Zakup ciągnika rolniczego z osprzętem na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych w Końskich

Zarząd Dróg Powiatowych w Końskich

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00118669
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00118669/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-02-25 09:22
Lokalizacja
Końskie, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8a95bfd1-1e72-48e2-9b91-82c8d0f91b56
Identyfikator
6581707358
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

CiągnikiAkcesoria do ciągników

Wykonawcy

1 przyznane

RAIFFEISEN WAREN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRyki, PL · lot 0
719 550 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00118669 z dnia 2025-02-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup ciągnika rolniczego z osprzętem na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych w Końskich

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Końskich

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291020126

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Staszica, 2

1.5.2.) Miejscowość: Końskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-200

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: 41 3750830 , 41 3750857

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdpkonskie.zamowienia@vp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdpkonskie.bip.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8a95bfd1-1e72-48e2-9b91-82c8d0f91b56

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup ciągnika rolniczego z osprzętem na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych w Końskich

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8a95bfd1-1e72-48e2-9b91-82c8d0f91b56

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00118669

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00020712/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Zakup ciągnika wraz z osprzętem

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00025936

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NZ.3431.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Zakup ciągnika rolniczego z osprzętem na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych w Końskich
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 sztuki fabrycznie nowego pozbawionego wad i uszkodzeń ciągnika rolniczego z przednim i tylnym TUZem posiadającego wszelkie niezbędne wyposażenie umożliwiające poruszanie się po drogach publicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami, o mocy minimum 115 KM do siedziby Zamawiającego tj. Zarząd Dróg Powiatowych w Końskich
ul. Stanisława Staszica 2, 26-200 Końskie – Obwód Drogowy ul. Warszawska 56 26-200 Końskie wraz z wszelkimi kosztami, jakie poniesie Wykonawca z tytułu należytej oraz zgodnej z obowiązującymi przepisami realizacji przedmiotu zamówienia, a w szczególności obejmować będzie koszty: ciągnika rolniczego wraz z osprzętem , dostawy, cła, akcyzy, ubezpieczenia przed odbiorem, przeszkolenia przedstawicieli Zamawiającego z zakresu obsługi i eksploatacji przedmiotu zamówienia w siedzibie Zamawiającego oraz dostarczenia kompletu wymaganej dokumentacji.

Zamawiający wymaga by Ciągnik wraz z osprzętem ( ramieniem oraz poszczególnymi głowicami , plugiem ) był kompatybilny w każdej konfiguracji poświadczone certyfikatem zgodności .

Zamawiający wymaga aby łączny udział pojazdów elektrycznych lub napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów używanych do wykonania przedmiotu zamówienia wynosił co najmniej 30%.
Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane czynności w zakresie realizacji zamówienia, polegające na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 oraz z 2024 r. poz. 878, 1222 i 1871).
Rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczy wymóg zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia, sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób, oraz uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.
Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Jeżeli dokumentacja wskazuje w odniesieniu do niektórych materiałów, urządzeń lub technologii znaki towarowe, patenty lub pochodzenie albo normy, aprobaty, specyfikacje techniczne lub inne dokumenty odniesienia, to Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów, urządzeń lub technologii równoważnych albo oferowanie rozwiązań równoważnych pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych opisanych w dokumentacji projektowej, przy czym materiały, urządzenia lub technologie pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego (rozwiązania równoważne).
Materiały, urządzenia lub technologie pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia, pod pojęciem minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów, urządzeń lub technologii zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta/produktów (jeśli ma miejsce) służy jedynie doprecyzowaniu poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania.

Ramię hydrauliczne i głowice muszą pochodzić od tego samego producenta

4.5.3.) Główny kod CPV: 16700000-2 - Ciągniki

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34390000-7 - Akcesoria do ciągników

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 706020,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 767397,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 719550,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Raiffeisen Waren Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 521500788

7.3.3) Ulica: Ul. Lubelska 41

7.3.4) Miejscowość: Ryki

7.3.5) Kod pocztowy: 08-500

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 719550,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

2025-02-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy