Usługi kominiarskie na nieruchomościach zarządzanych przez ZGM Pabianice
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00119740
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00119740/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-25 13:37
- Lokalizacja
- Pabianice, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4876736f-87d0-4ef5-9c15-22a138148af3
- Identyfikator
- 7310005774
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00119740 z dnia 2025-02-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługi kominiarskie na nieruchomościach zarządzanych przez ZGM Pabianice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 470013843
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Warzywna 6
1.5.2.) Miejscowość: Pabianice
1.5.3.) Kod pocztowy: 95-200
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.7.) Numer telefonu: 42 22 59 285
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zgm@zgm.pabianice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgm.pabianice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4876736f-87d0-4ef5-9c15-22a138148af31.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
gospodarowanie gminnym zasobem mieszkaniowym, lokalami użytkowymi, nieruchomościami zabudowanymi budynkami innymi niż mieszkalne oraz nabytym własnościowym spółdzielczym prawem do lokali mieszkalnych
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługi kominiarskie na nieruchomościach zarządzanych przez ZGM Pabianice2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4876736f-87d0-4ef5-9c15-22a138148af3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00119740
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00101235/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Usługi kominiarskie w nieruchomościach administrowanych przez ZGM
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00104312
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZGM.NZP.2422.2.2025.DN
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług kominiarskich na nieruchomościach administrowanych przez Biuro Obsługi Mieszkańców, Biuro Obsługi Wspólnot Mieszkaniowych oraz na nieruchomościach przy ul. Warzywnej 6 i ul. Stanisława Moniuszki 8a w Pabianicach (siedziby ZGM – Pabianice) oraz składowisku odpadów w Łaskowicach.
2. Przedmiotem zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Przeglądy:
a) wykonywanie rocznych przeglądów kominiarskich wynikających z Ustawy Prawo Budowlane,
b) wykonywanie przeglądów kominiarskich na zgłoszenie Zamawiającego,
2) Konserwacje i naprawy:
a) wykonywanie okresowych czyszczeń przewodów kominowych dymowych, spalinowych oraz wentylacyjnych wynikających z Ustawy Prawo Budowlane,
b) uszczelnianie przewodów kominowych oraz wykonywanie dodatkowych usług kominiarskich (awarie oraz naprawy),
3) sporządzanie wszelkiego rodzaju opinii kominiarskich.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
1) Załączniku nr 1 – Wzór umowy wraz z załącznikami:
a) Załączniku nr 1.1 – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia,
b) Załączniku nr 1.2 – Wykaz nieruchomości,
2) Załączniku nr 2.1 – Specyfikacja cenowa.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90915000-4 - Usługi czyszczenia pieców i kominów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71632200-9 - Usługi badania nieinwazyjnego
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45000000-7 - Roboty budowlane
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, który stanowi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie faktyczne:
W dniu 24.02.2024 r. o godz. 10:23, czyli przed otwarciem ofert, Zamawiający opublikował na stronie internetowej prowadzonego postępowania kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia w wysokości 676 411,00 zł brutto. W niniejszym postępowaniu wpłynęły 2 oferty niżej wymienionych Wykonawców:
1. Konsorcjum firm:
1) USŁUGOWY ZAKŁAD KOMINIARSKI PIOTR ROJEK, Konstantynów Łódzki – Lider konsorcjum;
2) „AG-MAR” USŁUGI KOMINIARSKIE Mariusz Olejnik, Pabianice – Partner konsorcjum;
3) KOMIN-SERWIS, Pabianice – Partner konsorcjum;
cena oferty brutto: 787 064,73 zł;
2. USŁUGI KOMINIARSKIE Paweł Golenia, Łódź, cena brutto oferty: 868 648,95 zł.
Weryfikacja możliwości finansowych Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Pabianicach wykazała, że Zamawiający na obecnym etapie nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do kwoty oferty z najniższą ceną.
Zgodnie bowiem z ugruntowaną linią orzeczniczą, w przypadku gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty – postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty.
Zachodzi zatem przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
| 2025-02-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |