Rozbiórka i odtworzenie gruntu zbrojonego za przyczółkami wiaduktu WD-19 w km 245+400 drogi ekspresowej S3
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00123843
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00123843/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-02-27 13:28
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-acee3d41-f413-4c2c-845c-1e5463507224
- Identyfikator
- 8992441331
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00123843 z dnia 2025-02-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbiórka i odtworzenie gruntu zbrojonego za przyczółkami wiaduktu WD-19 w km 245+400 drogi ekspresowej S3
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział we Wrocławiu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 017511575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Powstańców Ślaskich 186
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 53-139
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.wroclaw@gddkia.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gddkia.eb2b.com.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami krajowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbiórka i odtworzenie gruntu zbrojonego za przyczółkami wiaduktu WD-19 w km 245+400 drogi ekspresowej S32.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-acee3d41-f413-4c2c-845c-1e5463507224
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00123843
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie polega na powtórzeniu czynności przewidzianych do wykonania w ramach zamówienia podstawowego - umowa nr O/WR.D-3.2421.12.2023. W ramach zamówienia podstawowego przewidziano wykonanie zamówień uzupełniających zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy Pzp. Kwota zamówień uzupełniających została określona na 952 387.05 zł. W ramach zamówienia podstawowego przewidywano rozbiórkę i odtworzenie gruntu zbrojonego,
rozbiórkę i odtworzenie elementów wyposażenia (krawężniki, obrzeża, chodniki, nawierzchnie, bariery itp.), roboty ziemne wokół przyczółków. W zamówieniu uzupełniającym przewiduje się powtórzenie ww. robót. Obecnie przewiduje się powierzenie dotychczasowemu wykonawcy dalszą rozbiórkę gruntu zbrojonego oraz związane z tym rozbiórki i odtworzenie elementów wyposażenia oraz roboty ziemne. Roboty te zapewnia dodatkową ochronę obiektu przed szkodami górniczymi. Rodzaj robót jest zgodny z robotami przewidzianymi w zamówieniu podstawowym.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: O/WR.D-3.2421.46.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 773163,33 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zamówienie obejmuje wykonanie rozbiórki gruntu zbrojonego za przyczółkami wiaduktu
WD-19 nad drogą S3 oraz jego odtworzenie w celu uzyskania niezbędnej wolnej przestrzeni między ścianą przyczółka a gruntem zbrojonym. Spowoduje to zabezpieczenie podpór przed parciem gruntu w przypadku dalszego postępu szkód górniczych. Jednocześnie rozbiórce
i odtworzeniu będą podlegać elementy drogowe w zakresie niezbędnym do realizacji ww. robót.
W ramach umowy podstawowej wykonawca miał wykonać częściową rozbiórkę gruntu zbrojonego za przyczółkami. Roboty miały być wykonane tylko w zakresie umożliwiającym przebudowę ścianek zaplecznych. Przeprowadzone roboty rozbiórkowe za podporami umożliwiły ocenę stanu technicznego materacy gruntu zbrojonego położonych poniżej poziomu założonej pierwotnie rozbiórki. Ze względu na ich stan postanowiono wykonać dalszą rozbiórkę i odtworzenie elementów aż do poziomu ławy fundamentowej. Tak przeprowadzone prace pozwolą na odtworzenie właściwej szerokości szczelin za przyczółkami na całej wysokości co zabezpieczy podpory przed niekorzystnym parciem gruntu. W trakcie tych robót konieczne będzie równoczesne wykonanie rozbiórek i odtworzenia części elementów drogowych drogi powiatowej w niezbędnym zakresie.
W rezultacie niezbędne jest wykonanie robót o identycznym charakterze jak przewidziane
w umowie podstawowej nr O.WR.D-3.2412.12.2023.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45221000-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnej
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 922721,25 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 922721,25 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 922721,25 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Primost Południe Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6252468929
7.3.3) Ulica: Odkrywkowa 91a
7.3.4) Miejscowość: Będzin
7.3.5) Kod pocztowy: 42-504
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 922721,25 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2025-02-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |