Świadczenie usług sprzątania pomieszczeń w budynkach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego
Województwo Pomorskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00125433
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00125433/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-28 11:25
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9a9691a4-96db-4056-8193-013a9f5bcb45
- Identyfikator
- 5833163786
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00125433 z dnia 2025-02-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług sprzątania pomieszczeń w budynkach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Pomorskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191674836
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Okopowa 21/27
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-810
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@pomorskie.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.pomorskie.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/pomorskie1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług sprzątania pomieszczeń w budynkach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9a9691a4-96db-4056-8193-013a9f5bcb45
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00125433
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00026867/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.29 Usługa sprzątania pomieszczeń w budynkach UMWP
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Projekt Pomocy Technicznej na 2025 rok”, współfinansowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00070562
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DAZ-Z.272.2.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1006011,37 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług sprzątania pomieszczeń w budynkach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zlokalizowanych w Gdańsku przy:
- ul. Okopowej 19, 21/27,
- ul. Równej 19/21,
- ul. Augustyńskiego 1,
- ul. Augustyńskiego 2.
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Sprzątanie wewnątrz budynku - sprzątanie wewnątrz budynku codzienne w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku (oprócz dni świątecznych i wolnych od pracy urzędu), obejmujące sprzątanie m.in.: korytarzy, holi, schodów, pomieszczeń sanitarnych, pomieszczeń biurowych, piwnic.
2) Mycie okien we wskazanych budynkach - Powierzchnia wewnętrzna i zewnętrzna okien oraz ram i parapetów. Mycie okien zostanie wykonane 2 razy w okresie realizacji umowy (zgodnie z wykazem ilości metrów do sprzątania). Zamawiający przewiduje, że usługa zostanie wykonana w pierwszym oraz drugim półroczu 2023 roku. Zamawiający poinformuje Wykonawcę na co najmniej 14 dni przed planowanym terminem wykonania usługi. Maksymalny czas mycia okien w ramach jednej usługi nie może przekroczyć 30 dni.
3) Serwis dzienny w budynku zlokalizowanym przy ul. Augustyńskiego 2 - od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.00 – 8 godz. (oprócz dni świątecznych i wolnych od pracy urzędu).
4) Serwis dzienny w budynku zlokalizowanym przy ul. Okopowej 19, 21/27 - od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.00 – 8 godz. (oprócz dni świątecznych i wolnych od pracy urzędu).
5) Serwis dzienny w budynku zlokalizowanym przy ul. Augustyńskiego 1 - od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.00 – 8 godz. (oprócz dni świątecznych i wolnych od pracy urzędu).
2. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części:
Nie przewiduje się możliwości podziału zamówienia na części z uwagi na fakt, iż ze względów technicznych i organizacyjnych usługa powinna być realizowana przez jednego Wykonawcę. Podzielenie zamówienia na części nie spowoduje, iż w zakresie poszczególnych części nastąpi rozszerzenie kręgu Wykonawców mogących ubiegać się o zamówienie. Natomiast w przypadku podziału zamówienia na części koszty realizacji całości zamówienia będą większe a ryzyko niezrealizowania jednej z części bądź opóźnienie w realizacji może zagrozić prawidłowej realizacji całości zamówienia. Ponadto przy podziale zamówienia na utrudniona będzie koordynacja działań kilku Wykonawców.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wskazany został Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90910000-9 - Usługi sprzątania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90911200-8 - Usługi sprzątania budynków
90919200-4 - Usługi sprzątania biur
90900000-6 - Usługi w zakresie sprzątania i odkażania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1137967,28 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1714546,36 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1137967,28 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:
zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AX SYSTEM SP. z o.o
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7811954429
7.3.3) Ulica: ul. Strzeszyńska 31
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.5) Kod pocztowy: 60-476
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1137967,28 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-02-288.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
W dniu 24.02.2025 r. został zawarty aneks do umowy dot. zmiany powierzchni sprzątania - na postawie § 8 ust. 1 pkt 3 umowy w zw. z § 8 ust. 2 pkt 4 umowy - zmiana wynagrodzenia na kwotę: 1 128 543,80 zł brutto.| 2025-02-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |