„Przebudowa dróg gminnych: nr 400134W ul. Kościelna i nr 400126W ul. Fabryczna w Chlewiskach w ciągu komunikacyjnym od drogi wojewódzkiej 727 do drogi powiatowej nr 40004W”
Gmina Chlewiska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00120561
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00120561/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-02-26 08:36
- Lokalizacja
- Chlewiska, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4423262d-dad4-44a0-a0ff-817b7c1dcda8
- Identyfikator
- 7991966835
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00120561 z dnia 2025-02-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa dróg gminnych: nr 400134W ul. Kościelna i nr 400126W ul. Fabryczna w Chlewiskach w ciągu komunikacyjnym od drogi wojewódzkiej 727 do drogi powiatowej nr 40004W”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Chlewiska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223557
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Czachowskiego 49
1.5.2.) Miejscowość: Chlewiska
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-510
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@chlewiska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.chlewiska.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4423262d-dad4-44a0-a0ff-817b7c1dcda81.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa dróg gminnych: nr 400134W ul. Kościelna i nr 400126W ul. Fabryczna w Chlewiskach w ciągu komunikacyjnym od drogi wojewódzkiej 727 do drogi powiatowej nr 40004W”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4423262d-dad4-44a0-a0ff-817b7c1dcda8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00120561
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00031666/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Przebudowa dróg gminnych: nr 400134W ul. Kościelna i nr 400126W ul. Fabryczna w Chlewiskach w ciągu komunikacyjnym od drogi wojewódzkiej 727 do drogi powiatowej nr 40004W
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00041006
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RR.271.4.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem inwestycji jest „robota budowlana” w formule zaprojektuj i wybuduj pn. „Przebudowa dróg gminnych: nr 400134W ul. Kościelna i nr 400126W ul. Fabryczna w Chlewiskach w ciągu komunikacyjnym od drogi wojewódzkiej 727 do drogi powiatowej nr 40004W”.
2. Zakres zadania wymaga, w oparciu o PFU stanowiący załącznik nr 1 do SWZ wykonania m.in.:
a) projektu przebudowy wraz z uzgodnieniami i skutecznym zgłoszeniem bez sprzeciwu do Wydziału Budownictwa Starostwa Powiatowego w Szydłowcu;
b) przebudowy drogi na odcinku ok. 1430 mb wraz z wykonaniem odwodnienia, poboczy, oświetlenia drogowego, zjazdów oraz chodnikiem jednostronnym;
c) tymczasowej i stałej organizacji ruchu;
d) pozostałych prac wynikających z przepisów odrębnych, a także z PFU stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ;
3. Nadmienić należy, że założenia PFU są założeniami koncepcyjnymi i szacunkowymi. Wykonawcy powinni wziąć to pod uwagę składając ofertę. Zamawiający przypomina, że przedmiotowe postępowanie przetargowe jest prowadzone w formule zaprojektuj i wybuduj. Zamawiający podał zarys tego co chce wykonać, na co przedstawił koncepcyjny i szacunkowy przedmiar. To w jaki sposób Wykonawca zrealizuje zadanie zależy od projektu, który sam sobie wykona. Jeśli Wykonawca uważa inne rozwiązania za bardziej skuteczne przedstawi to Zamawiającemu w koncepcji projektu odpowiednio to argumentując.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając zgodnie z art. 260 ust 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320) Zamawiający zawiadamia, iż unieważnia postępowanie na zadanie pn.: „Przebudowa dróg gminnych: nr 400134W ul. Kościelna i nr 400126W ul. Fabryczna w Chlewiskach w ciągu komunikacyjnym od drogi wojewódzkiej 727 do drogi powiatowej nr 40004W” na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy PZP „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty” Zamawiający zamierzał na powyższe zadanie przeznaczyć kwotę w wysokości 3.900.000,00 zł. Oferta z najniższą ceną opiewała na kwotę 3.980.503,53 zł brutto.| 2025-02-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |