Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Czerniewice w okresie od 1.01.2025 r. do 28.02.2025 r.”
GMINA CZERNIEWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00120762
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00120762/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-26 09:34
- Lokalizacja
- Czerniewice, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-20fa2277-2282-4f06-b45f-b0bce2e9dc94
- Identyfikator
- 7732273907
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00120762 z dnia 2025-02-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Czerniewice w okresie od 1.01.2025 r. do 28.02.2025 r.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZERNIEWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648095
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Mazowiecka 42
1.5.2.) Miejscowość: Czerniewice
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-216
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@czerniewice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czerniewice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-20fa2277-2282-4f06-b45f-b0bce2e9dc941.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Czerniewice w okresie od 1.01.2025 r. do 28.02.2025 r.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-20fa2277-2282-4f06-b45f-b0bce2e9dc94
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00120762
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00057831
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie będzie realizowane w związku z trwającym postępowaniem odwoławczym od zamówienia na wykonanie usługi pn. Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Czerniewice w okresie 01.01.2025 do 31.12.2025"
Dalsza część uzasadnienia w informacjach dodatkowych.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: AI.271.2.2025.IP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 181140,94 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonywanie usługi polegającej na odbieraniu i zagospodarowaniu (odzysk lub unieszkodliwienie) z terenu Gminy Czerniewice stałych odpadów komunalnych od:
- właścicieli nieruchomości zamieszkałych;
- nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe;
- właścicieli nieruchomości wielolokalowych;
- Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zwanego dalej (PSZOK).
4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
90511200-4 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 195632,23 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 195632,23 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 195632,23 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENERIS Surowce Tomaszów Mazowiecki Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 529221094
7.3.3) Ulica: Majowa
7.3.4) Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
7.3.5) Kod pocztowy: 97-200
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 195632,23 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-02-28SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Umowa na wykonanie zadania pn. "Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Czerniewice w okresie 01.01.2025 r. do 28.02.2025 r." została zawarta z ENERIS Surowce Tomaszów Mazowiecki Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Majowa 87/89, 97-200 Tomaszów Mazowiecki w wyniku zamówienia z wolnej ręki.Zamawiający prowadził postępowanie na udzielenie zamówienia publicznego pn: "Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Czerniewice w okresie 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r.". Po wyborze najkorzystniejszej oferty jeden z Wykonawców, biorących udział w postępowaniu złożył odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. W związku z
trwającym postępowaniem odwoławczym zachodziła konieczność wykonania usługi polegającej na odebraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od mieszkańców z terenu Gminy Czerniewice w okresie 01.01.2025 r. do 28.02.2025 r."
| 2025-02-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |