Dostawa umundurowania, sortów odzieży bhp i środków ochrony osobistej dla pracowników Nadleśnictwa Łosie w roku 2025
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Łosie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00125477
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00125477/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-02-28 11:35
- Lokalizacja
- Łosie, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e70a58bb-d034-48f1-a6d2-ceef843a3cdd
- Identyfikator
- 7380006744
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00125477 z dnia 2025-02-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa umundurowania, sortów odzieży bhp i środków ochrony osobistej
dla pracowników Nadleśnictwa Łosie w roku 2025
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Łosie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 350545725
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 39
1.5.2.) Miejscowość: Łosie
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-312
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: losie@krakow.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://losie.krakow.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/10539191.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
leśnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa umundurowania, sortów odzieży bhp i środków ochrony osobistejdla pracowników Nadleśnictwa Łosie w roku 2025
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e70a58bb-d034-48f1-a6d2-ceef843a3cdd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00125477
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00594917/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa nowych sortów BHP i umundurowania
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00069978
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.1.1.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 229507 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa umundurowania dla pracowników Nadleśnictwa Łosie w roku 2025A. Przedmiotem zamówienia jest dostawa elementów umundurowania leśnika dla
pracowników Nadleśnictwa Łosie;
B. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje około 714 sztuk różnego rodzaju
elementów umundurowania leśnika, zestawionych szczegółowo w załączniku nr 10a do SWZ.
C. Szczegółowe ilości poszczególnych elementów munduru leśnika zawarte są także
w kosztorysie ofertowym, stanowiącym załącznik nr 9a do SWZ.
D. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia, określa (standardy te należy rozumieć jako minimalne, z możliwością wskazania równoważnych spełniających co najmniej te wymagania):
a) Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 12 grudnia 2023 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia
b) Zarządzenie nr 107 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 sierpnia
2024 r. w sprawie dokumentacji techniczno-technologicznej wybranych elementów
mundurów leśnika według rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia
2017r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich
noszenia
c) Zarządzenie nr 50 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 18
grudnia2017 roku w sprawie zmiany Zarządzenia nr 62 Dyrektora Generalnego
Lasów Państwowych z dnia 15 lipca 2013 r. w sprawie wzorca oraz zasad i norm
użytkowania mundurów leśnika przez pracowników Lasów Państwowych.
d) Zarządzenie nr 54 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 6 lipca 2012
roku w sprawie zmiany Zarządzenia nr 44 Dyrektora Generalnego Lasów
Państwowych z dnia 14 maja 2012 roku w sprawie zmian w dokumentacji
technicznotechnologicznej dla niektórych przedmiotów mundurów leśnika.
e) Zarządzenie nr 44 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14 maja
2012 roku w sprawie zmian w dokumentacji techniczno-technologicznej dla
niektórych przedmiotów mundurów leśnika.
f) Zarządzenie nr 16 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z 14 marca 2005 r. w
sprawie zmian w dokumentacji techniczno-technologicznej dla niektórych
przedmiotów mundurów leśnika.
E. Dokumentacja techniczno–technologiczna elementów umundurowania stanowi załącznik nr 11 w niniejszym postępowaniu.
F. Dodatkowe warunki dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia:
a) Zamawiający wymaga realizacji dostawy elementów umundurowania przez
Wykonawcę, w punkcie dystrybucyjnym (magazynie).
b) Powyżej wymieniony punkt dystrybucji (magazyn) powinien spełniać następujące
warunki:
- Godziny otwarcia punktu od 8:00 do 15:00, przez 5 dni roboczych w tygodniu
tj. od poniedziałku do piątku;
- Zaopatrzenie w pełną gamę asortymentową i rozmiarową elementów
mundurowych o wartości zapasu magazynowego, nie mniejszej niż 50 000,00 zł brutto;
- Możliwość dojazdu samochodem;
- Być zlokalizowany w odległości do 100 km od siedziby Zamawiającego
c) Do odbioru elementów umundurowania leśnika będą uprawnieni pracownicy
Nadleśnictwa Łosie na podstawie wykazów lub indywidualnych upoważnień
wydanych przez Zamawiającego.
d) Wykonawca zapewni pracownikom nadleśnictwa upoważnionym do odbioru
elementów umundurowania leśnika, możliwość indywidualnego przymierzenia
elementów umundurowania, poprzez wyposażenie punktu dystrybucji w
przymierzalnie/ę.
e) Zamawiający nie przewiduje dostaw zbiorczych do magazynu Zamawiającego;
sporadycznie dopuszcza się jedynie uzupełnienie brakującego asortymentu
wymiarowego poprzez dostawę do siedziby Zamawiającego, przy czym Wykonawca
pokrywa w tym przypadku koszty dostawy i zwrotu dostarczonych towarów
wadliwych lub o niedopasowanych rozmiarach.
f) Wykonawca zapewni pracownikom Zamawiającego upoważnionym do odbioru
elementów umundurowania możliwość dostaw kurierskich/pocztowych poprzez
wysyłkę towaru do siedziby jednostki organizacyjnej pracownika, w maksymalnym
czasie 7 dni od momentu złożenia zamówienia.
g) Wykonawca zapewni minimum 12 miesięczną (liczoną od daty dostawy) gwarancję na
dostarczone elementy umundurowania na warunkach określonych w umowie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 18100000-0 - Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
18300000-2 - Części garderoby
18815000-5 - Buty
18332000-5 - Koszule
18234000-8 - Spodnie
18232000-4 - Spódnice
18423000-0 - Krawaty
18440000-5 - Kapelusze i nakrycia głowy
18443320-5 - Czapki
18223200-0 - Kurtki
18317000-4 - Skarpety
18223000-8 - Kurtki i blezery
18235000-5 - Pulowery, swetry rozpinane i podobne wyroby
18420000-9 - Dodatki odzieżowe
18424000-7 - Rękawice
4.5.5.) Wartość części: 177791,58 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa sortów bhp i środków ochrony osobistej dla pracowników Nadleśnictwa Łosie w roku 2025A. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sortów bhp i środków ochrony osobistej dla
pracowników Nadleśnictwa Łosie;
B. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje około 610 sztuk różnego rodzaju
sortów bhp i środków ochrony osobistej, zestawionych szczegółowo w załączniku nr 10b do
zapytania ofertowego.
C. Szczegółowe ilości poszczególnych sortów bhp i środków ochrony osobistej zawarte są
także w kosztorysie ofertowym, stanowiącym załącznik nr 9b w niniejszym postępowaniu.
D. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia,
określa:
a) Zał. nr 12- „Rekomendacje realizacyjne w zakresie zaopatrywania pracowników PGL LP w sorty BHP” do pisma Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych zn. spr.: ZB.1301.2.2015 z dnia 11 lutego 2015 r.
b) Opis techniczny – Załącznik nr 13
F. Dodatkowe warunki dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia:
a) Zamawiający wymaga realizacji dostawy elementów umundurowania przez
Wykonawcę, w punkcie dystrybucyjnym (magazynie).
b) Powyżej wymieniony punkt dystrybucji (magazyn) powinien spełniać następujące
warunki:
- Godziny otwarcia punktu od 8:00 do 15:00, przez 5 dni roboczych w tygodniu
tj. od poniedziałku do piątku;
- Zaopatrzenie w pełną gamę asortymentową i rozmiarową elementów
mundurowych o wartości zapasu magazynowego, nie mniejszej niż 50 000,00 zł brutto;
- Możliwość dojazdu samochodem i bezpłatnego jego zaparkowania pod siedzibą firmy;
- Być zlokalizowany w promieniu do 100 km od siedziby Zamawiającego
c) Do odbioru elementów umundurowania leśnika będą uprawnieni pracownicy
Nadleśnictwa Łosie na podstawie wykazów lub indywidualnych upoważnień
wydanych przez Zamawiającego.
d) Wykonawca zapewni pracownikom nadleśnictwa upoważnionym do odbioru
elementów umundurowania leśnika, możliwość indywidualnego przymierzenia
elementów umundurowania, poprzez wyposażenie punktu dystrybucji w
przymierzalnie/ę.
e) Zamawiający nie przewiduje dostaw zbiorczych do magazynu Zamawiającego;
sporadycznie dopuszcza się jedynie uzupełnienie brakującego asortymentu
wymiarowego poprzez dostawę do siedziby Zamawiającego, przy czym Wykonawca
pokrywa w tym przypadku koszty dostawy i zwrotu dostarczonych towarów
wadliwych lub o niedopasowanych rozmiarach.
f) Wykonawca zapewni pracownikom Zamawiającego upoważnionym do odbioru
elementów umundurowania możliwość dostaw kurierskich/pocztowych poprzez
wysyłkę towaru do siedziby jednostki organizacyjnej pracownika, w maksymalnym
czasie 7 dni od momentu złożenia zamówienia.
g) Wykonawca zapewni minimum 12 miesięczną (liczoną od daty dostawy) gwarancję na dostarczone elementy umundurowania na warunkach określonych w umowie.
4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych.
5. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone.
6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
7. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP.
8. Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich elementów mundurowych i BHP wycenionych w każdej z pozycji formularza cenowego stanowiącego część Oferty („Opcja”).
1) Przedmiotem Opcji będą takie same (elementy umundurowania, BHP), jak opisane w dokumentacji i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji formularza cenowego stanowiącego część oferty.
2) W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna realizacja dostawy elementów munduru wskazanych w dokumentacji i wycenionych przez Wykonawcę w formularzu cenowym stanowiącym część oferty.
3) Zlecenia dostawy będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 20 % wartości przedmiotu umowy.
4) Podstawą określenia wartości dostaw zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych elementów munduru, odzieży BHP zawarte w formularzu cenowym stanowiącym część oferty.
5) Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego stanowiącego przedmiot zamówienia.
6) Szczegóły dotyczące skorzystania z prawa opcji zawarte są w postanowieniach umowy, stanowiącej załącznik nr 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 18100000-0 - Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
18300000-2 - Części garderoby
18815000-5 - Buty
18332000-5 - Koszule
18234000-8 - Spodnie
18232000-4 - Spódnice
18423000-0 - Krawaty
18440000-5 - Kapelusze i nakrycia głowy
18443320-5 - Czapki
18223200-0 - Kurtki
18317000-4 - Skarpety
18223000-8 - Kurtki i blezery
18235000-5 - Pulowery, swetry rozpinane i podobne wyroby
18420000-9 - Dodatki odzieżowe
18424000-7 - Rękawice
4.5.5.) Wartość części: 104502,03 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 155159,58 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 159364,95 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 155159,58 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZOL Tagart spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8670007706
7.3.3) Ulica: Mieszka I 4
7.3.4) Miejscowość: Tarnobrzeg
7.3.5) Kod pocztowy: 39-400
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 155159,58 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 87115,98 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 98946,12 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 87115,98 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: IWO-SPORT Katarzyna Krukar
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6841573080
7.3.3) Ulica: Szkolna 2
7.3.4) Miejscowość: Rymanów Zdrój
7.3.5) Kod pocztowy: 38-481
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 87115,98 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące
| 2025-02-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |