Budowa systemu przeciwdziałania powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pożarów w Biebrzańskim Parku Narodowym

BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00002445
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00002445/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-01-02 15:16
Lokalizacja
Osowiec-Twierdza, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-60ffe689-4716-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
5461390705
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneWieże, maszty kratowe, półmaszty i słupy staloweSystemy wykrywania ogniaSystemy przeciwpożaroweSprzęt radiowy, telewizyjny, komunikacyjny, telekomunikacyjny i podobnyAparatura transmisyjna do radiotelefonii, radiotelegrafii, transmisji radiowej i telewizyjnejUrządzenia siecioweOkablowanie siecioweUsługi instalowania urządzeń wideo

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00002445 z dnia 2024-01-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa systemu przeciwdziałania powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pożarów w Biebrzańskim Parku Narodowym

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 200667985

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 8

1.5.2.) Miejscowość: Osowiec-Twierdza

1.5.3.) Kod pocztowy: 19-110

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@biebrza.org.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.biebrza.org.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-60ffe689-4716-11ee-a60c-9ec5599dddc1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Państwowa osoba prawna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa systemu przeciwdziałania powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pożarów w Biebrzańskim Parku Narodowym

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-60ffe689-4716-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00002445

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-01-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00120895/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Budowa dwóch wież (dostrzegalni) przeciwpożarowych wraz z infrastrukturą techniczną do przesyłu obrazu i danych z systemem ppoż. z odległych dostrzegalni do punktów PAD.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00374298

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.26.15.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1693333,33 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1 - „Budowa systemu przeciwdziałania powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pożarów w Biebrzańskim Parku Narodowym” poprzez zaprojektowanie i wykonanie kompletnego systemu wizyjnego monitorująco-ostrzegawczego w formule zaprojektuj i wybuduj na dz. nr 2603, ob. ewid. jednostka Wólka Piaseczna – Łąki Różnych Wsi, j. ewid. Goniądz – obszar wiejski (id. działki: 200801_5.2101.2603). W skład zadania wchodzi budowa wieży przeciwpożarowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, instalacjami oraz wyposażeniem.

Zakres przedmiotu zamówienia:
- ETAP I: opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych prawem prawomocnych decyzji administracyjnych:
- opracowanie dokumentacji geotechnicznej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych z dnia 25 kwietnia 2012 r. (Dz.U. z 2012 r. poz. 463), (badania gruntu, opinia, projekt geotechniczny),
- wykonanie mapy sytuacyjno-wysokościowej w skali 1:500 do celów projektowych,
- opracowanie Koncepcji z uwzględnieniem wymagań Zamawiającego zawartych w Opisie przedmiotu zamówienia oraz wniosków Zamawiającego, wynikające z potrzeb funkcjonalnych, które przekazywane będą Wykonawcy, wraz z propozycją najkorzystniejszej lokalizacji, zapewniającą niezakłóconą transmisję danych oraz możliwą z punktu widzenia uwarunkowań prawnych, środowiskowych;
- opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej niezbędnej do złożenia wniosku o wydanie pozwolenia na budowę oraz uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie; zakres opracowania dokumentacji projektowej obejmuje wykonanie kompletu dokumentów oraz uzyskanie niezbędnych warunków, opinii, uzgodnień, decyzji jak również innych dokumentów, koniecznych do wykonania przedmiotu zamówienia, wymaganych obowiązującymi przepisami prawa (w tym uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, jeżeli będzie wymagana; uzgodnień przeszkód lotniczych, jeżeli będzie wymagane); dokonanie niezbędnych zgłoszeń.
- wykonania projektu wykonawczego dla instalacji mostów radiowych (radiolinii cyfrowych), aktualizacja raportów Ochrony Środowiska, jeśli zajdzie taka potrzeba, opracowania i przedstawienia zamawiającemu do zatwierdzenia szczegółowego harmonogramu prac,
- opracowania i przedstawienia Zamawiającemu projektu wykonawczego planowanej radiowej bezprzewodowej sieci teleinformatycznej
- zaprojektowania i wykonania szerokopasmowej sieci dostępowej niezbędnej do zapewnienia usługi dostępu do transmisji danych.
- Wykonawca jest zobowiązany do opracowania dokumentacji projektowej w zakresie budowy sieci szkieletowej, której elementem będzie odpowiedni dobór częstotliwości oraz parametrów pracy radiolinii tak aby osiągnąć dostępność systemu na poziomie 99.995 % średniorocznie przy przepustowości 300Mbps na odległości do 15km.
- Radiolinie cyfrowe klasy operatorskiej ma zapewnić transmisję pomiędzy wyznaczonymi węzłami szkieletowymi:
o Radiolinia musi mieć możliwość pracować w co najmniej następujących pasmach: 13, 15, 18, 23, 24, 38 GHz
o Dla co najmniej trzech wybranych szerokości kanału radiowego dostępne muszą być następujące modulacje: 16-QAM,64-QAM,256-QAM,QPSK
o Radiolinia musi być wyposażona w wentylator chłodzący jednostkę wewnętrzną IDU – dot. przypadku architektury IDU-ODU,

Całość rozwiązań wymaga bieżących ustaleń pomiędzy Wykonawcą, a Zamawiającym i ostatecznej akceptacji przez Zamawiającego.

- ETAP II: wykonanie robót budowlanych zgodnie z opracowanym projektem budowlanym i dokumentacją geotechniczną:
- przygotowanie placu budowy (oznakowanie, zabezpieczenie, wyznaczenie stref niebezpiecznych oraz miejsc składowania elementów konstrukcji, itp.)
- wykonanie robót ziemnych;
- wykonanie fundamentów pod wieżę;
- posadowienie wież wraz z ich pionowaniem, zabezpieczonych przed korozją o konstrukcji kratownicowo-segmentowej, wolnostojących bez odciągów o wysokości 42-50 m n.p.t. wyposażonych w min. dwie galerie (obsługowa na szczycie wieży oraz spoczynkowa; wypełnione kratą pomostową), drabinę włazową z koszem, zabezpieczoną klapą włazową zamykaną na kłódkę systemową odporną na warunki atmosferyczne; wsporniki pod anteny;
- wykonanie ogrodzenia (o rzucie ok. 10 x 10 m) wokół wieży zgodnie z projektem budowlanym, z siatki stalowej panelowej, ocynkowanej ogniowo, ze stężeniami narożnymi (zastrzałami), w dwóch kierunkach (wys. ogrodzenia ok. 1,8m, na szczycie słupków należy wykonać wsporniki o długości 0,4 m (pod kątem 450 – pochylone do wewnątrz ogrodzenia); w linii ogrodzenia należy umieścić zamykaną na zamek furtkę o szerokości min. 1,5 m;
- wykonanie instalacji ochrony odgromowej wieży i wyposażenia;
- wykonanie instalacji uziemiającej;
- wykonanie dróg kablowych, w których będą prowadzone instalacje przewidziane do uzbrojenia wieży w urządzenia nadawczo-odbiorcze wraz z ich zasilaniem;
- wykonanie przyłącza elektroenergetycznego wraz z wewnętrzną linią zasilającą dla wieży, (łącznie z przyłączem i podłączeniem do sieci zakładu energetycznego), zgodnie z uzyskanymi warunkami przyłączeniowymi;
- wykonanie odpowiednich instalacji elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych, zakończonych odpowiednimi pomiarami, udokumentowanymi w formie protokołów;
- instalacje wyposażyć w system, zapewniający automatyczne działanie całości systemu po zaniku napięcia w WLZ (podtrzymanie min. 24 godziny);
- dostawa i montaż systemów o przepływności min. 300 mbit upload/download każda wraz z urządzeniami towarzyszącymi (radiolinie z zasięgiem do 35km), uruchomienie usługi transmisji danych wraz z zapewnieniem wszystkich niezbędnych licencji i pozwoleń, połączenie radiolinii pomiędzy nowo wybudowanymi wieżami.
- dostawa i montaż systemów o przepływności min. 500 mbit upload/download każda wraz z urządzeniami towarzyszącymi (radiolinie z zasięgiem do 20km), uruchomienie usługi transmisji danych wraz z zapewnieniem wszystkich niezbędnych licencji i pozwoleń, połączenie radiolinii pomiędzy nowo wybudowaną wieżą w Grzędach a masztem PADu Goniądzu.
- dostawa montaż konstrukcji wsporczych pod anteny systemu, kamery oraz dla radiolinii cyfrowych w oparciu o własny projekt oferenta w tym:
o instalacji okablowania sygnałowego na potrzeby instalacji antenowej radiolinii cyfrowej,
o budowę sieci szkieletowej/dystrybucyjnej w oparciu o dedykowane linki radiowe typu punkt ->punkt, w tym: montaż urządzeń radiolinii cyfrowych pracujących w paśmie nie licencjonowanym; montaż urządzeń radiolinii cyfrowych pracujących w paśmie licencjonowanym; montaż szaf, uchwytów antenowych, siłowni telekomunikacyjnych/ zasilaczy awaryjnych.
- sieć radiolinii powinna posiadać wsparcie dla usług:
o dostęp do Internetu,
o sieci wydzielone VLAN i/lub IP VPN,
o przekaz mowy – VoIP,
o przekaz wideo – IP Multicast,
- wykonanie instalacji alarmowej wieży (sygnalizującej o wtargnięciu przez osobę postronną) wraz z monitoringiem wizyjnym terenu z systemem obserwacji nocnej wraz z ewentualnymi urządzeniami wspomagającymi w postaci oświetlaczy podczerwieni;
- zagospodarowanie terenu wraz z uprzątnięciem i uporządkowaniem terenu robót, doprowadzenie do stanu sprzed rozpoczęcia prac budowlanych;
- skompletowanie dokumentacji powykonawczej (w tym m.in. protokół z badań i pomiarów instalacji odgromowej, opracowanie operatu geodezyjnego z pomiarów pionowości i kąta skręcenia trzonu wieży, opracowanie protokołu z dokręcenia połączeń śrubowych, atesty, certyfikaty i deklaracje zgodności materiałów użytych do wykonania prac, itp.) oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

- ETAP III: zrealizowanie całego zakresu czynności objętych umową (w tym przeprowadzenie szkolenia dla pracowników Biebrzańskiego Parku Narodowego i osób obsługujących system, dotyczącego zasad działania systemu ochrony przeciwpożarowej) – odbiór końcowy przedmiotu umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

44212200-1 - Wieże, maszty kratowe, półmaszty i słupy stalowe

31625100-4 - Systemy wykrywania ognia

31625200-5 - Systemy przeciwpożarowe

32000000-3 - Sprzęt radiowy, telewizyjny, komunikacyjny, telekomunikacyjny i podobny

32200000-5 - Aparatura transmisyjna do radiotelefonii, radiotelegrafii, transmisji radiowej i telewizyjnej

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

32421000-0 - Okablowanie sieciowe

51314000-6 - Usługi instalowania urządzeń wideo

4.5.5.) Wartość części: 846666,66 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2 - „Budowa systemu przeciwdziałania powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pożarów w Biebrzańskim Parku Narodowym” poprzez zaprojektowanie i wykonanie kompletnego systemu wizyjnego monitorująco-ostrzegawczego w formule zaprojektuj i wybuduj na dz. nr 162/154, obręb ewid. Trzyrzeczki, j. ewid.: Dąbrowa Białostocka, powiat sokólski, województwo podlaskie (id. działki 201101_5.0038.162/154). W skład zadania wchodzi m.in. budowa wieży przeciwpożarowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, instalacjami oraz wyposażeniem.

Zakres przedmiotu zamówienia:
- ETAP I: opracowanie dokumentacji wraz z uzyskaniem wymaganych prawem prawomocnych decyzji administracyjnych:
- opracowanie wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy wraz z jej uzyskaniem,
- opracowanie dokumentacji geotechnicznej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych z dnia 25 kwietnia 2012 r. (Dz.U. z 2012 r. poz. 463), (badania gruntu, opinia, projekt geotechniczny),
- wykonanie mapy sytuacyjno-wysokościowej w skali 1:500 do celów projektowych,
- opracowanie Koncepcji z uwzględnieniem wymagań Zamawiającego zawartych w Opisie przedmiotu zamówienia oraz wniosków Zamawiającego, wynikające z potrzeb funkcjonalnych, które przekazywane będą Wykonawcy, wraz z propozycją najkorzystniejszej lokalizacji, zapewniającą niezakłóconą transmisję danych oraz możliwą z punktu widzenia uwarunkowań prawnych, środowiskowych;
- opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej niezbędnej do złożenia wniosku o wydanie pozwolenia na budowę oraz uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie; zakres opracowania dokumentacji projektowej obejmuje wykonanie kompletu dokumentów oraz uzyskanie niezbędnych warunków, opinii, uzgodnień, decyzji jak również innych dokumentów, koniecznych do wykonania przedmiotu zamówienia, wymaganych obowiązującymi przepisami prawa (w tym uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, jeżeli będzie wymagana; uzgodnień przeszkód lotniczych, jeżeli będzie wymagane); dokonanie niezbędnych zgłoszeń.

- ETAP II: wykonanie robót budowlanych zgodnie z opracowanym projektem budowlanym i dokumentacją geotechniczną:

- przygotowanie placu budowy (oznakowanie, zabezpieczenie, wyznaczenie stref niebezpiecznych oraz miejsc składowania elementów konstrukcji, itp.);
- wykonanie robót ziemnych;
- wykonanie fundamentów pod wieżę;
- posadowienie wież wraz z ich pionowaniem, zabezpieczonych przed korozją o konstrukcji kratownicowo-segmentowej, wolnostojących bez odciągów o wysokości 42-50 m n.p.t. wyposażonych w min. dwie galerie (obsługowa na szczycie wieży oraz spoczynkowa; wypełnione kratą pomostową), drabinę włazową z koszem, zabezpieczoną klapą włazową zamykaną na kłódkę systemową odporną na warunki atmosferyczne; wsporniki pod kamerę, wsporniki pod antenowe,
- wykonanie ogrodzenia (o rzucie ok. 10 x 10 m) wokół wieży zgodnie z projektem budowlanym, z siatki stalowej panelowej, ocynkowanej ogniowo, ze stężeniami narożnymi (zastrzałami), w dwóch kierunkach (wys. ogrodzenia ok. 1,8m, na szczycie słupków należy wykonać wsporniki o długości 0,4 m (pod kątem 450 – pochylone do wewnątrz ogrodzenia); w linii ogrodzenia należy umieścić zamykaną na zamek furtkę o szerokości min. 1,5 m,
- wykonanie instalacji ochrony odgromowej wieży i wyposażenia;
- wykonanie instalacji uziemiającej,
- wykonanie dróg kablowych, w których będą prowadzone instalacje przewidziane do uzbrojenia wieży w urządzenia nadawczo-odbiorcze wraz z ich zasilaniem;
- wykonanie przyłącza elektroenergetycznego wraz z wewnętrzną linią zasilającą dla wieży (łącznie z przyłączem i podłączeniem do sieci zakładu energetycznego), zgodnie z uzyskanymi warunkami przyłączeniowymi,
- wykonanie telekomunikacyjnej, światłowodowej linii doziemnej (minimum 1 Gbps SFP); instalacja telekomunikacyjna - łącznie z przyłączem i podłączeniem do operatora sieci światłowodowej – zgodnie z opracowanym i uzgodnionym projektem z dostawcą usług sieci światłowodowej w Trzyrzeczkach.
- punkty i przełącza teleinformatyczne muszą być zgodne z infrastrukturą sprzętową zamawiającego dla urządzeń i sieci Ubiquiti USW.
- radiolinie muszą posiadać odpowiednie funkcje, takie jak narzędzia diagnostyczne i monitorowanie połączenia oraz zapewnić odpowiednie zabezpieczenia przed nieautoryzowanym dostępem i atakami z sieci. Radiolinia musi być kompatybilna z innymi urządzeniami i protokołami sieciowymi, takimi jak protokół TCP/IP.
- wykonanie odpowiednich instalacji elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych, zakończonych odpowiednimi pomiarami, udokumentowanymi w formie protokołów;
- instalacje wyposażyć w system, zapewniający automatyczne działanie całości systemu po zaniku napięcia w WLZ (podtrzymanie min. 24 godziny);
- dostawa i montaż systemów o przepływności min. 300 mbit upload/download każda wraz z urządzeniami towarzyszącymi (radiolinie z zasięgiem do 35km), uruchomienie usługi transmisji danych wraz z zapewnieniem wszystkich niezbędnych licencji i pozwoleń, połączenie radiolinii pomiędzy nowo wybudowanymi wieżami.
- dostawa i montaż systemów o przepływności min. 500 mbit upload/download każda wraz z urządzeniami towarzyszącymi (radiolinie z zasięgiem do 20km), uruchomienie usługi transmisji danych wraz z zapewnieniem wszystkich niezbędnych licencji i pozwoleń, połączenie radiolinii pomiędzy nowo wybudowaną wieżą w Grzędach a masztem PADu Goniądzu.
- wykonanie instalacji alarmowej wieży (sygnalizującej o wtargnięciu przez osobę postronną) wraz z monitoringiem wizyjnym terenu z systemem obserwacji nocnej wraz z ewentualnymi urządzeniami wspomagającymi w postaci oświetlaczy podczerwieni;
- zagospodarowanie terenu wraz z uprzątnięciem i uporządkowaniem terenu robót, doprowadzenie do stanu sprzed rozpoczęcia prac budowlanych.
- skompletowanie dokumentacji powykonawczej (w tym m.in. protokół z badań i pomiarów instalacji odgromowej, opracowanie operatu geodezyjnego z pomiarów pionowości i kąta skręcenia trzonu wieży, opracowanie protokołu z dokręcenia połączeń śrubowych, atesty, certyfikaty i deklaracje zgodności materiałów użytych do wykonania prac, itp.) oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

- ETAP III: zrealizowanie całego zakresu czynności objętych umową (w tym przeprowadzenie szkolenia dla pracowników Biebrzańskiego Parku Narodowego i osób obsługujących system, dotyczącego zasad działania systemu ochrony przeciwpożarowej) – odbiór końcowy przedmiotu umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

44212200-1 - Wieże, maszty kratowe, półmaszty i słupy stalowe

31625100-4 - Systemy wykrywania ognia

31625200-5 - Systemy przeciwpożarowe

32000000-3 - Sprzęt radiowy, telewizyjny, komunikacyjny, telekomunikacyjny i podobny

32200000-5 - Aparatura transmisyjna do radiotelefonii, radiotelegrafii, transmisji radiowej i telewizyjnej

32421000-0 - Okablowanie sieciowe

51314000-6 - Usługi instalowania urządzeń wideo

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

4.5.5.) Wartość części: 846666,67 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Podczas otwarcia ofert dodatkowych, po ściągnięciu z platformy oferty Wykonawcy „INFRA-TEL” Sp. z o. o., ul. Żorska 14, 44-203 Rybnik i jej otwarciu Zamawiający stwierdził, że folder o nazwie: „ocds-148610-60ffe689-4716-11ee-a60c-9ec5599dddc1_65174_02_02” jest pusty i nie zawiera żadnych plików. Z wygenerowanego raportu z przebiegu i otwarcia ofert (Data i czas wygenerowania: 23.11.2023 r., godz. 10:44:36) wynika, że rozmiar scalonego pliku oferty wynosi 583,06 KB, a oferta składa się z trzech plików.
W związku z powyższą sytuacją Zamawiający podjął działania mające na celu wyjaśnienie czy przyczyna braku możliwości otwarcia plików oferty leży po stronie Wykonawcy, czy też Zamawiającego i spowodowana jest problemami technicznymi w infrastrukturze informatycznej Zamawiającego.
Zamawiający w dniu 24.11.2023 r. zgłosił problem za pomocą funkcjonalności „Zgłoszenia w Centrum pomocy” dostępnej na Platformie e-Zamówienia. Odpowiedź oraz rozwiązanie problemu nastąpiło w dniu 01.12.2023 r., kiedy Zamawiający otrzymał odpowiedź, że problem został rozwiązany i oferta Wykonawcy „INFRA-TEL” Sp. z o. o., ul. Żorska 14, 44-203 Rybnik zawiera pliki, o których mowa w raporcie z przebiegu otwarcia ofert.
Z przeprowadzonych czynności wyjaśniających wynika, że przyczyna braku plików w złożonej ofercie leży po stronie Zamawiającego i spowodowana była problemami technicznymi w infrastrukturze informatycznej Zamawiającego – na Platformie e-Zamówienia.
Przepisy ustawy Prawo Zamówień Publicznych nie dopuszczają możliwości przerwania bądź zawieszenia czynności otwarcia złożonych ofert. Nie ma możliwości otwarcia jednej oferty a przeniesienie otwarcia drugiej oferty do czasu usunięcia problemów technicznych po stronie Zamawiającego. Powyższe potwierdza wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 29 grudnia 2020 r. sygn. akt: KIO 3204/20 w którego treści stwierdzono między innymi, że: „Otwarcie ofert jest czynnością faktyczną, jednorazową i niepowtarzalną. Co za tym idzie, nie otworzenie jednej z ofert nie może być naprawione w ponownej procedurze otwarcia.”
Zgodnie ze stanowiskiem Urzędu Zamówień Publicznych dotyczącą kwestii zbliżonej do opisanej sytuacji - Opinia pt. „Sposób postępowania z ofertą elektroniczną z którą zamawiający nie jest w stanie się zapoznać” (Informator UZP nr 3/2019), jeśli w wyniku przeprowadzonych czynności wyjaśniających okaże się, że przyczyna braku możliwości otwarcia przesłanych plików leży po stronie zamawiającego i spowodowana jest np. brakiem odpowiedniego oprogramowania do otwarcia plików, czy problemami technicznymi w infrastrukturze informatycznej zamawiającego, Zamawiający zobowiązany jest do rozważenia zaistnienia przesłanek unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Wobec powyższego Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Pzp, gdyż postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wadą postępowania jest naruszenie jednej z głównych zasad udzielania zamówień publicznych, tj. zasady zachowania uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Podczas otwarcia ofert dodatkowych, po ściągnięciu z platformy oferty Wykonawcy „INFRA-TEL” Sp. z o. o., ul. Żorska 14, 44-203 Rybnik i jej otwarciu Zamawiający stwierdził, że folder o nazwie: „ocds-148610-60ffe689-4716-11ee-a60c-9ec5599dddc1_65174_02_02” jest pusty i nie zawiera żadnych plików. Z wygenerowanego raportu z przebiegu i otwarcia ofert (Data i czas wygenerowania: 23.11.2023 r., godz. 10:44:36) wynika, że rozmiar scalonego pliku oferty wynosi 583,06 KB, a oferta składa się z trzech plików.
W związku z powyższą sytuacją Zamawiający podjął działania mające na celu wyjaśnienie czy przyczyna braku możliwości otwarcia plików oferty leży po stronie Wykonawcy, czy też Zamawiającego i spowodowana jest problemami technicznymi w infrastrukturze informatycznej Zamawiającego.
Zamawiający w dniu 24.11.2023 r. zgłosił problem za pomocą funkcjonalności „Zgłoszenia w Centrum pomocy” dostępnej na Platformie e-Zamówienia. Odpowiedź oraz rozwiązanie problemu nastąpiło w dniu 01.12.2023 r., kiedy Zamawiający otrzymał odpowiedź, że problem został rozwiązany i oferta Wykonawcy „INFRA-TEL” Sp. z o. o., ul. Żorska 14, 44-203 Rybnik zawiera pliki, o których mowa w raporcie z przebiegu otwarcia ofert.
Z przeprowadzonych czynności wyjaśniających wynika, że przyczyna braku plików w złożonej ofercie leży po stronie Zamawiającego i spowodowana była problemami technicznymi w infrastrukturze informatycznej Zamawiającego – na Platformie e-Zamówienia.
Przepisy ustawy Prawo Zamówień Publicznych nie dopuszczają możliwości przerwania bądź zawieszenia czynności otwarcia złożonych ofert. Nie ma możliwości otwarcia jednej oferty a przeniesienie otwarcia drugiej oferty do czasu usunięcia problemów technicznych po stronie Zamawiającego. Powyższe potwierdza wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 29 grudnia 2020 r. sygn. akt: KIO 3204/20 w którego treści stwierdzono między innymi, że: „Otwarcie ofert jest czynnością faktyczną, jednorazową i niepowtarzalną. Co za tym idzie, nie otworzenie jednej z ofert nie może być naprawione w ponownej procedurze otwarcia.”
Zgodnie ze stanowiskiem Urzędu Zamówień Publicznych dotyczącą kwestii zbliżonej do opisanej sytuacji - Opinia pt. „Sposób postępowania z ofertą elektroniczną z którą zamawiający nie jest w stanie się zapoznać” (Informator UZP nr 3/2019), jeśli w wyniku przeprowadzonych czynności wyjaśniających okaże się, że przyczyna braku możliwości otwarcia przesłanych plików leży po stronie zamawiającego i spowodowana jest np. brakiem odpowiedniego oprogramowania do otwarcia plików, czy problemami technicznymi w infrastrukturze informatycznej zamawiającego, Zamawiający zobowiązany jest do rozważenia zaistnienia przesłanek unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Wobec powyższego Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Pzp, gdyż postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wadą postępowania jest naruszenie jednej z głównych zasad udzielania zamówień publicznych, tj. zasady zachowania uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców.

2024-01-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane