„Odtworzenie dwóch mostków w zabytkowym parku im. marszałka Józefa Piłsudskiego we Wrześni” w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

Gmina Września

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00024599
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00024599/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-01-10 11:48
Lokalizacja
Września, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a1160863-725b-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
7891001386
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00024599 z dnia 2024-01-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Odtworzenie dwóch mostków w zabytkowym parku im. marszałka Józefa Piłsudskiego we Wrześni” w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Września

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258069

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ratuszowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Września

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-300

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetarg@wrzesnia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.wrzesnia.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/wrzesnia

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Odtworzenie dwóch mostków w zabytkowym parku im. marszałka Józefa Piłsudskiego we Wrześni” w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a1160863-725b-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00024599

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-01-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00026876/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Odwtorzenie dwóch mostków w zabytkowym parku im. Marszałka Józefa Piłsudksiego we Wrześni

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00460529

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-271 /53/ WIK-RI / 2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest odtworzenie i rozbudowa dwóch kładek pieszo-rowerowych w zabytkowym parku im. Józefa Piłsudskiego we Wrześni. W ramach prac zaplanowano rozbiórkę dwóch mostków z odtworzeniem i zachowaniem wymiarów oraz architektury oraz rozbudowę o fragment stalowej konstrukcji zmniejszającej pochylenie najazdu ze względów bezpieczeństwa użytkowników. Inwestycja zatem zakłada przy obiektach mostowych na rzece Wrześnica prace odtworzeniowe z elementami rozbudowy związanej z nawierzchniami obiektów i dostosowaniem ich do aktualnych przepisów i norm dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Zaplanowano wymianę nawierzchni, balustrad i poręczy oraz wymianę konstrukcji stalowej uwzględniającej zmniejszenie istniejących spadków. Beneficjent posiada pozwolenie na budowę. Głównym celem realizacji inwestycji są działania zmierzające do wyeksponowania istniejących, oryginalnych elementów zabytkowego układu parku.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych tj. cena najkorzystniejszej oferty spośród ofert ważnych przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Uzasadnienie: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „Odtworzenie dwóch mostków w zabytkowym parku im. marszałka Józefa Piłsudskiego we Wrześni” w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków wpłynęło 5 ofert tj.
- oferta nr 1 - Firma Przemysław Stobiński Pietrzyków Kolonia 26, 62-310 Pyzdry - cena oferty brutto: 521.459,52 zł, dodatkowa gwarancja: 12 miesięcy,
- oferta nr 2 - CONVECTORS Sp. z o.o. Sp. komandytowa ul. Świerkowa 1, 63-100 Nochowo - cena oferty brutto: 580.087,26 zł, dodatkowa gwarancja: 12 miesięcy,
- oferta nr 3 - Projekt i Realizacja Adam John ul. Św. Marcin 29/8, 61-806 Poznań - cena oferty brutto: 503.987,52 zł, dodatkowa gwarancja: 12 miesięcy,
- oferta nr 4 - STRABAG Sp. z o.o. ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków - cena oferty brutto: 1.183.386,30 zł, dodatkowa gwarancja: 12 miesięcy,
- oferta nr 5 - KOSŁOM Koczorowscy Sp. jawna ul. Gen. Sikorskiego 36, 62-300 Września - cena oferty brutto: 334.126,15 zł, dodatkowa gwarancja: 12 miesięcy,
Zamawiający działając zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych przed otwarciem ofert udostępnił na stronie prowadzonego postępowania, informację o wysokości kwoty jaką zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia, która wynosiła 390.000,00 zł brutto. Biorąc pod uwagę wszystkie kryteria oceny ofert w niniejszym postępowaniu (tj. cena, dodatkowa gwarancja) cena brutto najkorzystniejszej oferty spośród ofert ważnych, złożonej w niniejszym postępowaniu tj. oferty nr 3 złożonej przez Projekt i Realizacja Adam John ul. Św. Marcin 29/8, 61-806 Poznań (cena oferty brutto: 503.987,40 zł) przekracza wielkość środków finansowych jakie zamierzano przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W związku z powyższym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego zostało unieważnione.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

2024-01-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane