Likwidacja barier architektonicznych i informacyjno – komunikacyjnych w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamienicy
GMINA KAMIENICA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00120473
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00120473/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-02-26 08:02
- Lokalizacja
- Kamienica, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b40111bd-15d6-4600-8f9f-ff152b3cfd6f
- Identyfikator
- 7371193876
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00120473 z dnia 2025-02-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Likwidacja barier architektonicznych i informacyjno – komunikacyjnych w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamienicy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KAMIENICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892274
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 420
1.5.2.) Miejscowość: Kamienica
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-608
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: 183323004 wew. 35
1.5.8.) Numer faksu: 183323051
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gminakamienica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kamienica.net.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b40111bd-15d6-4600-8f9f-ff152b3cfd6f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Likwidacja barier architektonicznych i informacyjno – komunikacyjnych w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamienicy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b40111bd-15d6-4600-8f9f-ff152b3cfd6f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00120473
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00016380/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Likwidacja barier architektonicznych i informacyjno - komunikacyjnych w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamienicy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00093099
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 92600 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest likwidacja barier architektonicznych i informacyjno – komunikacyjnych w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamienicy
Zamówienie obejmuje m.in.:
a) dostawę i montaż platformy przyschodowej wewnętrznej, o następujących parametrach:
b) dostawę i montaż platformy zewnętrznej
c) dostawę wraz z montażem 57 tabliczek brajlowskich na drzwi,
d) dostawę wraz z montażem 38 mb pasów ostrzegawczych,
e) dostawę wraz z montażem planu tyflograficznego
f) dostawę przenośnej recepcyjnej pętli indukcyjnej Smart Loop
4.5.3.) Główny kod CPV: 34514700-0 - Platformy ruchome
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34951000-8 - Platformy wejściowe
30195000-2 - Tablice
34928472-7 - Oznakowanie
34928470-3 - Elementy oznakowania
44423450-0 - Tabliczki firmowe
33185000-0 - Aparaty słuchowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 14.02.2025 r. przed otwarciem ofert, Zamawiający zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w wysokości 100 000,00 zł. brutto.W przedmiotowym postępowaniu w wymaganym terminie, tj. do dnia 14 luty 2025 r. do godz. 11:00 złożono 4 oferty od:
1) Artmed Sp. z o.o. Ul. Św. Antoniego 18 lok.3 97 – 200 Tomaszów Mazowiecki – cena brutto 202 646,19 zł.
2) Przestrzeń Dostępna Jakub Nowak Ul. Witkacego 3/189 35 – 111 Rzeszów – cena brutto 198 747,09 zł.
3) Liftprojekt Rafalik Spółka komandytowa, Ul. Pawia 51/72, 01 – 030 Warszawa – cena brutto 224 721,00 zł.
4) Lifs4U Konrad Mrówka Ul. Częstochowska 34, 42 – 130 Wręczyca Wielka – cena brutto 153 811,50 zł.
Z powyższego wynika, że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. Zamawiający podejmując decyzję o braku możliwości zwiększenia kwoty, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty brał pod uwagę celowość i efektywność gospodarowania środkami publicznymi. Zgodnie z art. 44 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, wydatki publiczne powinny być dokonywane w sposób celowy i oszczędny.
W świetle powyższego nie powinno budzić wątpliwości unieważnienie postępowania bez wyboru najkorzystniejszej oferty, w sytuacji gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
| 2025-02-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |