Zakup i dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego- elektrycznego (nr referencyjny SE-ZP.271.1.4.2024)
Miasto Czeladź
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00449272
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00449272/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-08-07 14:40
- Lokalizacja
- Czeladź, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-712561b0-18bd-4414-941f-6269a8a140b5
- Identyfikator
- 6252448720
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00449272 z dnia 2024-08-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego- elektrycznego
(nr referencyjny SE-ZP.271.1.4.2024)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Czeladź
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257512
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Katowicka 45
1.5.2.) Miejscowość: Czeladź
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-250
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.7.) Numer telefonu: 032/7637923
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.czeladz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czeladz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umczeladz.logintrade.net/zapytania_email,171644,315c4bca5fbfdae801e3ec0ade7c38e3.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup i dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego- elektrycznego(nr referencyjny SE-ZP.271.1.4.2024)
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-712561b0-18bd-4414-941f-6269a8a140b5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00449272
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00032455/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Zakup i dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego- elektrycznego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00428601
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SE-ZP.271.1.4.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 163429,43 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem jest realizacja zamówienia o nazwie „Zakup i dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego- elektrycznego”.
Zakres zamówienia obejmuje zakup i dostarczenie do siedziby zamawiającego samochodu zgodnie z ofertą Wykonawcy oraz zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, oraz postanowieniami umowy, to jest:
1) zakup i dostawa samochodu osobowego- elektrycznego
2) ubezpieczenie samochodu - wykonanie usługi ubezpieczenia samochodu w zakresie AC,OC,NNW, Assistance na okres 12 miesięcy, licząc od dnia zarejestrowania pojazdu przez zamawiającego. Samochód ma zostać ubezpieczony w dniu rejestracji.
3) oklejenie samochodu - wykonanie usługi oklejenia samochodu zgodnie z wymaganiami Zamawiającego:
a) zgodnie z umową zawartą przez Zamawiającego z Województwem Śląskim Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do oznaczenia przedmiotu umowy znakiem graficznym Województwa Śląskiego. Znak graficzny musi być zgodny z obowiązującym Systemem Identyfikacji Wizualnej Województwa Śląskiego. Znak graficzny Województwa Śląskiego – dostępny jest pod linkiem: https://www.slaskie.pl/content/znak-graficzny-wojewodztwa-slaskiego
b) poprawność zastosowania w/w znaku graficznego musi być każdorazowo zatwierdzana przez Departament Promocji i Projektów Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.
c) wymaga się stosowanie w/w wzoru znaku graficznego zgodnie z manualem systemu identyfikacji wizualnej znajdującym się pod linkiem https://www.slaskie.pl/content/znak-graficzny-wojewodztwa-slaskiego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34144900-7 - Pojazdy elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.W postępowaniu, w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu, otrzymano jedną ofertę od Wykonawcy "TANDEM" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ; Ul. Czeladzka 67; 42-500 Będzin; woj. Śląskie, NIP: 6252030759.
Po otwarciu oferty okazało się, że została ona złożona na drukach z innego postępowania (wcześniejsze postępowanie na ten sam przedmiot zamówienia), na co wskazywał numer referencyjny postępowania oraz data podpisania przesłanych dokumentów sprzed wszczęcia niniejszego postępowania. W związku z powyższym na podstawie art. 223 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający zawiadomił Wykonawcę, że w ofercie zamierza poprawić omyłkę (inna omyłka) polegającą na niezgodności oferty z dokumentami zamówienia, przy czym poprawienie nie powoduje istotnych zmian w treści oferty. Poprawki dotyczyły zmiany numeru referencyjnego postępowania oraz wykreślenia z Arkusza z opisem oferowanego samochodu zdania „Aktualizacja z dnia 03.07.2021 w wierszu 13”. Wykonawca w zawiadomieniu został poinformowany o możliwości wyrażenia zgody na taką poprawkę lub zakwestionowanie tej poprawki w terminie wyznaczonym na 07.08.2024 do godziny 10:00.
Wykonawca dnia 05.08.2024 wyraził zgodę na poprawę omyłki .
Zamawiający przystąpił do badania oferty.
Arkusz z opisem oferowanego samochodu wskazuje na markę samochodu i model samochodu, typ i rocznik. Zamawiający sprawdził dane techniczne oferowanego samochodu na ogólnie dostępnych stronach internetowych autoryzowanego dealera RENAULT, z których wynikało, że taki samochód nie jest dostępny z kołami jezdnymi 16” a takich kół właśnie wymagał Zamawiający.
W związku z powyższym wystąpiono do Wykonawcy (na podstawie art. 223 ustawy Pzp) o wyjaśnienie w tym zakresie, gdyż w Arkuszu z opisem oferowanego samochodu Wykonawca pozostawił zapis, że potwierdza spełnienie tego wymagania, a z informacji dostępnych na stronie internetowej wynika, że taki samochód jest oferowany na kołach 18”, czyli niezgodnie z wymaganiami Zamawiającego.
Z otrzymanego wyjaśnienia uzyskano potwierdzenie, że oferowany samochód faktycznie ma koła 18”, czyli niezgodnie z wymaganiami.
W związku z powyższym, Zamawiający odrzuca ofertę gdyż jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia wynikającymi z opisu przedmiotu zmówienia.
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 2 jeżeli wszystkie złożone oferty podlegają odrzuceniu. W niniejszym postępowaniu wpłynęła jedna oferta podlegająca odrzuceniu.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2024-08-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |