Budowa ul. Juliana Tuwima w miejscowości Kołczygłowy
GMINA KOŁCZYGŁOWY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00119664
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00119664/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-02-25 13:23
- Lokalizacja
- Kołczygłowy, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a5b05a46-939a-4d01-b9d8-96b3f693d291
- Identyfikator
- 8421661861
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00119664 z dnia 2025-02-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ul. Juliana Tuwima w miejscowości Kołczygłowy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOŁCZYGŁOWY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979513
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Słupska 56
1.5.2.) Miejscowość: Kołczygłowy
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-140
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.7.) Numer telefonu: 598213909
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gospodarczy@kolczyglowy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.kolczyglowy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a5b05a46-939a-4d01-b9d8-96b3f693d2911.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa ul. Juliana Tuwima w miejscowości Kołczygłowy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a5b05a46-939a-4d01-b9d8-96b3f693d291
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00119664
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00040348/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Budowa ul. Juliana Tuwima w miejscowości Kołczygłowy (PROW 2014-2020)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamawiający realizuje przedmiotową inwestycję na podstawie umowy o przyznaniu pomocy Nr 00185-65151-UM1100323/22 z dnia 05.06.2023 r. – dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00680645
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MK.271.20.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2462746,89 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja robót budowlanych w branży drogowej, sanitarnej i elektrycznej związanych z budową infrastruktury drogowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ramach inwestycji polegającej na przebudowie istniejącej gruntowej publicznej drogi gminnej wraz z oświetleniem drogowym, kanalizacją deszczową i kanalizacją sanitarną oraz przyłączami wodociągowymi w miejscowości Kołczygłowy.
2. Realizacja zamówienia obejmuje:
1) w zakresie robót ogólnobudowlanych przedmiotem zamówienia jest:
a) roboty ziemne przygotowawcze związane z korytowaniem pod konstrukcję drogi,
b) ułożenie rury osłonowej na kable energetyczne – 134,5 mb,
c) wbudowanie krawężników najazdowych 15x22 cm – 245,20 mb,
d) wbudowanie krawężników betonowych 15x30 cm – 964,70 mb,
e) wykonanie podbudowy z gruntu stabilizowanego mechaniczne cementem o grubości po zagęszczeniu 10 cm – 3 357,42 m2,
f) wykonanie podbudowy z kruszyw łamanych o grubości warstwy po zagęszczeniu 15 cm,
g) skropienie nawierzchni asfaltem przed ułożeniem poszczególnych warstw z betonu asfaltowego,
h) ułożenie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC16W o grubości warstwy 6 cm,
i) ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11S o grubości warstwy 4 cm,
j) wykonanie zjazdów indywidualnych z kostki betonowej w kolorze grafitowym – 200,75 m2,
k) wykonanie chodnika z dojściami do posesji z kostki betonowej o grubości 6 cm w kolorze szarym z obustronną opaską w kolorze grafitowym – 854 m2,
l) montaż oznakowania pionowego w ilości 17 szt.
m) montaż studni chłonnych o głębokości 3,0m połączonych rurami DN200 – 5 szt.
2) w zakresie robót instalacyjnych sanitarnych przedmiotem zamówienia jest:
a) roboty ziemne związane z wykonaniem instalacji wodno – kanalizacyjnej,
b) przebudowa sieci wodociągowej z uzbrojeniem na długości – 45,9 m,
c) przebudowa przyłącza wodociągowego o długości – 5,1 m,
d) wykonanie podejść pod przyłącza wodociągowej – 12 kpl,
e) budowa kanalizacji sanitarnej o długości – 329 m,
f) wykonanie podejść pod przyłącza kanalizacji sanitarnej – 17 szt.
g) montaż studzienek kanalizacyjnych systemowych o średnicy 400mm z zamknięciem rurą teleskopową – 8 szt.
h) budowa kanalizacji deszczowej o długości – 531,1 m,
i) wykonanie przykanalików do wpustów ulicznych o długości – 140,8 m,
j) montaż studzienek ściekowych ulicznych betonowych o średnicy 500mm - wpusty uliczne w ilości 30 szt.
k) montaż i rozruch osadnika wirowego Dn200 z wkładem – 1 szt.
l) montaż i rozruch dwukomorowego osadnika wirowego Dn315 z wkładem – 1 szt.
m) montaż zbiornika wykonanego z PP o wymiarach wym. 0,60x1,20x0,425 z perforacją – 144 szt.
n) wykonanie prób szczelności i badań dla każdej z instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej,
3) w zakresie instalacji elektrycznej przedmiotem zamówienia jest:
a) wykonanie zasilania do oświetlenia ulicznego wraz z montażem tablicy rozdzielczej – 32 m,
b) wykonanie instalacji elektrycznej oświetleniowej – 630 m,
c) montaż słupów oświetleniowych wraz z oprawami – 14 kpl.
d) wykonanie pomiarów i badań technicznych dla instalacji elektrycznej.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia został opisany w Załączniku nr 1 do SWZ – Dokumentacja projektowa (Projekt budowlany, Projekt techniczny – branża drogowa, branża elektryczna, branża sanitarna), Załączniku nr 2 do SWZ - Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (branża drogowa, elektryczna, sanitarna) oraz w Przedmiarze robót (branża drogowa, elektryczna, sanitarna) – Załącznik nr 3 do SWZ.
4. Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej stanowiącej Załącznik nr 1 do SWZ oraz STWiORB stanowiącej Załącznik nr 2 do SWZ. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nie ujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia – jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej lub STWiORB stanowiącej Załącznik nr 1 oraz 2 do SWZ.
5. Wymagany przez Zamawiającego minimalny okres gwarancji wynosi: okres gwarancji na wykonane roboty (materiały i robociznę) wynosi minimum 36 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego. Okres gwarancji stanowić będzie kryterium oceny ofert. Szczegółowe postanowienia znajdują się w Rozdziale nr 19.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233140-2 - Roboty drogowe
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 12
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2090998,77 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3218442,92 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2090998,77 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: STRABAG Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5210421928
7.3.3) Ulica: Parzniewska 10
7.3.4) Miejscowość: Pruszków
7.3.5) Kod pocztowy: 05-800
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Część robót drogowych, w tym: roboty rozbiórkowe, ziemne, brukarskie, podbudowy niebitumiczne, oznakowanie. Roboty branży sanitarnej, elektrycznej i teletechnicznej. Podwykonawcy nie są na tym etapie znani.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2090998,77 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2025-02-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |