Zad. 1 – „Wykonanie remontu nawierzchni ulicy „droga bez nazwy dz. drogowe nr 180/2, 182/2 obr. 52 od ul. Czynu Społecznego” w Sulejówku” oraz Zad. 2 – „Remont nawierzchni ul. Malinowej w Sulejówku”
MIASTO SULEJÓWEK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00003100
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00003100/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-01-03 08:56
- Lokalizacja
- Sulejówek, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-056d2e29-3ff6-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 8222146607
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00003100 z dnia 2024-01-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zad. 1 – „Wykonanie remontu nawierzchni ulicy „droga bez nazwy dz. drogowe nr 180/2, 182/2 obr. 52 od ul. Czynu Społecznego” w Sulejówku” oraz Zad. 2 – „Remont nawierzchni ul. Malinowej w Sulejówku”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO SULEJÓWEK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269114
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Dworcowa 55
1.5.2.) Miejscowość: Sulejówek
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-070
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umsulejowek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sulejowek.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-056d2e29-3ff6-11ee-9aa3-96d3b44407901.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zad. 1 – „Wykonanie remontu nawierzchni ulicy „droga bez nazwy dz. drogowe nr 180/2, 182/2 obr. 52 od ul. Czynu Społecznego” w Sulejówku” oraz Zad. 2 – „Remont nawierzchni ul. Malinowej w Sulejówku”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-056d2e29-3ff6-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00003100
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-01-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00018089/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.19 Zadanie nr 1 - Wyk. remontu nawerzchni ulicy "droga bez nazwy dz. drogowe nr 180/2,182/2, obr. 52 od ul. Czynu Społecznego" w Sulejówku oraz Zadanie nr 2 -Remont nawierzchni ul. Malinowej w Sulejówku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiotowe zamówienie będzie współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – wyłącznie zad. nr 2.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00359705
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: W.PRP.271.69.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 778098,57 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 1 – „Wykonanie remontu nawierzchni ulicy „droga bez nazwy dz. drogowe nr 180/2, 182/2 obr. 52 od ul. Czynu Społecznego” w Sulejówku”1) W ramach remontu „drogi bez nazwy dz. drogowe 180/2, 182/2 obr. 52 od ul. Czynu Społecznego” w Sulejówku, przewiduje się wykonanie nowej nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych (betonu asfaltowego) dla ruchu KR 1-2 4+4 z AC16W warstwa wiążąca, AC11S warstwa ścieralna o powierzchni ok. 780,0 m2, długość odcinka ok. 154,0 mb. Nową nawierzchnię należy „dowiązać” do rzędnej wysokościowej już wykonanego wjazdu z ul. Czynu Społecznego.
2) Przewiduje się wykonanie nawierzchni bitumicznej o szerokości 5,0 mb. Przy wykonywaniu nawierzchni tak należy wykonać spadki podłużne, aby odprowadzić wody opadowe z wykonanej nawierzchni bitumicznej, spadek poprzeczny daszkowy. Wody opadowe będą spływać powierzchniowe w przyległe pobocze. Należy dokonać regulacji wszystkich urządzeń infrastruktury technicznej i zdemontować istniejące zabezpieczenia żelbetowe. Roboty wykończeniowe zawierają wykonanie pobocza, dwustronnego z kruszywa łamanego 0/31,5 gr. 10 cm, o szer. ok. 0,75 m nachylonych ze spadkiem 6 % w kierunku przyległego terenu z wcześniejszym przygotowaniem podłoża, zebranie nadmiaru terenu.
3) Przewiduje się konieczność wykonania robót przygotowawczych, w tym robót pomiarowych. Istniejącą nawierzchnię tłuczniową o powierzchni ok. 780,0m2 należy przeprofilować, doziarnić, zagęścić oraz nadać odpowiednie spadki poprzeczne i podłużne w celu odprowadzenia powierzchniowo wód opadowych. Przed wykonaniem nawierzchni bitumicznej należy skropić podbudowę z kruszywa emulsją, a później oczyścić i skropić wykonaną warstwę wiążącą.
4) Przewidywane prace związane z remontem nawierzchni zakładają regulacje wysokościową istniejących studni kanalizacyjnych, zaworów wody, gazu, teletechnicznych wraz z demontażem istniejących żelbetowych zabezpieczeń itp.
5) Remontowana nawierzchnia ulic zostanie w sposób optymalny dopasowana do rzędnych istniejących zjazdów o utwardzonej nawierzchni.
6) Roboty wykończeniowe zawierają wykonanie poboczy z kruszywa łamanego 0/31,5 gr. 10 cm, o szer. ok. 0,75 m nachylonych ze spadkiem 6 % w kierunku przyległego terenu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
14212200-2 - Kruszywo
4.5.5.) Wartość części: 155786,07 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 2 – „Remont nawierzchni ul. Malinowej w Sulejówku”1) W ramach zadania przewiduje się do wykonania remont ul. Malinowej w Sulejówku nr drogi 221392W, klasa D) o długości 638,50 m zlokalizowanej na działkach ew. nr 19 obr 0054 oraz dz. ew. 1 obr. 0055, poprzez wykonanie nowej nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych (betonu asfaltowego) dla ruchu KR 1-2 4+4 cm z AC16W warstwa wiążąca, AC11S warstwa ścieralna o powierzchni ok. 3.320,0 m2.
2) Przewiduje się wykonanie nawierzchni bitumicznej o szerokości 5,0 mb. Przy włączeniu w ul. Drobiarską i Mariańską należy wykonać poszerzenie łukami dla łatwiejszego wjazdu i wyjazdu w ulicę. Przy wykonywaniu nawierzchni tak należy wykonać spadki podłużne, aby odprowadzić wody opadowe z wykonanej nawierzchni bitumicznej, spadek poprzeczny daszkowy. Wykonaną nawierzchnię jezdni bitumicznej należy ustawić opornik betonowy wtopiony na ławie betonowej z oporem. Wody opadowe będą spływać powierzchniowe w przyległe pobocze. Należy dokonać regulacji wszystkich urządzeń infrastruktury technicznej i zdemontować istniejące zabezpieczenia żelbetowe. Roboty wykończeniowe zawierają wykonanie pobocza, dwustronnego z kruszywa łamanego 0/31,5 gr. 10 cm, o szer. ok. 0,75 m nachylonych ze spadkiem 6 % w kierunku przyległego terenu z wcześniejszym przygotowaniem podłoża, zebranie nadmiaru terenu.
3) Przewiduje się konieczność wykonania robót przygotowawczych, w tym robót pomiarowych. Istniejącą nawierzchnię tłuczniową o powierzchni ok. 3.320,0m2 należy przeprofilować, doziarnić, zagęścić oraz nadać odpowiednie spadki poprzeczne i podłużne w celu odprowadzenia powierzchniowo wód opadowych. Przed wykonaniem nawierzchni bitumicznej należy skropić podbudowę z kruszywa emulsją, a później oczyścić i skropić wykonaną warstwę wiążącą.
4) Przewiduje się ustawienie oporników betonowych na ławie betonowej z oporem.
5) Przewidywane prace związane z remontem nawierzchni zakładają regulacje wysokościową istniejących studni kanalizacyjnych, zaworów wody, gazu, teletechnicznych wraz z demontażem istniejących żelbetowych zabezpieczeń itp.
6) Remontowana nawierzchnia ulic zostanie w sposób optymalny dopasowana do rzędnych istniejących zjazdów o utwardzonej nawierzchni.
7) Roboty wykończeniowe zawierają wykonanie poboczy z kruszywa łamanego 0/31,5 gr. 10 cm, o szer. ok. 0,75 m nachylonych ze spadkiem 6 % w kierunku przyległego terenu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
14212200-2 - Kruszywo
4.5.5.) Wartość części: 622312,50 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 123504,30 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 218125,25 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 123504,30 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MESTA Arkadiusz Hiszpański
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 142744526
7.3.3) Ulica: Wiosenna 1
7.3.4) Miejscowość: Poświętne
7.3.5) Kod pocztowy: 05-326
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-12-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 123504,30 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie ” zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 6) ustawy Pzp, ponieważ postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie:
W opisie przedmiotu zamówienia dla Zadania nr 2 pn.: „Remont nawierzchni ul. Malinowej w Sulejówku” Zamawiający w pkt. 4.1. ppkt. 2) SWZ wskazał, iż obowiązkiem Wykonawcy przy wykonaniu nawierzchni będzie takie wykonanie spadków podłużnych, aby była możliwość odprowadzenia wód opadowych z wykonywanej nawierzchni bitumicznej, a przedmiotowe wody opadowe będą spływać powierzchniowo w przyległe pobocze.
Zamawiający przygotowując powyższy opis nieświadomie nie wziął pod uwagę braku rozwiązania technicznego odprowadzenia wód opadowych z nawierzchni bitumicznej. Założeniem było odprowadzenie wód powierzchniowo spadkami poprzecznymi w istniejące pobocze ziemne. Jednakże przy braku kanalizacji deszczowej w przedmiotowej ulicy przy intensywnych opadach deszczu istnieje realne prawdopodobieństwo zalewania prywatnych nieruchomości zwłaszcza po stronie wschodniej ulicy Malinowej.
Zamawiający nie jest w stanie skorygować opisu przedmiotu zamówienia, gdyż termin składania ofert w przedmiotowym postępowaniu upłynął w dn. 08.09.2023 r. Wybór Wykonawcy przy obecnych zapisach doprowadziłby do wykonania zamówienia, które działałoby na niekorzyść i szkodę mieszkańców ul. Malinowej.
Biorąc pod uwagę powyższe podstępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 6) ustawy Pzp, ponieważ postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2024-01-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |