Budowa 8 stawów (zbiorników ziemnych) dla retencji wód opadowych pomiędzy ulicami Przytycką, Radiową, Listopadową i Uniwersytecką w Radomiu wraz z zagospodarowaniem terenów zielonych
Wodociągi Miejskie w Radomiu Sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00074876
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00074876/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-01-29 13:24
- Lokalizacja
- Radom, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-748c7024-8861-11ee-9fb5-3edbb70f45bd
- Identyfikator
- 7960101560
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00074876 z dnia 2024-01-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa 8 stawów (zbiorników ziemnych) dla retencji wód opadowych pomiędzy ulicami Przytycką, Radiową, Listopadową i Uniwersytecką w Radomiu wraz z zagospodarowaniem terenów zielonych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Wodociągi Miejskie w Radomiu Sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670110416
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Filtrowa 4
1.5.2.) Miejscowość: Radom
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-600
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: woda@woda.radom.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.woda.radom.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://woda-pzp.logintrade.net/zapytania_email,148331,f7d6db779e8805aac16e1b49472d8de1.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - gospodarka wodna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa 8 stawów (zbiorników ziemnych) dla retencji wód opadowych pomiędzy ulicami Przytycką, Radiową, Listopadową i Uniwersytecką w Radomiu wraz z zagospodarowaniem terenów zielonych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-748c7024-8861-11ee-9fb5-3edbb70f45bd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00074876
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-01-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00507890
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZ/92/2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest budowa 8 stawów retencyjnych służących do retencji wód opadowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz zagospodarowanie terenów zielonych przyległych do zbiorników.
W celu umożliwienia zretencjonowania wody projektuje się wybudowanie na trasie rowu „A”, stawów retencyjnych w układzie „paciorkowym” (strefa pierwsza). Niezbędna, czynna pojemność retencyjna umożliwiająca zatrzymanie wody opadowej z deszczów długotrwałych oraz nawalnych dopływającej ze zlewni, zostanie uzyskana przez projektowane w czaszach stawów budowle upustowe. Konstrukcję budowli zaprojektowano jako obiekt żelbetowy monolityczny z komorą przelewową. Każdy obiekt wyposażony będzie w zasuwę naścienną umożliwiającą kontrolowany zrzut wody w celu przygotowania pojemności retencyjnej dla spodziewanego opadu. Górna rzędna przelewu odpowiadać będzie maksymalnej rzędnej zwierciadła wody. W celu zapewnienia utrzymania wody w czaszach stawów w okresach suszy projektuje się przegłębienie dna o 1,0 m poniżej rzędnych projektowanych zasuw. Pojemność martwa czaszy stawów będzie napełniać się również wodami gruntowymi dopływającymi przez infiltrację.
Druga strefa w południowo–centralnej części terenu opiera się na zachowanym skupisku dorosłych drzew. Miejsce to ma stanowić pozostawioną naturalnej sukcesji ostoję przyrodniczą oraz pełnić funkcję edukacyjno–rekreacyjno–sportową. Zaprojektowano tutaj między innymi boisko do badmintona, stoły do tenisa stołowego, kynopark, stanowisko do ćwiczeń „Street Workout” – siłowni terenowej prowadzić będą 2 drewniane kładki zlokalizowane nad rowem C2. Pomiędzy wszystkimi atraktorami zaprojektowano ścieżkę o szerokości 2,50 m. Wzdłuż granicy od strony południowej oraz wschodniej strefy drugiej zaprojektowano niskie ogrodzenie panelowe obsadzone pnączem.
Trzecia strefa zlokalizowana jest w północno–centralnej części obszaru opracowania i stanowi połączenie z terenami publicznymi projektowanego osiedla. Trzecią strefę charakteryzuje głównie funkcja rekreacyjna z urządzeniami do fitnessu oraz dwoma ścieżkami w układzie północ–południe. Dodatkowo w ramach inwestycji zaprojektowano system nawodnień terenów zielonych wraz z ujęciem wody w części południowej (strefa druga) oraz ujęciem wody w części północnej (strefa trzecia). W części południowej zaprojektowano dodatkowe ujęcie wody, które w przyszłości może służyć np. do obsługi sanitariatów.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej
45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena oferty najkorzystniejszej przewyższa możliwości finansowe zamówieniaSEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 13855309,11 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 21296494,85 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2024-01-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |