Zagospodarowanie przestrzeni turystycznej przy zbiorniku wodnym „Waśniów” zlokalizowanym na waśniowskich błoniach

GMINA WAŚNIÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00022757
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00022757/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-01-10 00:06
Lokalizacja
Waśniów, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3a5b609c-7be8-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
6612155889
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie zagospodarowania terenuInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoRoboty w zakresie budowy plażBudowa zbiornikówRoboty budowlane w zakresie grobliBudowa infrastruktury wypoczynkowej na terenach nadwodnychMolaRoboty w zakresie kształtowania placów zabawWyposażenie placów zabawSprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00022757 z dnia 2024-01-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie przestrzeni turystycznej przy zbiorniku wodnym „Waśniów” zlokalizowanym na waśniowskich błoniach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WAŚNIÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010837

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 24

1.5.2.) Miejscowość: Waśniów

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-425

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: (41) 2646026

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: techniczny@wasniow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wasniow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wasniow.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie przestrzeni turystycznej przy zbiorniku wodnym „Waśniów” zlokalizowanym na waśniowskich błoniach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3a5b609c-7be8-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00022757

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-01-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00088074/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Zagospodarowanie przestrzeni turystycznej przy zbiorniku wodnym „Waśniów” zlokalizowanym na waśniowskich błoniach - II etap

1.1.6 Rewitalizacja przestrzeni turystycznej przy zbiorniku wodnym „Waśniów” zlokalizowanym na waśniowskich błoniach dofinansowanego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (2021-2023) - etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00476647

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: T.2710.40.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn. Zagospodarowanie przestrzeni turystycznej przy zbiorniku wodnym „Waśniów” zlokalizowanym na waśniowskich błoniach”.
2. Realizacja przedmiotu zamówienia została podzielona na dwa Etapy:
A. Etap I, w ramach którego przestrzeń turystyczna przy zbiorniku wodnym „Waśniów” zostanie zrewitalizowana, w szczególności poprzez:
a. odmulenie i oczyszczenie zbiornika wodnego, w tym poprzez wycięcie roślinności wodnej,
b. wymianę istniejącego mnicha na prefabrykowany,
c. wymianę istniejącego przepustu betonowego,
d. makroniwelację terenu,
e. wzmocnienie skarp/grobli,
f. wzmocnienie skarp wokół mnicha narzutem kamiennym,
g. wykonanie nawierzchni ciągów pieszych i jezdnych,
h. przywrócenie flory i fauny zbiornika wodnego,
i. przeczyszczenie rurociągu kanalizacji od mnicha do wylotu do rowu,
j. wykonanie elementów małej architektury,
k. wykonanie oświetlenia i monitoringu terenu,
B. Etap II, w ramach którego przestrzeń turystyczna przy zbiorniku wodnym „Waśniów” zostanie zagospodarowania, w szczególności poprzez wykonanie:
a. elementów małej architektury,
b. siłowni zewnętrznej,
c. placu zabaw,
d. pływającego pomostu,
e. makroniwelacji terenu,
f. nawierzchni ciągów pieszych i jezdnych,
g. plaży,
h. nasadzeń zieleni.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45243400-6 - Roboty w zakresie budowy plaż

45247270-3 - Budowa zbiorników

45247230-1 - Roboty budowlane w zakresie grobli

45242000-5 - Budowa infrastruktury wypoczynkowej na terenach nadwodnych

45244200-1 - Mola

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

37410000-5 - Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu wpłynęło łącznie 8 ofert. Najtańsza cena ofertowa wyniosła 7.946.272,80 złotych brutto.
Na sfinansowanie zamówienia Zamawiający zamierzał przeznaczyć kwotę w łącznej wysokości 7.630.00,00 złotych brutto, z czego:
a. 2.130.000,00 złotych brutto na sfinansowanie realizacji Etapu I,
b. 5.500.000,00 złotych brutto na sfinansowanie realizacji Etapu II.

Zgodnie z art. 255 pkt. 3) Pzp, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Zgodnie z ugruntowanym stanowiskiem doktryny, w przypadku gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najniższej oferty, unieważnienie postępowania może nastąpić bez uprzedniego badania i/lub oceny ofert.
Na sfinansowanie zamówienia Zamawiający zamierzał przeznaczyć łącznie 7.630.000,00 złotych brutto. Oferta z najniższą ceną ofertową opiewała na kwotę 7.946.272,80 złotych brutto.
Zamawiający podjął starania mające na celu pozyskanie dodatkowych środków na sfinansowanie zamówienia. W trakcie badania ofert okazało się, że Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty, którą zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do wysokości najniższej ceny ofertowej.
W tym stanie rzeczy Zamawiający był zobligowany do unieważnienia postępowania, będąc równocześnie uprawnionym do odstąpienia od oceny ofert.
2024-01-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane