Wykonanie i montaż regałów magazynowych wraz z pomostem technicznym na istniejącej antresoli w budynku magazynowo–warsztatowym Lapidarium Detalu zlokalizowanym w Łodzi przy Al.Kościuszki 19/(...)
Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00036257
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00036257/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-01-15 11:15
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e378a692-9e3e-11ee-948d-82b0c04ef850
- Identyfikator
- 7252132934
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00036257 z dnia 2024-01-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie i montaż regałów magazynowych wraz z pomostem technicznym na istniejącej antresoli w budynku magazynowo–warsztatowym Lapidarium Detalu zlokalizowanym w Łodzi przy Al.Kościuszki 19/(...)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 364429563
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piotrkowska 175
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-447
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zim.uml.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zim.lodz.bip-e.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e378a692-9e3e-11ee-948d-82b0c04ef8501.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie i montaż regałów magazynowych wraz z pomostem technicznym na istniejącej antresoli w budynku magazynowo–warsztatowym Lapidarium Detalu zlokalizowanym w Łodzi przy Al.Kościuszki 19/(...)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e378a692-9e3e-11ee-948d-82b0c04ef850
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00036257
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-01-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00567596
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZIM-DZ.2620.64.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 168607,29 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest montaż regałów magazynowych wraz z pomostem technicznym
na istniejącej antresoli w budynku magazynowo – warsztatowym zlokalizowanym w Łodzi
przy al. Kościuszki 19/ ul. Wólczańska 36.
Przedmiot zamówienia należy wykonać w budynku magazynowym połączonym funkcjonalnie szklanym łącznikiem z budynkiem frontowym, w którym ma siedzibę Miejska Pracownia Urbanistyczna.
Budynek magazynowo – warsztatowy, to dwukondygnacyjny budynek, w którym przechowywane i eksponowane są detale architektoniczne.
Wymiary rzutu budynku nr 2A: 6,95 x 24,90 m
Powierzchnia zabudowy: 176,17 m2
Powierzchnia użytkowa: 353,59 m2
Wysokość 9,80 m
Kubatura: 1700,04 m3
W celu poprawienia funkcjonalności obiektu i zagospodarowania wysokiej przestrzeni piętra (ponad 4,5m wysokości), projektowane są na piętrze (poziom +1, +4,01) stalowe regały magazynowe wraz z pomostem technicznym (poziom +2, +6,38).
Projektowane regały pozwolą na i jak najlepsze wykorzystanie dostępnej powierzchni do przechowywania eksponatów jak i ich prezentowania, co umożliwi wprowadzenie pomostu technicznego (metalowej antresoli) umożliwiającej dostęp do regałów na dodatkowym poziomie +2.
Regały ( poziom +2)
Regały projektowane wzdłuż północnej ściany budynku magazynu na całej długości stworzonego dodatkowego poziomu (poziom +2), poprzez wprowadzenie ażurowego pomostu (antresoli z posadzką z tzw. krat wema) . Główna konstrukcja nośna wykonana
z kształtowników stalowych:
słupy (belki dwuteowe HEA100) oparte w osiach głównej konstrukcji stropu antresoli (poziom +1) w rozstawie co 3,0m, na których osadzona konstrukcja pomostu technicznego (belki dwuteowe IPE160 i ceowniki C160) - zgodnie z projektem technicznym konstrukcji.
Szerokość regałów na poziomie +2 to 60cm, a szerokość przejścia na pomoście między regałami a barierką to min. 130cm. Barierka pomostu jak i schodów wysokości 110cm. Wysokość przejścia na pomoście to 220 do istniejącego stropodachu budynku z miejscowymi obniżeniami o ok. 10cm przy zamontowanych istniejących lampach oświetleniowych.
Konstrukcja regałów na pomoście wykonana w konstrukcji stalowej ( słupki: dwuteowniki IPE100, półki: kątowniki L75x75), a ich półki wykonane z kraty pomostowej .
Wejście na pomost techniczny ( poziom +2) możliwy za pomocą dwóch biegów schodowych o szerokości w świetle min. 120cm. Schody ażurowe stalowe, ze stopniami w ilości 14szt.
o wysokości ok. 17cm, mocowanymi do belek policzkowych ograniczonych ażurową balustradą z pochwytem.
Regały (poziom +1)
Na poziomie piętra (poziom +1 ), obecnej antresoli, pod projektowanym pomostem technicznym projektuje się dodatkowe regały tak by wraz z przyjętym rozstawem słupów głównej konstrukcji nośnej pomostu, nie ograniczały poruszania się. Tak by zapewnić minimalną szerokość przejść ewakuacyjnych i nie przekroczyć dopuszczalnej długości przejścia ewakuacyjnego (40m) od najdalszego miejsca w którym może przebywać człowiek do wyjścia ewakuacyjnego na drogę ewakuacyjną lub do innej strefy pożarowej albo na zewnątrz budynku.
UWAGA:
Pomost techniczny wraz z prowadzącymi na niego schodami wykonany z ażurowych krat pomostowych, bez klasy odporności ogniowej.
Pomost techniczny : Poziom +2, przeznaczony do użytku nie więcej niż 10 osób.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej
45223110-0 - Instalowanie konstrukcji metalowych
45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uwzględniając okoliczność odrzucenia oferty nr 1 złożonej przez Wykonawcę TRONUS POLSKA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, jedyną ważną ofertą pozostała oferta nr 2 z ceną 676 500,00 PLN. W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości 207 386,97 PLN.Zgodnie z art. 255 pkt 3 Ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Z uwagi na brak możliwości zwiększenia środków na realizację przedmiotowego zamówienia do kwoty zaoferowanej przez Wykonawcę, Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia.
| 2024-01-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |