Rozbudowa stawu w Falęcinie do celów retencjonowania wody opadowej gruntowej na działce nr 154 obręb 0007 Falęcin, gm. Grójec.
Gmina Grójec
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00119007
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00119007/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-02-25 10:54
- Lokalizacja
- Grójec, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a736b0a9-7934-4f11-8155-107e4eac8c8b
- Identyfikator
- 7972011265
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00119007 z dnia 2025-02-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa stawu w Falęcinie do celów retencjonowania wody opadowej gruntowej na działce nr 154 obręb 0007 Falęcin, gm. Grójec.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Grójec
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223310
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Józefa Piłsudskiego 47
1.5.2.) Miejscowość: Grójec
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-600
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.5.7.) Numer telefonu: 048 664 30 91 wew. 65
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: iwona.kowalska@grojecmiasto.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.grojecmiasto.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a736b0a9-7934-4f11-8155-107e4eac8c8b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa stawu w Falęcinie do celów retencjonowania wody opadowej gruntowej na działce nr 154 obręb 0007 Falęcin, gm. Grójec.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a736b0a9-7934-4f11-8155-107e4eac8c8b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00119007
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00015205/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Rozbudowa stawu w Falęcinie do celów retencjonowania wody opadowej gruntowej na dz. nr 154 obręb 0007 Falęcin gm. Grójec
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00026033
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WI.271.1.2025.KOI
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych ziemnych polegających na rozbudowie istniejącego stawu w miejscowości Falęcin, na terenie działki nr ewid. 154 w obrębie ewid. 0007 Falęcin, jedn. ewid. 140605_5 Grójec – obszar wiejski.
W ramach zadania zostanie wykonana rozbudowa stawu w Falęcinie do celów retencjonowania wody opadowej gruntowej.
Staw w stanie obecnym posiada powierzchnię około 2.000 m2 i głębokość do 2,0 m, po rozbudowie staw będzie miał powierzchnię 3.000 m2 i głębokość 2,50 m.
Staw po rozbudowie będzie służył do gromadzenia wód opadowych gruntowych, pochodzących z okolicznych terenów rolnych obszaru wsi Falęcin.
W ramach projektowanej rozbudowy projektuje się oczyszczenie i pogłębienie dna stawu wodnego na powierzchni około 2.000 m2 z 2,00 do 2,50 m oraz powiększenie jego wielkości poprzez wybranie ziemi zasypowej na powierzchni 1.000 m2 i głębokości 2,50 m. Ziemię z wykopu należy w pierwszej kolejności zagospodarować na terenie inwestycji, a w przypadku braku takiej możliwości – wywiezienie w miejsce składowania. Projektuje się oczyszczenie powierzchni stawu oraz jego otoczenia z zadrzewień i zakrzaczeń, w celu poprawy retencji oraz umożliwienia swobodnego spływu wód opadowych gruntowych. Projektuje się pozostawienie pojedynczych drzew, których korzenie w okresach suchych zatrzymywać będą zmagazynowaną w stawie wodę.
W północnej części stawu – w miejscu, w którym występują grunty nasypowe, niestabilizowane, zmieszane w znacznej części z karpami i korzeniami drzew, należy wykonać umocnienie brzegów stawu poprzez stabilizację kamieniami na siatce stalowej. Projektuje się zabezpieczenie brzegu otoczakami kamieni polnych, oczyszczonych z ziemi i zanieczyszczeń. Kamienie układać należy schodkowo (schodki 50x100 cm) i zabezpieczać siatką stalową o oczkach 5x5 cm z drutu minimum 5 mm. W celu wykonania stabilizacji, grunt należy wykorytować na głębokość około 50 cm.
Pozostałe brzegi stawu należy zabezpieczyć poprzez zadarnienie brzegów trawą z siewu. Na warstwie wyprofilowanych brzegów należy układać ziemię urodzajną grubości 10 cm oraz wykonać siew traw szybko korzeniących się.
Charakterystyczne parametry techniczne projektowanej rozbudowy stawu do celów retencjonowania wody opadowej gruntowej:
• Powierzchnia całkowita stawu 3.000 m2;
• Głębokość maksymalna 2,50 m
• Poziom lustra wody od dna stawu 1,70 m
• Powierzchnia zadrzewień i zakrzaczeń do usunięcia 7.750 m2;
• Powierzchnia zabezpieczeń brzegów stawu kamieniami 330,0 m2;
• Powierzchnia zabezpieczeń brzegów trawą zadarnioną 320,0 m2
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej oraz Specyfikacji Technicznej, stanowiących załącznik do opisu przedmiotu zamówienia oraz wzór umowy. Przedmiar robót stanowi dokument pomocniczy do opisu przedmiotu zamówienia.
2. Wymagania ogólne:
1) Wymagany okres gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia wynosi minimum 36 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego. Deklarowany okres gwarancji obejmuje wszelkie roboty, materiały i urządzenia użyte do realizacji zamówienia, niezależnie od okresu udzielanego wykonawcy przez producenta.
2) Realizacja robót związanych z niniejszą inwestycją musi zawsze odpowiadać wszystkim przepisom techniczno-budowlanym oraz prawnym na dzień realizacji zadania inwestycyjnego, zarówno dotyczących całości inwestycji, jak i samych technologii wykonywania prac.
3) Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami i normami oraz przy zachowaniu przepisów BHP, przy maksymalnym ograniczeniu uciążliwości prowadzenia robót na rzecz Zamawiającego. Wykonawca gwarantuje także wykonanie przedmiotu zamówienia pod kierownictwem osób posiadających wymagane przygotowanie zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.
4) Cena oferty musi zawierać wszystkie koszty związane z należytą realizacją przedmiotu zamówienia wynikające z dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiaru i obmiaru robót, wizji lokalnej na miejscu przyszłej budowy, jak również wszystkie pozostałe koszty, bez których nie można wykonać przedmiotowego zamówienia.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają przedmiar robót (załącznik nr 8 do SWZ), warunki opisane w umowie (załącznik nr 7 do SWZ) oraz dokumentacja projektowa i techniczna (załącznik nr 9 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 350453,43 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 585080,25 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 350453,43 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ATJ Budownictwo Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9721333038
7.3.4) Miejscowość: Suchy Las
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 350453,43 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
| 2025-02-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |