modernizacja pomieszczeń Laboratorium Badania Bezpieczeństwa Żywności i Pasz w Białymstoku
INSTYTUT OCHRONY ROŚLIN - PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00122230
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00122230/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-02-26 14:58
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e5aa87fc-c786-4603-921d-f556e1ff9ced
- Identyfikator
- 7770002702
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00122230 z dnia 2025-02-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
modernizacja pomieszczeń Laboratorium Badania Bezpieczeństwa Żywności i Pasz w Białymstoku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: INSTYTUT OCHRONY ROŚLIN - PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000080217
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Władysława Węgorka 20
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 60-318
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.7.) Numer telefonu: +48 61 864 90 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@iorpib.poznan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.ior.poznan.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e5aa87fc-c786-4603-921d-f556e1ff9ced1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Działalność naukowo-badawcza w zakresie ochrony roślin
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
modernizacja pomieszczeń Laboratorium Badania Bezpieczeństwa Żywności i Pasz w Białymstoku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e5aa87fc-c786-4603-921d-f556e1ff9ced
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00122230
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie współfinansowane jest w ramach inwestycji A2.4.1 inwestycje w rozbudowę potencjału badawczego, części inwestycji: budowa lub modernizacja laboratoriów instytutów nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z KRAJOWEGO PLANU ODBUDOWYI ZWIĘKSZENIA ODPORNOŚCI (KPO).2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00567525
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IORPIB/ZP/RB/Mod.Lab./Białystok/2024/3
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 738000 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 430569,11 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja pomieszczeń Laboratorium Badania Bezpieczeństwa Żywności i Pasz w Białymstoku. Ww. Laboratorium funkcjonuje w ramach Terenowej Stacji Doświadczalnej Instytutu Ochrony Roślin –PIB w Białymstoku (ul. Chełmońskiego 22, 15-195 Białystok).
Ww. zadanie dotyczy realizacji inwestycji A2.4.1 inwestycje w rozbudowę potencjału badawczego, część inwestycji: budowa lub modernizacja laboratoriów instytutów nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
UMOWA O OBJĘCIE PRZEDSIĘWZIĘCIA WSPARCIEM BEZZWROTNYM Z PLANU ROZWOJOWEGO NR IOR.KPOD.01.19-IP.04-0033/23
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w zał. nr 2 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia oraz w zał. nr 3a-c:
Program Funkcjonalno-użytkowy.
Modernizacja będzie wykonana w formule zaprojektuj i wybuduj.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45442100-8 - Roboty malarskie
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
44112100-9 - Wiaty
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 517000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 685000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 517000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Budowlane Michał Lasota
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 383393238
7.3.3) Ulica: ul. Stołeczna 25 lokal 56
7.3.4) Miejscowość: Białystok
7.3.5) Kod pocztowy: 15-879
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 517000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 140 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2025-02-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |