Remont pieca kremacyjnego nr 2 w krematorium w Kaplicy Głównej Cmentarza Centralnego w Szczecinie
Gmina Miasto Szczecin - Zakład Usług Komunalnych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00124649
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00124649/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-02-28 08:03
- Lokalizacja
- Szczecin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9c72c871-2f45-40b2-bbd2-4fd8c0d88c16
- Identyfikator
- 8510309410
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00124649 z dnia 2025-02-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont pieca kremacyjnego nr 2 w krematorium w Kaplicy Głównej Cmentarza Centralnego w Szczecinie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Szczecin - Zakład Usług Komunalnych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811684232
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ku Słońcu 125A
1.5.2.) Miejscowość: Szczecin
1.5.3.) Kod pocztowy: 71-080
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: klaudia.szuba@zuk.szczecin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zuk.szczecin.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont pieca kremacyjnego nr 2 w krematorium w Kaplicy Głównej Cmentarza Centralnego w Szczecinie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9c72c871-2f45-40b2-bbd2-4fd8c0d88c16
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00124649
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00086547
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Podstawa prawna: j.w.
Uzasadnienie faktyczne: Oczywiste względy techniczne - powodujące rzeczywisty monopol Wykonawcy, warunkują realizację remontu pieca kremacyjnego nr 2 tylko przez TABO – CS spol. s r.o. TABO-S.C. spol. s r.o. jest właścicielem dokumentacji projektowej, na podstawie której został dostarczony i zamontowany piec kremacyjny - wraz z niezbędnymi instalacjami i infrastrukturą, w Kaplicy Głównej Cmentarza Centralnego w Szczecinie. Bez wykorzystania ww. dokumentacji nie jest możliwe przeprowadzenie kapitalnego remontu pieca kremacyjnego. Zastosowane przez Wykonawcę rozwiązania w zakresie montażu pieca, a także w zakresie użytkowania i eksploatacji są jego rozwiązaniami autorskimi i ingerencja innych podmiotów z dużym ryzykiem spowoduje brak gwarancji prawidłowego działania linii kremacyjnej nr 2.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: C/11/2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zakres przedmiotu:
1) całkowita wymiana wymurówki, izolacji, wszystkich konstrukcji wbudowanych w wymurówkę, remont istniejącej konstrukcji wraz z niezbędnymi i związanymi z tym pracami,
2) instalacja nowego systemu sterowania CreCos (kompletne nowe okablowanie, elektrodystybutor i ekran dotykowy, HW, SW).
2. Wykonawca zobowiązany jest wykonać następujące prace:
1) zabezpieczenie obwodów elektrycznych i elektronicznych pieca,
2) demontaż palników układu paliwowego,
3) demontaż przyłącza instalacyjnego,
4) demontaż całego orurowania systemu podawania powietrza,
5) demontaż osłony zewnętrznej izolacji termicznej pieca,
6) demontaż warstwy izolacji termicznej pieca,
7) demontaż części mechanicznej pieca wraz z drzwiami głównymi,
8) demontaż ścian wewnętrznych oraz podłogi z cegieł szamotowych,
9) wywóz gruzu z rozbiórki
10) nowe wymurowanie komory głównej i komory dopalania pieca,
11) instalacja nowego trzonu (podłogi) pieca,
12) montaż nowej sondy tlenowej,
13) montaż nowej izolacji termicznej pieca,
14) montaż nowego gazomierza elektronicznego dla monitorowania zużycia gazu,
15) montaż nowego systemu sterowania typ CreCos z ekranem dotykowym, oprogramowaniem kremacji, nowymi kablami instalacji elektrycznej i elektronicznej, połączeniem stałym do internetu,
16) ponowny montaż oprzyrządowania mechanicznego pieca po dokonaniu przeglądu konserwacyjno- naprawczego części mechanicznych i elektronicznych pieca,
17) kontrola i regulacja wentylatorów pieca i ejektora,
18) montaż drzwi głównych i manipulacyjnych pieca (nowa wymurówka),
19) podłączenie nowych obwodów elektrycznych i elektronicznych pieca,
20) montaż orurowania pieca,
21) montaż układu paliwowego pieca,
22) przeszkolenie operatorów pieca i wydanie certyfikatów uprawniających do obsługi pieca kremacyjnego po remoncie i instrukcji obsługi pieca dot. obsługi systemu do sterowania CreCos i szkolenie obsługi,
23) próba rozgrzewania pieca i jego kontrola,
24) suszenie wymurówki pieca,
25) wykonanie 3 kremacji próbnych,
26) sprzątniecie po wykonanych robotach.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45215300-0 - Roboty budowlane w zakresie krematoriów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 1
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 580000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 580000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 580000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TABO-CS spol. s r.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: CZ45240744
7.3.3) Ulica: Tylova 4
7.3.4) Miejscowość: Olomouc
7.3.5) Kod pocztowy: 772-00
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Republika Czeska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 580000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-04-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2025-02-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |