Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania budowa kanalizacji sanitarnej Jordanowo - Leszcze
Gmina Złotniki Kujawskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00117938
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00117938/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-24 14:38
- Lokalizacja
- Złotniki Kujawskie, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a6b6ab46-31e0-4988-8868-9af2d2407a51
- Identyfikator
- 5562561930
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00117938 z dnia 2025-02-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania budowa kanalizacji sanitarnej Jordanowo - Leszcze
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Złotniki Kujawskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350808
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Powstańców Wielkopolskich 6
1.5.2.) Miejscowość: Złotniki Kujawskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 88-180
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zlotnikikujawskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zlotnikikuj.ires.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/10404081.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania budowa kanalizacji sanitarnej Jordanowo - Leszcze2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a6b6ab46-31e0-4988-8868-9af2d2407a51
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00117938
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00016645/19/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.9 Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania budowa kanalizacji sanitarnej Jordanowo-Leszcze
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00664182
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 271.1.30.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo
-kosztorysowej dla zadania budowa kanalizacji sanitarnej Jordanowo - Leszcze.
Kod CPV:
• 71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
• 71322200-3 Usługi projektowania rurociągów
2. Przewidziany teren, dla którego opracowana ma zostać dokumentacja projektowa został wskazany na mapie poglądowej, która stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
3. Dokumentację należy wykonać dla całego odcinka jaki został wskazany na mapie poglądowej, o której mowa powyżej.
4. Z uwagi na to, że kanalizacja sanitarna będzie wykonywana etapami przedmiar
i kosztorys należy podzielić na 2 etapy, które zostały wskazane na mapie poglądowej.
5. Projekt należy wykonać zgodnie z warunkami technicznymi wydanymi przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Złotnikach Kujawskich, które stanowią załącznik nr 9 do SWZ.
6. Należy uzyskać zgodę wszystkich właścicieli nieruchomości, przez które przebiegać będzie sieć wraz z przyłączami na wejście na teren oraz zgodę właściwego zarządcy drogi na lokalizację urządzeń (jeśli będzie wymagane).
7. Jeżeli zajdzie taka potrzeba to w projekcie należy uwzględnić przewiert sterowany lub odtworzenie nawierzchni drogowej po budowie w/w kanalizacji.
Zakres opracowania:
Dokumentacja powinna składać się z następujących elementów:
1) Projekt zagospodarowania terenu – 6 egz.,
2) Projekt architektoniczno-budowlany – 6 egz.,
3) Projekt techniczny – 6 egz.,
4) Opracowanie projektu wykonawczego stanowiącego uzupełnienie
i uszczegółowienie projektu budowlanego – 6 egz.,
5) Opracowanie projektu stałej i czasowej organizacji ruchu wraz z uzgodnieniem wymaganych uzgodnień i opinii oraz zatwierdzeniem – 6 egz.,
6) Opracowanie dokumentacji geotechnicznej 3 egz.,
7) Opracowanie inwentaryzacji zieleni – 6 egz.,
8) Opracowanie przedmiarów robót oraz kosztorysów inwestorskich – 2 egz.,
9) Opracowanie szczególnych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót – 4 egz.,
10) Opracowanie wstępnej wersji dokumentacji projektowo-kosztorysowej
Dokumentację, o której mowa powyżej Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć
w wersji elektronicznej – na płytach CD/DVD, pliki w formacie PDF oraz w wersji edytowalnej, rysunki w wersji DWG i PDF oraz kosztorysy i przedmiary w wersji PDF i w wersji edytowalnej ATH.
Ponadto w ramach przedmiotu zamówienia:
1) przedstawienie Zamawiającemu w ciągu 14 dni od dnia zawarcia umowy harmonogramu realizacji prac projektowych, celem jego akceptacji,
2) wykonawca zobowiązany jest dokonać zgłoszenia robót budowlanych lub złożyć wniosek i uzyskać pozwolenie na budowę. W przypadku uwag Starosty Inowrocławskiego do zgłoszenia lub złożonego wniosku o pozwolenie na budowę Wykonawca zobowiązany jest do dokonania odpowiednich korekt. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania braku sprzeciwu lub uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę,
3) w przypadku wystąpienia kolizji z infrastrukturą techniczną należy ją uzgodnić z gestorami urządzeń i uwzględnić w projekcie;
4) uzyskanie mapy do celów projektowych,
5) wykonawca zobowiązany będzie również do opracowania odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania dokumentacji projektowej w trakcie realizacji inwestycji oraz na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, nie dłuższym niż 3 dni robocze oraz sporządzenie wszelkich opracowań projektowych i wykonanie czynności niezbędnych do zrealizowania przedmiotu zamówienia;
6) w przypadku konieczności zmiany dokumentacji projektowej – wystąpienie,
w imieniu Zamawiającego z wnioskiem o zmianę dokumentacji,
7) w przypadku, gdy w toku wykonawstwa robót budowlanych lub w okresie gwarancji robót zajdzie konieczność wprowadzenia uszczegółowień lub zmian do dokumentacji projektowej – wprowadzenie niezbędnych zmian (również
w wersji elektronicznej) i dostarczenie poprawionej dokumentacji do siedziby Zamawiającego w terminie uzgodnionym z Zamawiającym,
8) opracowana dokumentacja projektowo-kosztorysowa, z uwagi na jej późniejsze wykorzystanie przez Zamawiającego przy opracowaniu opisu przedmiotu zamówienia robót budowlanych, które podlegać będzie rygorom Prawa Zamówień Publicznych, nie może zawierać rozwiązań, które mogą
w jakikolwiek sposób powodować naruszenie przez Zamawiającego przepisów Prawa Zamówień Publicznych, w szczególności nie mogą utrudniać uczciwej konkurencji,
9) wykonawca po opracowaniu dokumentacji projektowej, uzyskaniu wymaganych uzgodnień i zatwierdzeń oraz uzyskaniu ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę lub dokonaniu skutecznego zgłoszenia budowy, przebudowy, wykonania robót budowlanych zobowiązany jest do zdania Zamawiającemu kompletu dokumentacji,
10) wykonawca uzyska decyzje środowiskową (jeśli dotyczy),
11) jeśli jest wymagane, uzyskanie decyzji o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego,
12) wykonawca zobowiązany będzie dokonać jednokrotnej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego przed wszczęciem przez Zamawiającego postępowania przetargowego na wykonanie kanalizacji sanitarnej – w ramach zaproponowanej ceny ofertowej (dotyczy etapu 1 i 2),
13) jeśli jest wymagane, uzyskanie badań geotechnicznych,
14) jeśli jest wymagane, uzyskanie decyzji na usunięcie drzew i krzewów,
15) sporządzenie dokumentacji terenowo - prawnej, tj. uzyskanie pisemnych zgód właścicieli nieruchomości, na których będzie projektowana sieć kanalizacji sanitarnej (jeśli wymagane),
16) uzgodnienie lokalizacji sieci z zarządcą drogi/dróg (zgoda na lokalizację urządzeń obcych w pasie drogowym),
17) W przypadku wystąpienia robót dodatkowych oraz koniecznych powstałych
w wyniku błędu projektowego Wykonawca na wniosek Zamawiającego zobowiązany będzie bez dodatkowego wynagrodzenia do opracowania projektów zamiennych i dodatkowych jeżeli nastąpi taka potrzeba,
18) ustalenia z Zamawiającym danych wyjściowych do sporządzenia przedmiarów,
19) uzgodnienia z Zamawiającym rozwiązań funkcjonalnych przed rozpoczęciem opracowania dokumentacji oraz uwzględnienie ustalonych wymogów podczas opracowania dokumentacji,
20) przedstawienie Zamawiającemu w ciągu 30 dni od dnia zawarcia umowy
w siedzibie Zamawiającego wstępnej wersji dokumentacji projektowo-kosztorysowej, a po jej zaakceptowaniu przez Zamawiającego przystąpienie do dalszych prac projektowych,
21) wykorzystania w opracowanej dokumentacji projektowej najnowszych rozwiązań,
22) konsultacja na roboczo z Zamawiającym zaproponowanych rozwiązań
i uzgadniania z Zamawiającym doboru materiałów budowlanych i standardów wykończenia zaproponowanych rozwiązań projektowych,
23) na etapie projektowania Zamawiający wymaga minimum dwukrotnego przeprowadzenia konsultacji koncepcji projektu w siedzibie Zamawiającego,
24) Wykonawca w trakcie prac projektowych jest zobowiązany informować Zamawiającego o stanie zaawansowania prac oraz o proponowanych rozwiązaniach projektowych. Zamawiający zastrzega sobie prawo do oceny, korekty i akceptacji proponowanych rozwiązań w trakcie prowadzonych prac projektowych,
25) Zamawiający wymaga, aby Projektant w dokumentacji określił właściwości materiałów z uwzględnieniem art. 29 ustawy i zgodnie z wymogami art. 30 ust. 1-3 i 5 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz z zachowaniem przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2022 r. poz.1233 ze zm.).
(Powyższy wymóg uzasadniony jest tym, że stwarzanie sytuacji powodujących pośrednio lub bezpośrednio narzucanie wykonawcom robót przez podmioty trzecie konieczności dokonania zakupu u danego przedsiębiorcy poprzez podawanie w dokumentacji technicznej znaków towarowych, patentów lub pochodzenia urządzeń lub materiałów stanowi tzw. czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.)
UWAGA:
• Wykonawca na podstawie udzielonego pełnomocnictwa do działania w imieniu Gminy Złotniki Kujawskie zobowiązany jest w imieniu Zamawiającego i na jego rzecz uzyskać wymagane opinie, uzgodnienia, warunki i decyzje niezbędne do opracowania projektu. Koszty z tym związane ponosi Wykonawca, w ramach zaproponowanej ceny ofertowej,
• Jeżeli w trakcie opracowywania ww. projektu nastąpi zmiana przepisów należy je uwzględnić przy realizacji przedmiotu zamówienia,
• Dokumentacja projektowa powinna spełniać wymagania zawarte
w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju z 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowalnego (Dz. U. z 2022 r.
poz. 1679 ze zm.),
• Dokumentacja projektowa powinna spełniać wymagania zawarte
w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r.
w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2021 r. poz. 2454 ze zm.),
• Dokumentacja projektowa powinna spełniać wymagania zawarte
w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r.
w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym
(Dz.U. z 2021 r. poz. 2458 ze zm.),
• Ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym,
• Ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków,
• Ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne,
• Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami,
• Innych nie wymienionych przepisów regulujących wykonanie przedmiotu umowy
• Złożony przez Wykonawcę projekt (zakres i forma) musi spełniać wszelkie wymagania niezbędne do wszczęcia i prowadzenia o udzielenie zamówienia publicznego, a następnie rozpoczęcia i wykonania robót budowlanych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 132840 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 266242,52 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 132840 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe CZEMAR Czesław Trzos
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9531024653
7.3.3) Ulica: Kurpińskiego 9
7.3.4) Miejscowość: Bydgoszcz
7.3.5) Kod pocztowy: 85-096
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 132840 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące
| 2025-02-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |