Opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miejscowości Chyża w Gminie Zamość
Gmina Zamość
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00117845
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00117845/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-24 14:17
- Lokalizacja
- Zamość, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2fe5da5b-a63e-11ee-948d-82b0c04ef850
- Identyfikator
- 9222717648
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00117845 z dnia 2025-02-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miejscowości Chyża w Gminie Zamość
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zamość
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950368724
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Peowiaków 92
1.5.2.) Miejscowość: Zamość
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-400
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.7.) Numer telefonu: 84 639-29-59
1.5.8.) Numer faksu: 84 639-23-64
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@zamosc.org.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugzamosc.bip.lubelskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gminazamosc1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miejscowości Chyża w Gminie Zamość2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2fe5da5b-a63e-11ee-948d-82b0c04ef850
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00117845
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00053106/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.11 Opracowanie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego części miejscowości Chyża w Gminie Zamość
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00580597
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.44.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miejscowości Chyża w Gminie Zamość, zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j.: Dz. U. z 2023 r. poz. 977 z późn. zm.), Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 17 grudnia 2021 r. w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz.U. 2021 poz. 2404), ustawą z dnia 3 października 2008 r o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (t.j.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1094 z późn. zm.) i innymi aktami i przepisami odrębnymi oraz uchwałą Nr LVIII/551//23 Rady Gminy Zamość z dnia 30.08.2023 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miejscowości Chyża w Gminie Zamość.
Skala opracowania 1:2000
Zakres prac i dokumentów planu
Etap I
Wykonawca jest zobowiązany do:
1) wykonania projektu ogłoszeń, zawiadomień, obwieszczeń o przystąpieniu do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wraz z wykazem właściwych organów i instytucji do uzgodnienia i opiniowania planu z adresami
2) przeprowadzenia analizy uzyskanych wniosków
3) wykonania koncepcji projektu planu, składającego się z projektu uchwały zawierającej część tekstową - ustalenia planu, rysunku planu w skali 1:2000 - 1 egz.
4) opracowania projektu prognozy oddziaływania na środowisko uwzględniającej wymagania zawarte w przepisach ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko - 2 egz.
5) opracowania prognozy skutków finansowych - 2 egz.
6) zapisu treści uchwały i prognoz oraz rysunku planu w formie elektronicznej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra rozwoju, pracy i technologii z dnia 26 października 2020r. w sprawie zbiorów danych przestrzennych oraz metadanych w zakresie zagospodarowania przestrzennego (t.j. Dz. U. z 2020r poz. 1916 z późn. zm)
7) opracowania wykazu wniosków wraz z propozycją ich rozpatrzenia i uzasadnieniem - 1 egz.
8) udziału w posiedzeniu Komisji Urbanistyczno - Architektonicznej
9) wprowadzenia do projektu planu korekt wynikających z uzyskanej opinii Komisji
10) przekazanie Zamawiającemu projektu zmiany planu do uzgodnień i opiniowania
Etap II
Wykonawca jest zobowiązany do:
1) wykonania projektu zawiadomień o przystąpieniu do uzgadniania i opiniowania projektu planu wraz z wykazem właściwych organów i instytucji z adresami
2) wprowadzenia do projektu planu i projektu prognozy oddziaływania na środowisko korekt wynikających z uzyskanych uzgodnień i opinii oraz o ile zajdzie taka konieczność ponowienia procedury uzyskania uzgodnień i opinii.
3) opracowanie wykazu uwag organów uzgadniających i opiniujących wraz z uzasadnieniem uwag uwzględnionych i nieuwzględnionych - 1 egz.
4) przygotowania wniosku - 1 egz. + w formie elektronicznej - oraz uzyskania zgody Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o zmianę przeznaczenia gruntów rolnych na nierolnicze.
5) wykonania projektu ogłoszenia o rozpoczęciu konsultacji społecznych
6) udziału w konsultacjach społecznych w co najmniej jednej z form, o których mowa w art. 8i pkt 1 ppkt 2, 3, 5 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
7) opracowania raportu podsumowującego przebieg konsultacji społecznych, wraz z wykazem zgłoszonych uwag i propozycją ich rozpatrzenia
8) przedstawienia proponowanych rozstrzygnięć Zamawiającemu i uzyskania stanowiska zamawiającego.
9) wprowadzenia do projektu planu korekt wynikających z konsultacji społecznych
10) ewentualne ponowienie uzgodnień i opiniowania w niezbędnym zakresie
11) wprowadzenie do projektu planu korekt wynikających z ponownych uzgodnień i opiniowania
12) ewentualne ponowienie procedury związanej z przeprowadzeniem konsultacji społecznych
13) opracowania ostatecznej wersji projektu zmiany planu:
- część opisową w formie projektu uchwały Rady Gminy - w tym w wersji elektronicznej
- zał Nr 1 - rysunek planu w skali 1:2000 - w tym w wersji elektronicznej
- zał. Nr 2 - projekt rozstrzygnięć o sposobie rozpatrzenia uwag do projektu planu - w tym w wersji elektronicznej
- zał. nr 3 - projekt rozstrzygnięć o sposobie realizacji, zapisanych w planie, inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy oraz zasadach ich finansowania - w tym w wersji elektronicznej
- prognozy oddziaływania na środowisko - w tym w wersji elektronicznej
- prognozy skutków finansowych - w tym w wersji elektronicznej
- przygotowania dokumentacji formalno-prawnej
14) udziału w sesji Rady gminy poprzez:
- przedstawienie projektu planu - wraz z załącznikami - Radzie Gminy do uchwalenia
- wprowadzenia zmian do projektu zmiany planu wniesionych przez Radę gminy i udział w czynnościach ponowionej w niezbędnym zakresie procedury planistycznej.
15) dostarczenia opracowania w terminie 4 dni od daty uchwalenia przez Radę Gminy:
- część opisową w formie projektu uchwały Rady Gminy wraz załącznikami Nr 2 i 3 - 2 egz oraz w wersji elektronicznej (plik XML),
- zał Nr 1 - rysunek planu w skali 1:2000 - 1 egz. mapy kolorowej i 1 egz. mapy czarno-białej oraz w wersji elektronicznej (plik GML)
- prognozy oddziaływania na środowisko - 2 egz oraz w wersji elektronicznej
- prognozy skutków finansowych - 2 egz oraz w wersji elektronicznej
- dokumentację formalno-prawną 1 egz. – teczka oraz w wersji elektronicznej
16) udziału w czynnościach niezbędnych do ewentualnego doprowadzenia planu do zgodności z przepisami prawnymi w sytuacji stwierdzenia nieważności uchwały w sprawie opracowania planu, w tym udział w postępowaniu przed sądami.
Zamawiający określa minimalny okres gwarancji wynoszący 36-miesięcy a maksymalny 60 miesięcy.
Bieg gwarancji liczony będzie od daty protokołu odbioru końcowego.
Zamawiający wymaga, aby okres udzielonej rękojmi był równy okresowi gwarancji.
Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wynikające z przepisów kodeksu cywilnego w terminach w nim określonych – niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 15000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 52890,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 15000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Krzysztof Grzebyk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8132405873
7.3.3) Ulica: ul. Gromskiego 1/42
7.3.4) Miejscowość: Rzeszów
7.3.5) Kod pocztowy: 35-233
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-03-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 15000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
| 2025-02-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |