Nowoczesna biblioteka w przedwojennej kawiarni - modernizacja biblioteki w Drezdenku

BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY IM. KS. J.TISCHNERA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00014176
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00014176/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-01-05 13:51
Lokalizacja
Drezdenko, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0f15ae80-6f2b-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
5951000605
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne elektryczneSłoneczne moduły fotoelektrycznePompy grzewcze

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00014176 z dnia 2024-01-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Nowoczesna biblioteka w przedwojennej kawiarni - modernizacja biblioteki w Drezdenku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY IM. KS. J.TISCHNERA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210013715

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościuszki 11

1.5.2.) Miejscowość: Drezdenko

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-530

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biblioteka@drezdenko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.drezdenko.pl/3764,kontakt

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/drezdenko

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Nowoczesna biblioteka w przedwojennej kawiarni - modernizacja biblioteki w Drezdenku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0f15ae80-6f2b-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00014176

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-01-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00196937/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Nowoczesna biblioteka w przedwojennej kawiarni - modernizacja biblioteki w Drezdenku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00454504

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.1.24.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na modernizacji budynku biblioteki w Drezdenku.
2. Zakres zamówienia obejmuje pełen zakres prac objęty dokumentacją projektową, w tym:
1) rozbudowa budynku od strony dziedzińca,
2) przebudowa i prace modernizacyjne istniejącej części,
3) zagospodarowanie terenu dziedzińca wraz z małą architekturą ogrodową,
4) zapewnienie warunków ochrony PPOŻ,
5) odnowienie zabytkowej elewacji frontowej,
6) przebudowa infrastruktury zewnętrznej,
7) budowa instalacji branży sanitarnej,
8) budowa instalacji branży elektrycznej,
9) budowa instalacji fotowoltaicznej,
10) wyposażenie budynku z uwzględnieniem "dostępności".
3. Zakres zamówienia obejmuje również:
1) opracowanie i przekazanie Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy harmonogramu rzeczowo finansowego, który podlega zatwierdzeniu przez Zamawiającego.
2) wywóz oraz utylizację wszelkich materiałów porozbiórkowych,
3) dostarczenie niezbędnych certyfikatów i atestów na materiały oraz protokołów badań i sprawdzeń robót budowlanych,
4) przygotowanie i dostarczenie protokołu przekazania – przejęcia środka trwałego (PT) w formie „papierowej” i elektronicznej,
5) przygotowanie i dostarczenie kosztorysu powykonawczego zgodnie załączonym do dokumentacji postępowania przedmiarem,
6) wykonanie pełnej dokumentacji do odbioru inwestycji (dokumentacja powykonawcza w 3 egzemplarzach).
4. Szczegółowy zakres robót budowlanych przewidzianych do wykonania w ramach niniejszego zamówienia określa SWZ wraz załącznikami tj. dokumentacją techniczną: projekt wraz z rysunkami, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

42511110-5 - Pompy grzewcze

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający na stronie prowadzonego postępowania przed otwarciem ofert wskazał, że zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia 3 400 000,00 zł.
W postępowaniu złożono 3 oferty, z których najniższa cena wynosiła 4 285 591,65 zł.
Zamawiający zaprosił wszystkich Wykonawców do negocjacji, następnie złożenia ofert dodatkowych. Żaden z Wykonawców nie złożył oferty dodatkowej.
Ponieważ cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605) postępowanie unieważniono.
2024-01-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane