„Wykonanie robót budowlanych na odcinku Robaczewo - Ruskowo w ramach zadania: Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 604 na odcinku Robaczewo - Drogowy Odcinek Lotniskowy - Wielbark”
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00015278
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00015278/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-01-08 08:36
- Lokalizacja
- Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9167f500-89e1-11ee-b55a-a22b2d7f700e
- Identyfikator
- 7392974001
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00015278 z dnia 2024-01-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wykonanie robót budowlanych na odcinku Robaczewo - Ruskowo w ramach zadania: Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 604 na odcinku Robaczewo - Drogowy Odcinek Lotniskowy - Wielbark”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510751250
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pstrowskiego 28b
1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 10-602
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zdw.olsztyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdw.olsztyn.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zdw-olsztyn.logintrade.net/zapytania_email,148282,5bd4ab7d8bd44f22d85fee267d864472.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie drogami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Wykonanie robót budowlanych na odcinku Robaczewo - Ruskowo w ramach zadania: Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 604 na odcinku Robaczewo - Drogowy Odcinek Lotniskowy - Wielbark”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9167f500-89e1-11ee-b55a-a22b2d7f700e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00015278
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-01-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00062174/29/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.82 Wykonanie robót budowlanych na odcinku Robaczewo - Ruskowo w ramach zadania: Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 604 na odcinku Robaczewo - Drogowy Odcinek Lotniskowy - Wielbark
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00509251
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDW/NZP.IRIII/TP-2.1/3220/189/2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 488007,01 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 604 na odcinku Robaczewo - Ruskowo od km 4+258 do km 24+030.
1.2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ oraz załącznikach do nin. SWZ w szczególności: projekcie wykonawczym, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarach robót, zatwierdzonym projekcie stałej organizacji ruchu oraz wzorze umowy, które Zamawiający udostępnił w wersji elektronicznej na Platformie przetargowej dostępnej pod powyższym adresem, zaś oryginały dokumentów do wglądu w siedzibie Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:Zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 z późn. zm.), Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zmawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejsze oferty.
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:
Oferta z najniższą ceną złożona przez wykonawcę Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane SANBUD Sp. z .o.o. , ul. Stalowa 4 z Olsztyna na kwotę brutto 1.173.901,11 PLN znacząco przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia
w wysokości 563.022,27 PLN brutto.
Jednocześnie Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1173901,11 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1173901,11 PLN
| 2024-01-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |