Budowa sieci wodociągowej Adamów – Bliżów poprawa warunków bytowych mieszkańców poprzez budowę wodociągu

Gmina Adamów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00037331
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00037331/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-01-15 13:17
Lokalizacja
Adamów, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-768813c6-af83-11ee-a06e-7a3efa199397
Identyfikator
9222813872
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty remontowe i renowacyjneRoboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00037331 z dnia 2024-01-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sieci wodociągowej Adamów – Bliżów poprawa warunków bytowych mieszkańców poprzez budowę wodociągu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Adamów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950368486

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Adamów

1.5.2.) Miejscowość: Adamów

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-442

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@adamow.gmina.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.adamow.gmina.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://adamow.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa sieci wodociągowej Adamów – Bliżów poprawa warunków bytowych mieszkańców poprzez budowę wodociągu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-768813c6-af83-11ee-a06e-7a3efa199397

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00037331

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-01-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00016985/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa sieci wodociągowej Adamów-Bliżów, poprawa warunków bytowych mieszkańców poprzez budowę wodociągu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00025981

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIG 271.1.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Budowa sieci wodociągowej Adamów – Bliżów poprawa warunków bytowych mieszkańców poprzez budowę wodociągu
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres prac dot. budowy sieci wodociągowej Adamów – Bliżów - zgodnie z: projektami budowlanymi stanowiącymi załącznik nr 7 do SWZ, przedmiarami robót stanowiącymi załącznik nr 8 do SWZ, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiącą załącznik nr 9 do SWZ oraz wzorem umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.
UWAGA – UJĘTE W DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ PRZYŁĄCZA WODOCIĄGOWE NIE SĄ OBJĘTE PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA
3. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Obsługę geodezyjną,
2) Wykonanie robót budowlanych i montażowych w zakresie budowy sieci wodociągowej w tym:
• wymianę przepompowni wody w Adamowie;
• włączenie do istniejącej sieci wodociągowej na działce nr 721, obręb 0001 Adamów o długości całkowitej Lc = 6560,45 m z rur i kształtek PEHD 100 RC, SDR 17, PN 10:
- PEHD100 RC SDR17 160×9,5 mm L= 6038,08 m – sieć główna,
- PEHD100 RC SDR17 90×11,72 mm L= 11,72 m – odgałęzienie do hydrantu,
- PEHD100 RC SDR17 63×3,8 mm L= 218,95 m – odgałęzienie,
- PEHD100 RC SDR17 50×3,0 mm L= 291,70 m – odgałęzienie.
Całość sieci wodociągowej należy wykonać metodą bezwykopową.
Przewiert wykonywany będzie w dwóch fazach roboczych:
Faza I - Wykonanie przewiertu pilotażowego z możliwością jego sterowania
Faza II – Wciągnięcie rurociągu
Roboty zimne i montażowe sieci wodociągowej z rur PE, należy wykonywać w oparciu
o wymagania techniczne:
- PN-B-10736:1999. Wykopy otwarte dla przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych.
- PN-B-10725:1997. Przewody wodociągowe. Wymagania i badania.
3) Przeprowadzenie wymaganych prób i badań oraz przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem wybudowanej sieci wodociągowej i przyłączy do użytkowania i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie,
4) wykonanie rozruchu wybudowanej sieci,
5) dostarczenie kompletu sprzętu, oznakowań, instrukcji, środków ochrony indywidualnej i zbiorowej z zakresu bhp i ochrony przeciwpożarowej, wymaganych przepisami szczegółowymi dla prawidłowej eksploatacji sieci wodociągowych,
6) opłaty za nadzory obce, badania itp.,
7) opłaty za prowadzenie robót budowlanych w pasach drogowych,
8) uzyskanie odbioru technicznego przez przedstawiciela Zamawiającego (konserwator wodociągu),
9) inwentaryzację i dokumentacje powykonawczą w tym geodezyjną.
4. Przedmiary robót nie są podstawą sporządzenia oferty przez Wykonawcę wyceny, a mają jedynie charakter pomocniczy, informacyjny. Wykonawca nie będzie mógł żądać dodatkowej zapłaty, jeżeli na etapie realizacji okaże się, iż przedmiar nie zawierał wszystkich elementów opisanych w SWZ, projekcie budowlanym, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót. Przed sporządzeniem oferty należy zweryfikować podane przedmiary i zakres prac do wykonania.
5. Wspólny Słownik Zamówień – CPV:
45231300-8 – Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45000000-7 - Roboty budowlane
45453000-7 – Roboty remontowe i renowacyjne
6. Zaleca się, aby Wykonawca przed sporządzeniem oferty dokonał wizji lokalnej terenu objętego zamówieniem i jego otoczenia, a także zdobył na swoją własną odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz podpisania umowy i wykonania zamówienia. Koszt dokonania wizji lokalnej terenu budowy ponosi Wykonawca.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Po ogłoszeniu postępowania Zamawiający powziął informację że postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą polegającą na nieprecyzyjnym opisie przedmiotu zamówienia. W SWZ oraz załączniku nr 8 (przedmiar), a także załącznikach graficznych do Planu Zagospodarowania Terenu błędnie zostały opisane przyłącza wodociągowe.
Nieprecyzyjnie opisany przedmiot zamówienia ma wpływ na wynik przedmiotowego postępowania, gdyż każdy z potencjalnych wykonawców powinien pozyskać informacje o istotnym znaczeniu dla przygotowania oferty i jej obligatoryjnych elementach. Tak sporządzony opis przedmiotu zamówienia, mógł mieć wpływ na sporządzenie oferty, zaoferowanie innego produktu, niż oczekiwany przez Zamawiającego oraz prawidłowe skalkulowanie ceny oferty.
2024-01-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane