Świadczenie usług polegających na dystrybucji biernej gazety - dziennika o tytule „Łódź.pl” w 2025 roku
Biblioteka Miejska w Łodzi
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00122373
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00122373/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-26 16:38
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-dc9fea72-7614-4683-82d4-af7319e17b0e
- Identyfikator
- 7252249694
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00122373 z dnia 2025-02-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług polegających na dystrybucji biernej gazety - dziennika o tytule „Łódź.pl” w 2025 roku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Biblioteka Miejska w Łodzi
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 369129529
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. Wolności 4
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 91-415
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@biblioteka.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.biblioteka.lodz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dc9fea72-7614-4683-82d4-af7319e17b0e1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług polegających na dystrybucji biernej gazety - dziennika o tytule „Łódź.pl” w 2025 roku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dc9fea72-7614-4683-82d4-af7319e17b0e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00122373
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00094932/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Świadczenie usług polegających na dystrybucji biernej gazety - dziennika o tytule „Łódź.pl” w 2025 roku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00611842
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.26.25.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na dystrybucji biernej gazety wydawanej do końca 2025 roku, począwszy od dnia 3 stycznia 2025 roku. Wydania gazety będą dystrybuowane 3 razy w tygodniu na terenie Łodzi do 100 punktów (dystrybucja bierna).
2. Dystrybucja bierna będzie odbywała się w okresie od 3 stycznia do 31 grudnia 2025 roku w dniach wydania gazety (poniedziałek, środa, piątek – od 143 do 153 wydań w skali roku przy podstawowym zamówieniu liczba stron w jednym egzemplarzu wynosi 16) i będzie polegała na dostarczeniu 1 paczki z gazetami o wadze do 20 kg każda, najpóźniej do godz. ……. (godzina wskazana zgodnie z ofertą Wykonawcy) trzy razy w tygodniu na terenie Łodzi do każdego adresu punktu dystrybucji oraz udzieleniu informacji o liczbie odebranych egzemplarzy z poprzedniego wydania.
3. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru gazet z magazynu Zamawiającego najpóźniej do godziny 5 rano.
4. Zamawiający zastrzega sobie konieczność posiadania przez Wykonawcę minimum jednego pracownika mającego co najmniej roczne doświadczenie w dystrybucji dziennika przez cały okres trwania umowy.
5. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania w pojazdach, którymi będą rozwożone gazety, trakerów (urządzeń umożliwiających śledzenie trasy pojazdu i czasu w jakim jest wykonywana usługa) oraz do przekazania Zamawiającemu w terminie 7 dni od rozpoczęcia wykonywania umowy „trasówek” zawierających wszystkie punkty dystrybucji gazet.
6. Zamawiający zastrzega sobie konieczność posiadania przez Wykonawcę co najmniej jednego samochodu elektrycznego lub pojazdu wykorzystującego do napędu sprężony gaz ziemny (CNG) lub skroplony gaz ziemny (LNG) w tym pochodzący z biometanu, używanego do obsługi dystrybucji w ramach wykonywania przedmiotu zamówienia przez cały okres trwania umowy.
7. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającej na:
a) zwiększeniu ilości punktów od 101 do 167 dodatkowych miejsc, w których będzie dokonywany kolportaż gazety lub/i;
b) kolportażu gazety we wskazanych punktach w innych dniach niż wskazane w § 1 ust. 1 umowy – maksymalnie 2 razy w okresie obowiązywania umowy.
8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się we wzorze umowy (Załącznik nr 4 do SWZ).
9. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę oraz dalszych Podwykonawców na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących czynności określone w Opisie przedmiotu zamówienia, związane z wykonaniem zamówienia których, wykonanie zawiera cechy stosunku pracy określone w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1465), tj. następujące czynności: w przedmiocie dostawy gazet do punktu kolportażu biernego na terenie miasta Łodzi.
10. Zakres prac osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia oraz sposób dokumentowania zatrudnienia tych osób i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań oraz sankcji z tytułu ich niespełnienia zostały określone we wzorze umowy (Załącznik nr 4 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 79824000-6 - Usługi drukowania i dystrybucji
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 23,37 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 23,37 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 23,37 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SILKAT SYLWESTER SKALSKI
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7262343041
7.3.3) Ulica: Organizacji WiN 49/3
7.3.4) Miejscowość: Łódź
7.3.5) Kod pocztowy: 91-805
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 357561,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-03 do 2025-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2025-02-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |