Budowa sortowni odpadów komunalnych dla gmin powiatu żywieckiego. Etap 1 Budowa hali z infrastrukturą

ZWIĄZEK MIĘDZYGMINNY D/S EKOLOGII W ŻYWCU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00031313
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00031313/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-01-12 09:39
Lokalizacja
Żywiec, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4143f709-4264-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
5531608375
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolnePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne w budynkachWynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowejUsługi inżynieryjneUsługi architektoniczne i podobneUsługi związane z budownictwemRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty na placu budowyPróbne wiercenia i wykopyPróbne wykopyRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanychRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógWyrównywanie terenuRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie systemów alarmowych i antenInstalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkachInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychInne instalacje elektryczneRoboty izolacyjneIzolacja cieplnaRoboty w zakresie izolacji dźwiękoszczelnychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne gazoweInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoWznoszenie płotówWznoszenie ogrodzeńRoboty instalacyjne przeciwpożaroweInstalacje mechaniczneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty malarskie i szklarskieNakładanie powierzchni kryjącychRoboty elewacyjneWynajem dźwigów wraz z obsługą operatorskąWynajem koparek wraz z obsługą operatorskąWznoszenie barier drogowychRoboty w zakresie nawierzchni drógUsługi zarządzania budowąUsługi zarządzania projektem budowlanymDoradcze usługi architektoniczneUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi architektoniczne w zakresie rozbudowy obiektów budowlanychDoradcze usługi inżynieryjne i budowlaneUsługi doradcze w zakresie inżynierii konstrukcyjnejUsługi budowlaneUsługi doradcze w zakresie materiałów budowlanychUsługi doradcze w zakresie budownictwaUsługi opomiarowania dla budownictwaKontrola systemu wentylacjiUsługi inżynieryjne w zakresie oświetlenia sztucznego i naturalnego w obiektach budowlanychUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanychUsługi konsultacyjne w zakresie wentylacjiUsługi inżynierii projektowej w zakresie przetwarzania przemysłowego i produkcji przemysłowejUsługi projektowania fundamentówUsługi projektowania konstrukcji nośnychUsługi kontroli projektu konstrukcji nośnychDodatkowe usługi budowlaneRóżne usługi inżynieryjneGeotechniczne usługi inżynieryjneMechaniczne usługi inżynieryjneMechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjneBadania inżynieryjneDodatkowe usługi inżynieryjneUsługi inżynieryjne w zakresie zabezpieczenia przed korozjąZintegrowane usługi inżynieryjneUsługi badania terenuUsługi nadzorowania placu budowyDoradcze usługi budowlane

Wykonawcy

1 przyznane

MTM BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄTarnów, PL · lot 0
7 666 659,99 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00031313 z dnia 2024-01-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sortowni odpadów komunalnych dla gmin powiatu żywieckiego. Etap 1 Budowa hali z infrastrukturą

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZWIĄZEK MIĘDZYGMINNY D/S EKOLOGII W ŻYWCU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070558756

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Ks. Prałata Stanisława Słonki 22

1.5.2.) Miejscowość: Żywiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: 338602898

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@zmge.zywiec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zmge.zywiec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4143f709-4264-11ee-a60c-9ec5599dddc1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa sortowni odpadów komunalnych dla gmin powiatu żywieckiego. Etap 1 Budowa hali z infrastrukturą

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4143f709-4264-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00031313

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-01-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00035491/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa sortowni odpadów komunalnych dla gmin powiatu żywieckiego. Etap 1 Budowa hali z infrastrukturą

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00366723

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PN 14/2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 8518018,49 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa pełnowymiarowej hali mechanicznego przetwarzania odpadów w Żywcu. Planowane roboty budowlane realizowane będą na podstawie decyzji o pozwoleniu na budowę wydaną przez Starostę Żywieckiego, decyzji zmieniającej oraz decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia. Projektowana rozbudowa ma na celu zabudowanie linii sortowniczej, która to zwiększy odzysk surowców wtórnych ze strumienia zmieszanych odpadów komunalnych jak również ze zbiórki selektywnej.


Zakres Robót objętych Kontraktem stanowi:

Wybudowanie hali sortowni odpadów wraz z infrastrukturą

Szczegółowy zakres prac projektowych i wykonawczych niezbędnych do realizacji zamówienia określony został w dokumentacji projektowej.

Zgodnie z dokumentacją projektową, w zakresie umożliwiającym uzyskanie na podstawie przepisów prawa budowlanego pozwolenia na użytkowanie planowana do zabudowy jest hala stalowa o następujących parametrach:
- powierzchnia zabudowy budynku 1626,47m²
- powierzchnia użytkowa budynku 1650,31m²
- wysokość budynku do kalenicy 12,96m
- długość/szerokość 61,40mx 26,49m
- geometria dachu: płaski symetryczny dwuspadowy 4°.

W ramach planowanej budowy hali sortowni konieczne jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie istniejących obiektów Zakładu. W odniesieniu do dokumentacji projektowej dla wykonania wiaty stalowej konieczna jest przebudowa istniejących hal sortowni w n/w zakresie:
- podwyższenie posadzki o 49cm
- skucie istniejącej posadzki (w miejscu oznaczonym na rys A/01/) do poziomu projektowanej hali 0,00m.npm
- przesunięcie istniejącej bramy rolowanej o 0,50m
- wykonanie nowego otworu i montaż bramy o wym. 5,00 x 5,00m
- wymiana istniejących drzwi na p.poż.

W ramach planowanej budowy hali przewiduje się następujące roboty budowlane:
– rozbiórka boksów magazynowych
– wykonanie fundamentów
- wykonanie konstrukcji stalowej oraz dachu
- wykonanie posadzki
- wykończenie ścian i dachu blachą trapezową T50, t=0,75mm
- montaż drzwi, bram i świetlików
- montaż instalacji fotowoltaicznej
- niezbędne instalacje wewnętrzne
- prace wykończeniowe i odtworzeniowe

Elementy prac wykończeniowych zgodnie z dokumentacją projektową
1) Podłogi i posadzki
Projektowane warstwy posadzek:
- podbudowa betonowa gr 15cm
- folia budowlana
- płyta betonowa zbrojona gr. 12cm
- posadzka przemysłowa
2) Izolacje przeciwwilgociowe
Izolacje na ścianach i fundamentach
3) Pokrycie ścian
Ściany o konstrukcji ryglowej pokryte blachą trapezową T50, t=0,75mm
Przewiduje się zastosowanie następujących materiałów elewacyjnych:
- blacha elewacyjna – kolor RAL 9018, RAL 9010 lub zbliżony, w formie poziomych pasów
- stolarka okienna, drzwiowa – zewnętrzny kolor dostosowany do koloru wynikającego z elewacji, wewnętrzny kolor biały
- wewnętrzna kolorystka ścian– RAL 9016
4) Pokrycie dachu:
Pokrycie dachu – blacha trapezowa T50, t=0,75mm
Przewiduje się zastosowanie następujących materiałów pokrycia dachowego: blacha kolor RAL 9018, RAL 9010 lub zbliżony
W ramach odwodnienia hali należy wykonać pełne odwodnienie połaci dachowych poprzez orynnowanie systemowe, odporne na zmiany temperatur i działanie promieni słonecznych. Wody z połaci dachowych należy odprowadzić poprzez system rur do kanalizacji deszczowej.
5) Stolarka
Stolarka drzwiowa o wymiarach podanych na odpowiednich rysunkach.
Bramy wjazdowe, segmentowe, sterowane elektryczne. Przewiduje się, iż część bram będzie stanowiła wejścia do budynku poprzez wbudowane otwory drzwiowe.
Kolorystyka stolarki powinna nawiązywać do elewacji budynku, nie wyróżniać się. Bramy wjazdowe powinny być wyróżnione pasami ostrzegawczymi.
Przewiduje się doświetlenie powierzchni hali świetlikami dachowymi. Świetliki planuje się wykonać, jako konstrukcja doświetlająca.
6) Instalacje
- Instalacje elektryczne z przewodów miedzianych podtynkowych, przyłączona niezależnie do linii NN. Instalacje eklektyczne będące do wykonania po stronie Wykonawcy mają być wykonane w stopniu podstawowym – umożliwiających oddanie budynku do użytkowania oraz jego użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem. Dokumentacja wykonawcza instalacji elektrycznej spoczywa na Wykonawcy a jej koszt należy uwzględnić w cenie ofertowej.
- Instalacja wodociągowa – projektowana i wykonana w etapie 2
- Instalacja kanalizacyjna – projektowana i wykonana w etapie 2
7) Wentylacja
Projekt i wykonanie wentylacji będące do wykonania po stronie Wykonawcy mają być wykonane w stopniu podstawowym – umożliwiającym oddanie budynku do użytkowania oraz jego użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem. Dokumentacja wykonawcza wentylacji spoczywa na Wykonawcy a koszt jej opracowania należy uwzględnić w cenie ofertowej.
8) Ogrzewanie
Projektowana hala nie będzie ogrzewana
9) Instalacja odgromowa
Budynek chroniony będzie instalacją odgromową wykonaną zgodnie z warunkami technicznymi normy - PN-EN 62305-1:2008 Ochrona odgromowa. Część 1. Zasady ogólne, oraz normy PN- 86/E-05003. Ochrona odgromowa obiektów budowlanych :
- arkusz 01 - Wymagania ogólne.
- arkusz 02 - Ochrona podstawowa.
10) Urządzenia przeciwpożarowe
Instalacja sygnalizacyjno-alarmowa.
Nie jest wymagana

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71500000-3 - Usługi związane z budownictwem

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45120000-4 - Próbne wiercenia i wykopy

45122000-8 - Próbne wykopy

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45212000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45315000-8 - Instalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkach

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45323000-7 - Roboty w zakresie izolacji dźwiękoszczelnych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45341000-9 - Wznoszenie płotów

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45350000-5 - Instalacje mechaniczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45510000-5 - Wynajem dźwigów wraz z obsługą operatorską

45520000-8 - Wynajem koparek wraz z obsługą operatorską

45233280-5 - Wznoszenie barier drogowych

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

71540000-5 - Usługi zarządzania budową

71541000-2 - Usługi zarządzania projektem budowlanym

71210000-3 - Doradcze usługi architektoniczne

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71223000-7 - Usługi architektoniczne w zakresie rozbudowy obiektów budowlanych

71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane

71312000-8 - Usługi doradcze w zakresie inżynierii konstrukcyjnej

71315000-9 - Usługi budowlane

71315100-0 - Usługi doradcze w zakresie materiałów budowlanych

71315210-4 - Usługi doradcze w zakresie budownictwa

71315300-2 - Usługi opomiarowania dla budownictwa

71315410-6 - Kontrola systemu wentylacji

71318100-1 - Usługi inżynieryjne w zakresie oświetlenia sztucznego i naturalnego w obiektach budowlanych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych

71321400-8 - Usługi konsultacyjne w zakresie wentylacji

71323000-8 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie przetwarzania przemysłowego i produkcji przemysłowej

71325000-2 - Usługi projektowania fundamentów

71327000-6 - Usługi projektowania konstrukcji nośnych

71328000-3 - Usługi kontroli projektu konstrukcji nośnych

71326000-9 - Dodatkowe usługi budowlane

71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne

71332000-4 - Geotechniczne usługi inżynieryjne

71333000-1 - Mechaniczne usługi inżynieryjne

71334000-8 - Mechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjne

71335000-5 - Badania inżynieryjne

71336000-2 - Dodatkowe usługi inżynieryjne

71337000-9 - Usługi inżynieryjne w zakresie zabezpieczenia przed korozją

71340000-3 - Zintegrowane usługi inżynieryjne

71510000-6 - Usługi badania terenu

71521000-6 - Usługi nadzorowania placu budowy

71530000-2 - Doradcze usługi budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7666660,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 10496820,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 7666660,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MTM Budownictwo Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7343484863

7.3.3) Ulica: ul. Koszycka 21

7.3.4) Miejscowość: Tarnów

7.3.5) Kod pocztowy: 33-100

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Roboty ogólnobudowlane, roboty branży sanitarnej i elektrycznej, usługi dostawy wyposażenia technologicznego i materiałów budowlanych

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-01-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 7666659,99 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące

2024-01-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane