Budowa wolnostojącego garażu na samochód strażacki wraz z zewnętrznym odcinkiem wewnętrznej instalacji elektrycznej w miejscowości Łysa Góra

Gmina Nowy Żmigród

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00083295
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00083295/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-01-31 13:05
Lokalizacja
Nowy Żmigród, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fbc689c6-abca-11ee-a681-52fe4aa7189e
Identyfikator
6851651551
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneKonstrukcje z betonu zbrojonegoRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie różnych nawierzchniWnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnejRoboty w zakresie stolarki budowlanejGotowe elementy i części składowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00083295 z dnia 2024-01-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa wolnostojącego garażu na samochód strażacki wraz z zewnętrznym odcinkiem wewnętrznej instalacji elektrycznej w miejscowości Łysa Góra

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nowy Żmigród

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440347

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 2

1.5.2.) Miejscowość: Nowy Żmigród

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-230

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@nowyzmigrod.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nowyzmigrod.biuletyn.net

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/nowyzmigrod

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa wolnostojącego garażu na samochód strażacki wraz z zewnętrznym odcinkiem wewnętrznej instalacji elektrycznej w miejscowości Łysa Góra

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fbc689c6-abca-11ee-a681-52fe4aa7189e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00083295

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-01-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00010757/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Budowa wolnostojącego garażu na samochód strażacki wraz z zewnętrznym odcinkiem wewnętrznej instalacji elektrycznej w miejscowości Łysa Góra

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00014521

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IOŚ.271.1.1.024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa wolnostojącego budynku garażowego wraz z zewnętrznym odcinkiem wewnętrznej instalacji elektrycznej w miejscowości Łysa Góra. Budynek zaliczany jest do III kategorii obiektów budowlanych.
- Budynek wolnostojący jednokondygnacyjny. Dach dwuspadowy – spadek 10%.
- Kształt budynku na planie kwadratu. Wejście do budynku na ścianie elewacji bocznej od strony
zachodniej. W elewacji frontowej (północnej) wjazd do budynku przez dwie bramy garażowe.
- Elewacja zewnętrzna z płyt warstwowych z rdzeniem z poliuretanu, kolor RAL 7016.
parametry obiektu:
- Wysokość budynku (średnio od poziomu gruntu): 4,18m
- Wymiary budynku: 7,28m x 7,28m
- Dach: dwuspadowy ze spadkiem 10%
- Powierzchnia zabudowy: 53,00 m2
- Powierzchnia użytkowa: 50,13 m2
- Kubatura: 212,0 m3
- Liczba kondygnacji: 1
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do specyfikacji warunków zamówienia:
1) Dokumentacja projektowa – załącznik nr 8 do SWZ,
2) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych – załącznik nr 9 do SWZ,
3) Przedmiar robót - załącznik nr 10 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45223820-0 - Gotowe elementy i części składowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Stosownie do art. 255 pkt 3 ustawy Pzp zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie
zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa
kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający
może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Co do zasady przesłankę unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp odnieść
należy do kwoty, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, udostępnionej
na stronie internetowej prowadzonego postępowania bezpośrednio przed otwarciem ofert.
Zamawiający udostępnił przed otwarciem ofert informację, że na sfinansowanie zamówienia zamierza
przeznaczyć kwotę: 200.000,00 zł brutto
W związku z tym iż oferta najkorzystniejsza w rankingu nie mieści się w kwocie przeznaczonej na
sfinansowanie zamówienia zamawiający dokonał czynności badania oferty najwyżej ocenionej w celu
dokonania wyboru oferty najkorzystniejszej.
Po dokonaniu wyboru oferty najkorzystniejszej okazało się , że cena oferty najkorzystniejszej nie mieści
się w limicie środków jakie zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Mając na uwadze powyższe j zachodzi przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na
podstawie art.255 pkt.3 ustawy Pzp, ponieważ wybrana najkorzystniejsza oferta przewyższa kwotę,
którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie ma
możliwości zwiększenia kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający podejmując decyzję o braku możliwości zwiększenia kwoty, którą zamierza przeznaczyć
na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniej
2024-01-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane