Dostawa jednorazowych wkładów do strzykawki automatycznej na potrzeby COZL
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00117830
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00117830/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-02-24 14:14
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-207faec3-de4e-4574-9894-d963ab8b591d
- Identyfikator
- 7122135822
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Materiały medyczne
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00117830 z dnia 2025-02-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa jednorazowych wkładów do strzykawki automatycznej na potrzeby COZL
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431219360
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: K. Jaczewskiego 7
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-090
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: edorosz@cozl.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.cozl.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/10189881.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa jednorazowych wkładów do strzykawki automatycznej na potrzeby COZL2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-207faec3-de4e-4574-9894-d963ab8b591d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00117830
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00065920/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.25 Oryginalny wkład do strzykawki automatycznej typu FastLoad MR Syringe Pack Firmy BRACCO
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00604697
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: COZL/DZP/ED/3412/TP-167/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa jednorazowych wkładów do strzykawki automatycznej na potrzeby COZL
4.5.3.) Główny kod CPV: 33140000-3 - Materiały medyczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne: art. 255 ust. 6) ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.Uzasadnienie faktyczne: W toku analizy treści Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) Zamawiający stwierdził, że opis przedmiotu zamówienia zawierał niejednoznaczne i sprzeczne sformułowania, które mogły wprowadzać w błąd Wykonawców oraz ograniczać konkurencję. W szczególności Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wymagał dostarczenia oryginalnych wkładów do strzykawki automatycznej - wstrzykiwacza kontrastu Empower MR produkcji firmy Bracco, co sugerowało konieczność dostarczania wyłącznie produktów jednego producenta. Jednocześnie w kosztorysie ofertowym Zamawiający wskazał wymóg dostarczenia wkładów kompatybilnych ze strzykawką automatyczną, co otwierało możliwość zaoferowania produktów równoważnych.
Te niejednoznaczności mogły wprowadzać Wykonawców w błąd co do zakresu dopuszczalnych ofert i sposobu ich dokumentowania. W konsekwencji złożone oferty są nieporównywalne i nie można dokonać ich oceny z zachowaniem zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania Wykonawców. Nieprecyzyjne i potencjalnie dyskryminujące postanowienia SWZ spowodowały, że Zamawiający nie jest w stanie dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej w sposób obiektywny i zgodny z przepisami.
Dalsze prowadzenie postępowania w tej sytuacji jest nieuzasadnione, gdyż konieczne jest dokonanie istotnej zmiany charakteru zamówienia, w szczególności prowadzącej do znacznej zmiany opisu przedmiotu zamówienia.
Zamawiający podejmie działania zmierzające do wyeliminowania wszelkich niejednoznaczności i zapewnienia możliwość udziału w postępowaniu z zachowaniem zasad uczciwej konkurencji oraz równego traktowania.
W związku z powyższym Zamawiający postanawia jak na wstępie.
| 2025-02-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |