Przebudowa ulicy Wąskiej i ulicy 1 Maja w Olecku
GMINA OLECKO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00053320
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00053320/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-01-19 13:38
- Lokalizacja
- Olecko, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a2d627ed-aa30-11ee-a681-52fe4aa7189e
- Identyfikator
- 8471586073
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00053320 z dnia 2024-01-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ulicy Wąskiej i ulicy 1 Maja w Olecku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OLECKO
1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Olecko
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671277
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 3
1.5.2.) Miejscowość: Olecko
1.5.3.) Kod pocztowy: 19-400
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.olecko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.olecko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umolecko.logintrade.net/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa ulicy Wąskiej i ulicy 1 Maja w Olecku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a2d627ed-aa30-11ee-a681-52fe4aa7189e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00053320
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-01-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00005550
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BI.271.1.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zadanie realizowane w formule projektuj i buduj w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych pn.: „Przebudowa ulicy Wąskiej i ulicy 1 Maja w Olecku”.
Realizacja zamówienia przewiduje zaprojektowanie i przebudowę ulicy Wąskiej i ulicy 1 Maja w Olecku, na działkach o nr ewid. 432/2, 460, 427, 452, 471/50, 637, 635/15, obręb Olecko 2, gm. Olecko w systemie zaprojektuj i wybuduj oraz pełnienie nadzoru autorskiego (zgodnie z programem funkcjonalno – użytkowym).
Ulica Wąska i ulica 1 Maja w Olecku objęte są nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W związku z powyższym wszystkie roboty związane z przebudową ulicy Wąskiej i ulicy 1 Maja w Olecku powinny być zgłaszane i uzgadniane z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba
że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie faktyczne:
Cena złożonej najkorzystniejszej oferty na wykonanie robót na zadanie pn.: „Przebudowa ulicy Wąskiej i ulicy 1 Maja w Olecku” wynosi: 3 136 00,00 brutto PLN, co przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia równą 2 100 000,00 brutto PLN.
Cena wyżej wymienionej oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego. Zamawiający nie może zwiększyć środków na realizację zamówienia do ceny złożonej oferty.
| 2024-01-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |