Adaptacja budynku pralni na potrzeby dwukondygnacyjnej sali rehabilitacyjno - sportowej dla pacjentów Klinicznego Szpitala Psychiatrycznego SPZOZ w Rybniku
Kliniczny Szpital Psychiatryczny SPZOZ w Rybniku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00120741
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00120741/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-02-26 09:27
- Lokalizacja
- Rybnik, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e40ef326-edcf-473a-9b53-b3cfdb1f485e
- Identyfikator
- 6422599502
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00120741 z dnia 2025-02-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja budynku pralni na potrzeby dwukondygnacyjnej sali rehabilitacyjno - sportowej dla pacjentów Klinicznego Szpitala Psychiatrycznego SPZOZ w Rybniku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Kliniczny Szpital Psychiatryczny SPZOZ w Rybniku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000292936
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Gliwicka 33
1.5.2.) Miejscowość: Rybnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-201
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@psychiatria.com
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://psychiatria.com
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/psychiatria_rybnik1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Adaptacja budynku pralni na potrzeby dwukondygnacyjnej sali rehabilitacyjno - sportowej dla pacjentów Klinicznego Szpitala Psychiatrycznego SPZOZ w Rybniku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e40ef326-edcf-473a-9b53-b3cfdb1f485e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00120741
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00032972/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Przebudowa Pralni na Centrum Edukacji Fizjoterapii Klinicznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00668226
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZp.380.3.33.2024.DPr.433
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 5862779,29 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Adaptacja budynku pralni na potrzeby dwukondygnacyjnej sali rehabilitacyjno - sportowej dla pacjentów Klinicznego Szpitala Psychiatrycznego SPZOZ w Rybniku”.
Zakres prac obejmuje adaptację budynku pralni na potrzeby dwukondygnacyjnej sali rehabilitacyjno - sportowej polegającą na przebudowie ww. budynku wchodzącego w skład Klinicznego Szpitala Psychiatrycznego SPZOZ w Rybniku przy ulicy Gliwickiej 33. Przedmiotowy budynek należy do zespołu zabudowy objętego ochroną Konserwatora Zabytków a co za tym idzie zostały wydane zalecenia konserwatorskie do realizacji inwestycji.
Prace związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia należy wykonać na zasadach określonych w Projekcie umowy (Załączniku nr 3 do SWZ) oraz zgodnie z całością Dokumentacji technicznej (Załącznika nr 2 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45223110-0 - Instalowanie konstrukcji metalowych
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45262310-7 - Zbrojenie
45262300-4 - Betonowanie
45262210-6 - Fundamentowanie
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45261320-3 - Kładzenie rynien
45313000-4 - Instalowanie wind i ruchomych schodów
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45421141-4 - Instalowanie przegród
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45442100-8 - Roboty malarskie
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
77211600-8 - Sadzenie drzew
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W wyniku wizji lokalnej przeprowadzonej w dniu 30.12.2024 r., wniosku o wyjaśnienie treści Specyfikacji Warunków Zamówienia (pytanie do postępowania nr 7 z 03.01.2025 r.) i późniejszej analizy dokumentów zamówienia ujawniła się potrzeba rozszerzenia zakresu zamówienia, tj.o zasypanie piwnicy w części parterowej - jednokondygnacyjnej budynku wraz z rozbiórką stropu (posadzki i płyty między żebrami), czego, pomimo zachowania należytej staranności, nie dało się przewidzieć na etapie przygotowania postępowania, ponieważ właz do tejże piwnicy pozostawał skutecznie zamaskowany, a do jego odnalezienia doszło przypadkowo w trakcie wizji lokalnej, w sytuacji gdy rekomendacje zawarte w archiwalnej ekspertyzie z 1983 r. (ponad 40 letniej) wskazywały na likwidację stropu i zasypanie tej części piwnicy. W świetle tychże okoliczności Zamawiający pozostawał w uzasadnionym przekonaniu, że powyższe rekomendacje zostały zrealizowane niezwłocznie po opracowaniu tejże ekspertyzy, zwłaszcza, że właz do pomieszczenia piwnicznego nie był do tej pory widoczny. Dokonanie poprawek w projekcie technicznym i obmiarach dot. ww. zakresu jest konieczne dla właściwego wykonania zamówienia, z uwagi na fakt, że pozostawienie niezasypanej piwnicy uniemożliwi wykonanie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, prac objętych przedmiotem zamówienia, ponieważ w tym miejscu planowane jest utworzenie pomieszczenia o wymaganym obciążeniu użytkowym, co do którego musi być pewność, że spełnia podstawowe wymagania dotyczące obiektów budowlanych (nośności
i stateczności konstrukcji) zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1) lit. a) ustawy z dnia z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 725). Powyższe oznacza, że dotychczasowy strop, pod którym znajduje się pusta przestrzeń (tj. niezasypana piwnica) nie będzie w stanie przenosić takich obciążeń. W związku z powyższym optymalnym pod względem technicznym
i kosztowym rozwiązaniem jest likwidacja dotychczasowego stropu oraz zasypanie pustej piwnicy, a następnie wykonanie wylewki (posadzki) nad zasypaną piwnicą.
Ponadto z uwagi na czas niezbędny na wykonanie tychże poprawek w projekcie technicznym i obmiarach, jak również mając na uwadze przewidywany zakres i rodzaj tychże poprawek, tj. ich istotny charakter względem dotychczasowego opisu przedmiotu zamówienia, koniecznym jest opracowanie nowego opisu przedmiotu zamówienia, który, w sposób kompleksowy oraz przejrzysty dla Wykonawców, będzie obejmował całość prac niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia.
Mając na uwadze powyższe Zamawiający unieważnia ww. postępowanie przed upływem terminu składania ofert (termin składania ofert wyznaczono na dzień 03.02.2025 r.), uznając, że wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione. Nowe postępowanie uwzględniające dokonane zmiany w przedmiocie zamówienia zostanie niezwłocznie wszczęte w terminie zgodnym z ustawą Pzp.
| 2025-02-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |