Przebudowa drogi powiatowej nr 2633L Granice – Świdno na odcinkach 0+010 – 1+988, 2+424 – 3+306, dł. 2,860 km

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W OPOLU LUBELSKIM Z SIEDZIBĄ W PONIATOWEJ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00010207
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00010207/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-01-04 13:43
Lokalizacja
Poniatowa, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1fab728a-7ec9-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
7171553471
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Wykonawcy

1 przyznane

PBI INFRASTRUKTURA SPÓŁKA AKCYJNAKraśnik, PL · lot 0
3 119 638,15 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00010207 z dnia 2024-01-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 2633L Granice – Świdno na odcinkach 0+010 – 1+988, 2+424 – 3+306, dł. 2,860 km

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W OPOLU LUBELSKIM Z SIEDZIBĄ W PONIATOWEJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431029613

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Młodzieżowa 6

1.5.2.) Miejscowość: Poniatowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 24-320

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdpsekretariat@opole.lublin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdpopole.bip.lubelskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1fab728a-7ec9-11ee-a60c-9ec5599dddc1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 2633L Granice – Świdno na odcinkach 0+010 – 1+988, 2+424 – 3+306, dł. 2,860 km

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1fab728a-7ec9-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00010207

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-01-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00016022/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Przebudowa drogi powiatowej nr 2633L Granice – Świdno na odcinkach 0+010 – 1+988, 2+424 – 3+306, dł. 2,860 km

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00484292

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DT.ZP.2720.10.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2686492,27 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiot zamówienia stanowi: wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2633L Granice – Świdno na odcinkach 0+010 – 1+988, 2+424 – 3+306, dł. 2,860 km”.
Całość robót drogowych zrealizowana zostanie bez zmian przebiegu po istniejącym śladzie drogi mineralno-bitumicznej. Zadanie polega na: poszerzeniu konstrukcji drogi, wykonaniu podbudowy zasadniczej recyklowanej ze spoiwem hydraulicznym (MCE-20 cm), wykonaniu warstwy wiążącej oraz ścieralnej z betonu asfaltowego, uzupełnieniu pobocza kruszywem kamiennym, oczyszczeniu przepustów, wykonaniu oznakowania pionowego i poziomego, odtworzenie istniejących rowów przydrożnych , regulacja wysokościowa wybranych zjazdów z kostki, wykonaniu peronów przystankowych, przebudowa przejść dla pieszych.
2) Zakres robót obejmuje:
2).1. Roboty przygotowawcze
a) Odtworzenie trasy i punktów wysokościowych w terenie równinnym,
b) Frezowanie korekcyjne nawierzchni gr. 0-4 cm na włączeniach,
c) Regulacja wysokościowa istniejących zjazdów z kostki wraz z obramowaniem
2).2. Przejścia dla pieszych, przebudowa+budowa chodnika, perony przystankowe
a) Regulacja wysokościowa istniejącego chodnika z kostki brukowej,
b) Wykopy w gruncie kat. II-IV, profilowanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne,
c) Krawężniki betonowe15x30 z wykonaniem ławy betonowej,
d) Obrzeża betonowe 6x20,
e) W-wa odsączająca grub.10 cm z piasku,
f) W-wa dolna podbudowy z piasku stabilizowanego cementem, grub.10 cm,
g) Płytki ryflowane ostrzegawcze i wskaźnikowe,
h) Nawierzchnia z kostki brukowej, kolorowej grub. 6 cm,
i) Ustawienie balustrady U-11a,
j) Oznakowanie poziome
k) Doświetlenie przejścia poprzez zamontowanie lampy solarnej
2).3. Poszerzenia
a) Wykopy wykonane mechanicznie w gruncie kat.III-IV na gł. 20 cm z wykorzystaniem ziemi na uzupełnienie poboczy,
b) Profilowanie i zagęszczenie mechanicznie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni w gruntach kat.
II-IV,
c) Wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego frakcji 0-31,5 mm, warstwa dolna, grubość warstwy po zagęszczeniu 20 cm, doziarnienie na poszerzeniu
2).4. Nawierzchnia
a) Mechaniczne oczyszczenie istniejącej nawierzchni min.-bitumicznej,
b) Podbudowa zasadnicza z mieszanki MCE gr. 20 cm po zagęszczeniu z doziarnieniem,
c) Skropienie podbudowy emulsją asfaltową,
d) Warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 16 W gr.4 cm,
e) Skropienie warstwy wiążącej emulsją asfaltową, gr.4 cm,
f) Warstwa ścieralna z betony asfaltowego AC 11S
2).5. Roboty wykończeniowe
a) Wykonanie pobocza drogi z kruszywa kamiennego łamanego,0-31,5 mm, gr. w-wy 15 cm,
b) Uzupełnienie gruntem rodzimym terenu pod poboczem i za poboczem z kruszywa,
2).6. Odwodnienie
a) Oczyszczenie przepustów rurowych śr.100 i 125 cm,
2).7. Oznakowanie
a) Ustawienie słupków z rur stalowych Ø 70, L-4m dla znaków drogowych, wraz z wykonaniem i zasypaniem dołów,
b) Przymocowanie do gotowych słupków znaków typu A,B,D (S średni, folia II) ,
c) Przymocowanie tablic drogowskazowych, znaków kierujących typu E,
d) Przymocowanie do gotowych słupków znaków typu T,
e) Ustawienie tablic informacyjnych, 1,80mx 1,2m,
2).8. Inne roboty
a) Inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3119638,15 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4388854,59 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3119638,15 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Lider konsorcjum: PBI INFRASTRUKTURA S.A.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Członek konsorcjum: PBI WMB Sp. z o.o., ul. Błonie 8, 27-600 Sandomierz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8161465524

7.3.3) Ulica: Kolejowa 10E

7.3.4) Miejscowość: Kraśnik

7.3.5) Kod pocztowy: 23-200

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-01-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3119638,15 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-07-31
2024-01-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane