Rozbudowa drogi powiatowej Nr 2910S na odcinku Przyszowice- Chudów – odcinek II.

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W GLIWICACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00118163
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00118163/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-02-24 15:59
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9fcec21a-91bc-11ed-94da-6ae0fe5e7159
Identyfikator
9691181806
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie regulacji ruchuInstalowanie znaków drogowychRoboty budowlane w zakresie dróg podrzędnychRoboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych

Wykonawcy

1 przyznane

MOSTOSTAL ZABRZE GLIWICKIE PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA PRZEMYSŁOWEGO SPÓŁKA AKCYJNALIDER: Gliwice, PL · lot 0
13 712 239,83 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00118163 z dnia 2025-02-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi powiatowej Nr 2910S na odcinku Przyszowice- Chudów – odcinek II.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W GLIWICACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276289653

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zygmunta Starego 17

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 234 31 62

1.5.8.) Numer faksu: 32 234 06 96

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zdpgliwice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdpgliwice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9fcec21a-91bc-11ed-94da-6ae0fe5e7159

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


administrowanie drogami publicznymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa drogi powiatowej Nr 2910S na odcinku Przyszowice- Chudów – odcinek II.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9fcec21a-91bc-11ed-94da-6ae0fe5e7159

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00118163

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00019494/18/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Rozbudowa drogi powiatowej Nr 2910S na odcinku Przyszowice - Chudów - odcinek II.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00030727

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDP/DI/3421/1/2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 14857208,94 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3. Opis przedmiotu zamówieni
3.1. Przedmiotem zamówienia jest – zgodnie z dokumentacją oraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót – wykonanie zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej Nr 2910S na odcinku Przyszowice – Chudów” w zakres którego wchodzi rozbudowa drogi powiatowej Nr 2910S w km 0+830,00 – 2+933,56 (odcinek II i III - zgodnie z dokumentacją), obejmującego wykonanie prac z zakresu branży drogowej z odwodnieniem, a w szczególności:

- budowę ścieżki pieszo-rowerowej
- budowę kanalizacji deszczowej
- regulacja rowów przydrożnych
- przebudowę przepustów pod drogą powiatową
- budowę przepustów pod zjazdami
- budowę wlotów i wylotów z kanalizacji deszczowej
- wykonanie barier energochłonnych
- wykonanie barier chodnikowych
- wymiana konstrukcji jezdni drogowej z zabezpieczeniem przed szkodami górniczymi
- doświetlenie przejść dla pieszych
- budowę kanału technologicznego
- budowę kładki nad potokiem Ornontowickim
- przestawienie krzyża przydrożnego.

3.2. Celem realizacji inwestycji jest:
- poprawa systemu odwodnienia poprzez regulację rowów przydrożnych lub/i budowę kanalizacji deszczowej
- oddzielenie ruchu pieszo-rowerowego od ruchu samochodowego
- poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego w szczególności pieszych i rowerzystów
- ujednolicenie parametrów drogi powiatowej pod względem szerokości
- odtworzenie oznakowania poziomego i pionowego
- zapewnienie właściwej nośności i trwałości konstrukcji drogowej.

3.3. Podstawowe prace obejmują :
• wykonanie nawierzchni jezdni o szerokości 5,5 – 6,0 m;
• wykonanie nawierzchni chodników z kostki betonowej szarej o szerokości do 2,0 m,
• wykonanie nawierzchni pobocza utwardzonego z kruszywa
• wykonanie nawierzchni zjazdów z kostki betonowej
• wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej o nawierzchni asfaltowej.

3.4. Charakterystyczne parametry obiektu budowlanego
3.4.1. Droga powiatowa: długość inwestycji: ~2104 m, szerokość drogi: 5,5 – 6,0 m z poszerzeniami na łukach, powierzchnia: 13260,30 m2
3.4.2. Chodnik z kostki: długość łączna: ok. 120,7 m szerokość: 1,5 – 2,0 m powierzchnia: 308,30 m2
3.4.3. Zjazdy: szerokość: 3,5 – 6,0 m skosy:1,5 m x1,5 m łuki: R=5,0-8,0 m
3.4.4. Kanalizacja deszczowa: długość łączna: 684,83 m średnica: 315, 400, materiał: PVC SN 12, spadek podłużny: min. 0,50%, max. 3,00%
3.4.5. Kanał technologiczny: długość : 2137 m
3.4.6. Przepusty po przebudowie:

Przepust P1 (pod drogą 2910S): długość 17,00 m, średnica Ø 1400 materiał: rura żelbetowa

Przepust P2 (pod drogą 2910S): długość 9,45 m, średnica Ø 1000, materiał: rura żelbetowa

Przepust P3 (pod drogą 2910S): długość 16,16 m, średnica Ø 1300, materiał: rura żelbetowa

3.4.7. Projektowany przepust:

Przepust P4 (pod ścieżką pieszo rowerową): długość 6,85 m średnica Ø 800, materiał: rura PEHD
3.4.8. Ściana oporowa z gruntu zbrojonego: długość: 60,0 m, wysokość: od ok. 2,83 do ok. 3,55 m, grubość 0,24 m
3.4.9. Kładka nad potokiem Ornontowickim - rozpiętość teoretyczna: 14,00 m, długość całkowita (długość pomostu): 14,20 m szerokość całkowita: 4, 20 m, szerokość użytkowa: 3,00 m.

3.5. W związku z zaplanowanym zakresem robót konieczna jest wycinka części zinwentaryzowanych drzew w ilości 270 szt. Do usunięcia drzew i krzewów znajdujących się na terenie objętym decyzją o ZRID nie stosuje się przepisów ustawy o ochronie przyrody w zakresie obowiązku uzyskania zezwolenia na ich usunięcie oraz opłat z tym związanych - ustawa z dnia 25 lipca 2008 roku o zmianie ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych oraz zmianie ustaw (Dz. U. Nr 154 poz. 958).
W gestii Wykonawcy będzie :
• pocięcie ściętego drzewa w kloce o dł. 30 cm oraz przetransportowanie na teren Obwodu Drogowego w Pyskowicach, ulica Toszecka 52
• dokonanie obmiaru, klasyfikacja oraz wycena pozyskanego surowca drzewnego poprzez uprawnionego rzeczoznawcę lub klasyfikatora.

3.6. Główny zakres prac, sposób ich wykonania oraz wymagania jakościowe co do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia zostały określone w przedmiarze robót, w dokumentacji oraz STWiORB stanowiącymi załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45221113-7 - Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 13712239,83 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 15855336,54 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 13712239,83 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MOSTOSTAL ZABRZE Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6310000173

7.3.3) Ulica: Plac Piastów 10

7.3.4) Miejscowość: Gliwice

7.3.5) Kod pocztowy: 44-100

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

- wycinka drzew
- tymczasowa i docelowa organizacja ruchu
- obsługa geodezyjna i geotechniczna
- roboty drogowe
- roboty kanalizacyjne
- roboty bitumiczne
- roboty teletechniczne
- roboty mostowe

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-04-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 13712239,83 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 300 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-02-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane