Odławianie, przyjmowanie, przechowywanie i sprawowanie opieki nad bezdomnymi zwierzętami z terenu gminy Opoczno
GMINA OPOCZNO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00120779
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00120779/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-26 09:37
- Lokalizacja
- Opoczno, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3d906a9d-912d-4099-bd50-7a5bcc26bb2f
- Identyfikator
- 7681717575
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00120779 z dnia 2025-02-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odławianie, przyjmowanie, przechowywanie i sprawowanie opieki nad bezdomnymi zwierzętami z terenu gminy Opoczno
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OPOCZNO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648379
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Staromiejska 6
1.5.2.) Miejscowość: Opoczno
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-300
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: 44/7860137
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia21@um.opoczno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.opoczno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3d906a9d-912d-4099-bd50-7a5bcc26bb2f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odławianie, przyjmowanie, przechowywanie i sprawowanie opieki nad bezdomnymi zwierzętami z terenu gminy Opoczno2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3d906a9d-912d-4099-bd50-7a5bcc26bb2f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00120779
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00106747
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.4.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
5.1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: Odławianie, przyjmowanie,
przechowywanie i sprawowanie opieki nad bezdomnymi zwierzętami z terenu gminy
Opoczno polegająca na:
1) Przyjęciu do schroniska będących obecnie na utrzymaniu Gminy Opoczno bezdomnych zwierząt, zgodnie z warunkami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia;
2) Odławianiu, transporcie pojazdem przystosowanym do transportu zwierząt
i przyjęciu do schroniska odłowionych bezdomnych zwierząt z terenu Gminy Opoczno w okresie trwania umowy;
3) Zapewnieniu należytej opieki i ochrony zwierzętom przebywającym w schronisku,
w szczególności zapewnienie wyżywienia wg norm określonych przez lekarza weterynarii,
4) Zapewnienie opieki weterynaryjnej nad bezdomnymi zwierzętami pochodzącymi
z terenu Gminy Opoczno, w tym leczenie zwierząt chorych, zakup leków;
5) Prowadzeniu działań adopcyjnych w stosunku do zwierząt pochodzących z terenu Gminy Opoczno, poprzez poszukiwanie odpowiednich osób chętnych do przyjęcia zwierząt i oddanie ich do adopcji poprzez zawarcie w imieniu Zamawiającego umowy adopcyjnej,
6) prowadzenie wykazu i ewidencji zwierząt, zgodnie z wymaganiami określonymi we właściwych przepisach oraz opisie przedmiotu umowy,
7) zakup czipów, czipowanie zwierząt przyjmowanych do schroniska i rejestrowanie zaczipowanych zwierząt w bazie, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
5.2. Szczegółowy zakres oraz sposób wykonania przedmiotu zamówienia określa opis przedmiotu zamówienia - Załącznik nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 98380000-0 - Usługi psiarni
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
98390000-3 - Inne usługi
85200000-1 - Usługi weterynaryjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert ustalonym na dzień 25.02.2025r., do godz. 10:00, wpłynęła 1 oferta, zgodnie z poniższym zestawieniem:
Nr oferty Nazwa i adres Wykonawcy Ceny brutto [zł brutto] Gotowość
do odłowienia zwierzęcia
1. Stowarzyszenie Pomagajmy Zwierzętom ul. Polna 66, 26-330 Miedzna Murowana
616 182,00 zł 1-10 godzin od chwili zgłoszenia
Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia w wysokości brutto: 512 500,00 zł Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przepisów art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał,
że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 616182,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 616182,00 PLN
| 2025-02-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |