"Remont drogi powiatowej nr 3921W na odcinku Jabłonna Lacka - Gródek"

Powiat Sokołowski w Sokołowie Podlaskim

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00032301
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00032301/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-01-12 11:32
Lokalizacja
Sokołów Podlaski, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-885f3bfc-950d-11ee-9ee7-e2087ac16d09
Identyfikator
8231627536
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00032301 z dnia 2024-01-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Remont drogi powiatowej nr 3921W na odcinku Jabłonna Lacka - Gródek"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Sokołowski w Sokołowie Podlaskim

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711581771

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wolności 23

1.5.2.) Miejscowość: Sokołów Podlaski

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-300

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki

1.5.7.) Numer telefonu: 257817400

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@powiat-sokolowski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://powiat-sokolowski.bip.net.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiat-sokolowski.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Remont drogi powiatowej nr 3921W na odcinku Jabłonna Lacka - Gródek"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-885f3bfc-950d-11ee-9ee7-e2087ac16d09

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00032301

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-01-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00061585/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 "Remont drogi powiatowej nr 3921W na odcinku Jabłonna Lacka - Gródek"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00539199

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Fn.272.16.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 9752303,66 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania prowadzonego pn.: „Remont drogi powiatowej nr 3921W na odcinku Jabłonna Lacka - Gródek”.
2. Zamierzeniem zadania pn. „Remont drogi powiatowej nr 3921W na odcinku Jabłonna Lacka - Gródek” jest wyremontowanie zniszczonej przez wieloletnią eksploatację drogi powiatowej, która obecnie jest w złym stanie technicznym i lokalnie utraciła nośność.
Zakres remontu będzie etapem poprawy stanu nawierzchni w obrębie istniejącej szerokości działki drogowej umożliwiającym dojazd do posesji i pól uprawnych oraz nawierzchnia drogi zostanie doprowadzona do parametrów normatywnych.
3. Zakres robót niniejszego projektu obejmuje:
 remont konstrukcji jezdni,
 remont nawierzchni jezdni,
 remont części przelotowych przepustów pod koroną drogi,
 odtworzenie oznakowania oraz elementy BRD.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku Nr 5 do SWZ – Dokumentacja techniczna.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w dniu 07.12.2023 r. wszczął postępowanie w trybie podstawowym z możliwością negocjacji na podstawie art. 275 ust 2 ustawy Pzp. Zamawiający uzyskał informację z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie o aktualizacji listy zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W ramach przywołanej aktualizacji wskazana jest informacja o możliwości przeniesienia z listy rezerwowej na listę podstawową zadań.
Zamawiający niezwłocznie wszczął postępowanie, informując o tym Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie poprzez złożenie odpowiedniego oświadczenia. W odpowiedzi na oświadczenie, w którym potwierdzono możliwość i wolę realizacji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zadania pn. „Remont drogi powiatowej nr 3921W na odcinku Jabłonna Lacka – Gródek”, Zamawiający uzyskał odpowiedź, iż nie ma możliwości uzyskania dofinansowania na wspomniane zadanie.
W związku z tym, że Zamawiający nie otrzyma dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz nie posiada środków za jakie należałoby sfinansować całe zamówienie oraz nie może zwiększyć środków finansowanych na tym etapie postępowania z innych źródeł, Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie.
2024-01-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane