Zakup, dostawa i montaż aparatu USG oraz lasera okulistycznego dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "MEDKOL" w Zielonej Górze
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "MEDKOL"
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00121360
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00121360/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-02-26 12:00
- Lokalizacja
- Zielona Góra, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9a6b1423-44eb-4b83-80c8-e3926e1efdba
- Identyfikator
- 9730588306
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Urządzenia medyczneUsługi instalowania sprzętu medycznegoSzkolenie pracowników
Wykonawcy
2 przyznane
TMS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
789 480 PLNLUMIBIRD MEDICAL POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 1
199 540,8 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00121360 z dnia 2025-02-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup, dostawa i montaż aparatu USG oraz lasera okulistycznego dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "MEDKOL" w Zielonej Górze
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "MEDKOL"
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 971270615
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Plac Kolejarza 1
1.5.2.) Miejscowość: Zielona Góra
1.5.3.) Kod pocztowy: 65-020
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 684521557
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: medkol@medkol.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.medkol.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9a6b1423-44eb-4b83-80c8-e3926e1efdba1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup, dostawa i montaż aparatu USG oraz lasera okulistycznego dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "MEDKOL" w Zielonej Górze2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9a6b1423-44eb-4b83-80c8-e3926e1efdba
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00121360
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00001716/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Zakup, dostawa i montaż aparatu USG oraz lasera okulistycznego dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "MEDKOL" w Zielonej Górze
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00089323
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/1/2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie 1: jednego aparatu USG z wyposażeniem i montażem1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż fabrycznie nowego, nieużywanego, wolnego od wad fizycznych i prawnych:
1) Zadanie 1: jednego aparatu USG z wyposażeniem i montażem, wyprodukowanego w nie wcześniej niż w 2024 roku wraz z jego instalacją, uruchomieniem, serwisowaniem oraz przeszkoleniem personelu Zamawiającego;
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1a i 1b do SWZ – opis przedmiotu
zamówienia, jak również pozostałe zapisy SWZ, w tym między innymi:
1) Wykonawca w ramach dostawy dostarczy, zainstaluje i dostosuje sprzęty do potrzeb Zamawiającego wraz ze wszelkim niezbędnym dla jego prawidłowego funkcjonowania oprogramowaniem oraz przeszkoli w zakresie jego obsługi pracowników Zamawiającego.
2) w ramach szkolenia wykonawca zobowiązany będzie do przekazania wiedzy, niezbędnej do prawidłowego użytkowania sprzętów. Szkoleniem zostanie objętych 2-5 pracowników Zamawiającego, w zależności od dostępności personelu w miesiącu dostawy.
3) sprzęty wraz z wyposażeniem dostarczone będą na koszt i ryzyko wykonawcy.
4) Wykonawca wykona na swój koszt montaż sprzętów wraz z wyposażeniem, ich uruchomienie oraz przeszkoli pracowników wskazanych przez Zamawiającego.
5) Wykonawca dostarczy dokumentację (w języku polskim) pozwalającą pracownikom Zamawiającego, na samodzielne prowadzenie obsługi sprzętów.
6) nie dopuszcza się egzemplarzy powystawowych, rekondycjonowanych i demonstracyjnych.
3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. Ilekroć opis przedmiotu zamówienia zawiera znaki towarowe, nazwy i symbole producentów, należy przez to rozumieć produkt równoważny z podanym – o tej samej jakości lub wyższej. Proponowany przez Wykonawcę produkt równoważny winien spełniać co najmniej te parametry, które wskazane zostały w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia.
4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
5. Zamawiający dopuszcza składania ofert częściowych na dowolną ilość części.
6. Zamawiający nie ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy.
7. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień z wolnej ręki, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 i 8 ustawy.
8. Zamawiający nie będzie dokonywał wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej ani negocjacji.
9. Zamawiający nie wymaga składania oferty w postaci katalogów elektronicznych i dołączania katalogów elektronicznych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
51410000-9 - Usługi instalowania sprzętu medycznego
79632000-3 - Szkolenie pracowników
4.5.5.) Wartość części: 740740,74 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie 2: jednego lasera okulistycznego z wyposażeniem i montażem1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż fabrycznie nowego, nieużywanego, wolnego od wad fizycznych i prawnych:
2) Zadanie 2: jednego lasera okulistycznego z wyposażeniem i montażem wyprodukowanego w nie wcześniej niż w 2024 roku wraz z jego instalacją, uruchomieniem, serwisowaniem oraz przeszkoleniem personelu Zamawiającego.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1a i 1b do SWZ – opis przedmiotu
zamówienia, jak również pozostałe zapisy SWZ, w tym między innymi:
1) Wykonawca w ramach dostawy dostarczy, zainstaluje i dostosuje sprzęty do potrzeb Zamawiającego wraz ze wszelkim niezbędnym dla jego prawidłowego funkcjonowania oprogramowaniem oraz przeszkoli w zakresie jego obsługi pracowników Zamawiającego.
2) w ramach szkolenia wykonawca zobowiązany będzie do przekazania wiedzy, niezbędnej do prawidłowego użytkowania sprzętów. Szkoleniem zostanie objętych 2-5 pracowników Zamawiającego, w zależności od dostępności personelu w miesiącu dostawy.
3) sprzęty wraz z wyposażeniem dostarczone będą na koszt i ryzyko wykonawcy.
4) Wykonawca wykona na swój koszt montaż sprzętów wraz z wyposażeniem, ich uruchomienie oraz przeszkoli pracowników wskazanych przez Zamawiającego.
5) Wykonawca dostarczy dokumentację (w języku polskim) pozwalającą pracownikom Zamawiającego, na samodzielne prowadzenie obsługi sprzętów.
6) nie dopuszcza się egzemplarzy powystawowych, rekondycjonowanych i demonstracyjnych.
3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. Ilekroć opis przedmiotu zamówienia zawiera znaki towarowe, nazwy i symbole producentów, należy przez to rozumieć produkt równoważny z podanym – o tej samej jakości lub wyższej. Proponowany przez Wykonawcę produkt równoważny winien spełniać co najmniej te parametry, które wskazane zostały w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia.
4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
5. Zamawiający dopuszcza składania ofert częściowych na dowolną ilość części.
6. Zamawiający nie ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy.
7. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień z wolnej ręki, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 i 8 ustawy.
8. Zamawiający nie będzie dokonywał wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej ani negocjacji.
9. Zamawiający nie wymaga składania oferty w postaci katalogów elektronicznych i dołączania katalogów elektronicznych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
51410000-9 - Usługi instalowania sprzętu medycznego
79632000-3 - Szkolenie pracowników
4.5.5.) Wartość części: 194444,44 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 789480,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 789480 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 789480 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TMS sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 010765516
7.3.3) Ulica: ul. Wiertnicza 84
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 02-952
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 789480 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 35 dni
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 199540,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 199540,80 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 199540,80 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Lumibird Medical Polska Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 369276986
7.3.3) Ulica: Ul. Wołoska 9A
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 02-583
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 199540,80 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 21 dni
| 2025-02-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |