Wykonanie robót budowlanych polegających na budowie dzwonnicy Dzwonu Niepodległości w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego”

Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00058933
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00058933/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-01-23 10:53
Lokalizacja
Rzeszów, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-592ef372-a09e-11ee-953e-c2ea26915e21
Identyfikator
8133734188
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneZbrojenieBetonowanie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00058933 z dnia 2024-01-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych polegających na budowie dzwonnicy Dzwonu Niepodległości w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000650614

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 35-064

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@erzeszow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.erzeszow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-592ef372-a09e-11ee-953e-c2ea26915e21

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych polegających na budowie dzwonnicy Dzwonu Niepodległości w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-592ef372-a09e-11ee-953e-c2ea26915e21

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00058933

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-01-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00570006

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-A.271.188.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie dzwonnicy Dzwonu Niepodległości w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego”.
Zamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na budowie dzwonnicy Dzwonu Niepodległości. Zakres zamówienia obejmuje:
1) prace rozbiórkowe, roboty ziemne,
2) wykonanie konstrukcji żelbetowej dzwonnicy,
3) montaż i zabezpieczenie jarzma i dzwonu,
4) wykonanie nowej nawierzchni,
5) pełnienie stałego nadzoru archeologicznego podczas robót ziemnych.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
1) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
2) projekt budowlany w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych,
3) projekty wykonawcze,
4) decyzja nr 13/2023 – Pozwolenie na budowę,
5) decyzja nr 375/22 – Pozwolenie WUOZ,
6) informacja dotycząca realizacji zadania,
7) Projektowane Postanowienia Umowy wraz z załącznikami
stanowiące załączniki do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262310-7 - Zbrojenie

45262300-4 - Betonowanie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W trakcie badania ofert złożonych w przedmiotowym postępowaniu Zamawia-jący stwierdził, że cena oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zgodnie z informacją o kwocie przeznaczonej na realizację zamówienia z dnia 12.01.2024 r., Zamawiający zaplanował przeznaczyć kwotę brutto w wysokości 166 000,00 zł.
Ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, a Zamawiający nie może zwiększyć środków na sfinansowanie zamówienia, zasadne jest unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
2024-01-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane