Wykonanie robót budowlanych zabezpieczających budynek przy ul. Przędzalnianej 101/103 w Łodzi”
Widzewskie TBS Sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00581155
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00581155/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-12-30 16:33
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-39718cac-a727-11ee-a06e-7a3efa199397
- Identyfikator
- 7280008695
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00581155 z dnia 2023-12-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych zabezpieczających budynek przy ul. Przędzalnianej 101/103 w Łodzi”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Widzewskie TBS Sp. z o.o.
1.3.) Oddział zamawiającego: Widzewskie TBS Sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 471691321
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piłsudskiego 150/152
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 92-230
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wtbs@wtbs.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wtbs.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych zabezpieczających budynek przy ul. Przędzalnianej 101/103 w Łodzi”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-39718cac-a727-11ee-a06e-7a3efa199397
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00581155
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-12-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W związku z zajściem okoliczności będących skutkiem zaniechań Wykonawcy wyłonionego w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez negocjacji Zamawiający złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy z Wykonawcą ze skutkiem na dzień 21.11.2023 r. Wobec odstąpienia od Umowy przez Zamawiającego z wyłącznej winy Wykonawcy, Zamawiający wezwał Wykonawcę do protokolarnego przekazania placu budowy w dniu 5 grudnia 2023 rok Wykonawca nie przystąpił do prac zabezpieczających obejmujących dotychczas wykonane roboty, nie podjął żadnych czynności w tym kierunku, pozostawiając nie zabezpieczoną budowę Zamawiającemu. Okres zimowy nie pozwala na pozostawienie budowy w takim stanie. Dlatego Zamawiający korzysta z zamówienia z wolnej ręki na podstawie art, 214 ust.1 pkt5. Pełne uzasadnienie znajduje się w dokumentach postępowania.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 07/DA/23/WR
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest „Wykonanie robót budowlanych zabezpieczających budynek przy ul. Przędzalnianej
101/103 w Łodzi” polegających m.in. na:
- wymurowaniu ścian attyki wraz z wykonaniem żelbetowego wieńca i rdzeni;
- wyprowadzenie murowanych kominów ponad dach;
- przygotowanie pomieszczenia węzła do montażu urządzeń
będących częścią zadania inwestycyjnego pn.
„BUDOWA BUDYNKU MIESZKALNEGO WIELORODZINNEGO Z GARAŻEM PODZIEMNYM ORAZ CZĘŚCIĄ
USŁUGOWĄ W PARTERZE BUDYNKU, WIATĄ ŚMIETNIKOWĄ I URZĄDZEŃ BUDOWLANYCH (W TYM: BUDOWĄ
PARKINGU) WRAZ PRZYŁĄCZAMI: WODNYM, KANALIZACYJNYM, CO., ENERGETYCZNYM ORAZ BUDOWA ZJAZDU
PRZY ULICY PRZĘDZALNIANEJ 101/103 W ŁODZI”
4.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) określa Załącznik nr 2 do Zaproszenia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Budowy - Lewandowski Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8291747652
7.3.4) Miejscowość: Rębieńskie Kolonia 24 Zduńska Wola
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-12-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 139192,28 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-01-26| 2023-12-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |