Modernizacja urządzeń odwadniających w obrębie pasa drogowego dróg powiatowych Powiatu Krakowskiego w 2025 r. z podziałem na dwa zadania
ZARZĄD DRÓG POWIATU KRAKOWSKIEGO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00122141
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00122141/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-02-26 14:34
- Lokalizacja
- Batowice, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-760d50b0-ccab-4be7-bce9-c13d266714ea
- Identyfikator
- 6772084980
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00122141 z dnia 2025-02-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja urządzeń odwadniających w obrębie pasa drogowego dróg powiatowych Powiatu Krakowskiego w 2025 r. z podziałem na dwa zadania
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATU KRAKOWSKIEGO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351579270
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Karola Wojtyły 106
1.5.2.) Miejscowość: Batowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-086
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: 12 622 10 10
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zdpk.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdpk.krakow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-760d50b0-ccab-4be7-bce9-c13d266714ea1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Drogownictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja urządzeń odwadniających w obrębie pasa drogowego dróg powiatowych Powiatu Krakowskiego w 2025 r. z podziałem na dwa zadania2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-760d50b0-ccab-4be7-bce9-c13d266714ea
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00122141
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00088456
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/261/9/25
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 3191200,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja urządzeń odwadniających w obrębie pasa drogowego dróg powiatowych Powiatu Krakowskiego w 2025 r. z podziałem na dwa zadania, w zakresie:a) Podstawowym, przedstawionym w tabelach elementów rozliczeniowych – zał. nr 1.1a; 1.2a do SWZ:
- Zadanie nr 1 – obejmuje drogi Rejonu I na terenie gmin: Czernichów, Mogilany, Skawina, Świątniki Górne oraz drogi Rejonu II na terenie gmin: Krzeszowice, Liszki, Zabierzów,
- Zadanie nr 2 – obejmuje drogi Rejonu III na terenie gmin: Jerzmanowice-Przeginia, Michałowice, Skała, Sułoszowa, Wielka Wieś, Zielonki, oraz drogi Rejonu IV na terenie gmin: Iwanowice, Kocmyrzów-Luborzyca, Słomniki, Igołomia-Wawrzeńczyce,
b) opcjonalnym, przedstawionym w tabelach elementów rozliczeniowych – zał. nr 1.1b; 1.2b do SWZ:
- Zadanie nr 1 – obejmuje drogi Rejonu I na terenie gmin: Czernichów, Mogilany, Skawina, Świątniki Górne oraz drogi Rejonu II na terenie gmin: Krzeszowice, Liszki, Zabierzów,
- Zadanie nr 2 – obejmuje drogi Rejonu III na terenie gmin: Jerzmanowice-Przeginia, Michałowice, Skała, Sułoszowa, Wielka Wieś, Zielonki, oraz drogi Rejonu IV na terenie gmin: Iwanowice, Kocmyrzów-Luborzyca, Słomniki, Igołomia-Wawrzeńczyce,
2. Zakres robót na każdym zadaniu obejmuje (zakres podstawowy oraz opcjonalny): roboty ziemne, roboty rozbiórkowe, ścinanie i profilowanie poboczy, usuwanie namulisk, czyszczenie przepustów i innych elementów odwodnienia, oraz inne roboty modernizacyjne określone w tabelach elementów rozliczeniowych na poszczególne zadania – zał. nr 1.1a; 1.2a; 1.1b; 1.2b do SWZ. Mapki sieci dróg pod adresem: https://zdpk.krakow.pl/zdpk2/nasze-drogi/
3. Szczegółowy zakres robót i sposób ich wykonania został określony w tabeli elementów rozliczeniowych w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót (ST).
4. Ilości robót objętych przetargiem są ilościami orientacyjnymi ( przewidywanymi ) i mogą ulec zmniejszeniu w zależności od potrzeb Zamawiającego. Minimalna wartość świadczenia stron wynosi 60 % wartości zamówienia podstawowego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.5.) Wartość części: 1595600,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja urządzeń odwadniających w obrębie pasa drogowego dróg powiatowych Powiatu Krakowskiego w 2025 r. z podziałem na dwa zadania, w zakresie:a) Podstawowym, przedstawionym w tabelach elementów rozliczeniowych – zał. nr 1.1a; 1.2a do SWZ:
- Zadanie nr 1 – obejmuje drogi Rejonu I na terenie gmin: Czernichów, Mogilany, Skawina, Świątniki Górne oraz drogi Rejonu II na terenie gmin: Krzeszowice, Liszki, Zabierzów,
- Zadanie nr 2 – obejmuje drogi Rejonu III na terenie gmin: Jerzmanowice-Przeginia, Michałowice, Skała, Sułoszowa, Wielka Wieś, Zielonki, oraz drogi Rejonu IV na terenie gmin: Iwanowice, Kocmyrzów-Luborzyca, Słomniki, Igołomia-Wawrzeńczyce,
b) opcjonalnym, przedstawionym w tabelach elementów rozliczeniowych – zał. nr 1.1b; 1.2b do SWZ:
- Zadanie nr 1 – obejmuje drogi Rejonu I na terenie gmin: Czernichów, Mogilany, Skawina, Świątniki Górne oraz drogi Rejonu II na terenie gmin: Krzeszowice, Liszki, Zabierzów,
- Zadanie nr 2 – obejmuje drogi Rejonu III na terenie gmin: Jerzmanowice-Przeginia, Michałowice, Skała, Sułoszowa, Wielka Wieś, Zielonki, oraz drogi Rejonu IV na terenie gmin: Iwanowice, Kocmyrzów-Luborzyca, Słomniki, Igołomia-Wawrzeńczyce,
2. Zakres robót na każdym zadaniu obejmuje (zakres podstawowy oraz opcjonalny): roboty ziemne, roboty rozbiórkowe, ścinanie i profilowanie poboczy, usuwanie namulisk, czyszczenie przepustów i innych elementów odwodnienia, oraz inne roboty modernizacyjne określone w tabelach elementów rozliczeniowych na poszczególne zadania – zał. nr 1.1a; 1.2a; 1.1b; 1.2b do SWZ. Mapki sieci dróg pod adresem: https://zdpk.krakow.pl/zdpk2/nasze-drogi/
3. Szczegółowy zakres robót i sposób ich wykonania został określony w tabeli elementów rozliczeniowych w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót (ST).
4. Ilości robót objętych przetargiem są ilościami orientacyjnymi ( przewidywanymi ) i mogą ulec zmniejszeniu w zależności od potrzeb Zamawiającego. Minimalna wartość świadczenia stron wynosi 60 % wartości zamówienia podstawowego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.5.) Wartość części: 1595600,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 ust. 6 ustawy PZP, ponieważ obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. W postepowaniu wystąpiła rozbieżność w dokumentach zamówienia (tj. między zapisami SWZ a ogłoszenia o zamówieniu), co stanowi obiektywną przesłankę do unieważnienia postępowania w całości na podstawie art. 255 ust. 6 ustawy PZP.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 ust. 6 ustawy PZP, ponieważ obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. W postepowaniu wystąpiła rozbieżność w dokumentach zamówienia (tj. między zapisami SWZ a ogłoszenia o zamówieniu), co stanowi obiektywną przesłankę do unieważnienia postępowania w całości na podstawie art. 255 ust. 6 ustawy PZP.
| 2025-02-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |