kart we/wy systemu Ovation oraz usług inżynierskich na potrzeby modernizacji systemu sterowania DCS Ovation

Instytut Energetyki - Państwowy Instytut Badawczy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00125521
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00125521/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-02-28 11:43
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ccd3e030-a1cb-492a-a1e9-a17a05009045
Identyfikator
5250008761
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne

Wykonawcy

1 przyznane

"EMERSON PROCESS MANAGEMENT" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
424 745 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00125521 z dnia 2025-02-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
kart we/wy systemu Ovation oraz usług inżynierskich na potrzeby modernizacji systemu sterowania DCS Ovation

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Energetyki - Państwowy Instytut Badawczy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000020586

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mory 8

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 01-330

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@ien.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ien.com.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Instytut Badawczy

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

kart we/wy systemu Ovation oraz usług inżynierskich na potrzeby modernizacji systemu sterowania DCS Ovation

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ccd3e030-a1cb-492a-a1e9-a17a05009045

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00125521

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00061880

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Celem przedsięwzięcia jest osiągnięcie określonych w w/w umowie parametrów funkcjonowania kotła OP-650 w bloku nr 3 Elektrowni Ostrołęka oraz wdrożenie wskazanego rozwiązania w ramach istniejącego systemu sterowania kotła opartego na platformie DCS Ovation.
Integracja rozwiązania w systemie sterowniczym kotła wymaga zlecenia specjalistycznych prac autorowi i właścicielowi praw do oprogramowania DCS Ovation zastosowanego do obsługi kotła OP-650 w bloku nr 3. Właścicielem i podmiotem uprawnionym do dokonywania modyfikacji w tym systemie jest wyłącznie spółka Emerson Project Management Sp. z o.o.
Powyższe okoliczności uzasadniają zlecenie prac spółce Emerson Project Management Sp. z o.o. w trybie art. 214 ust. 1 pkt 1a ustawy Prawo zamówień publicznych jako jedynemu możliwemu dostawcy usług w omawianym zakresie.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

kart we/wy systemu Ovation oraz usług inżynierskich na potrzeby modernizacji systemu sterowania DCS Ovation

4.5.3.) Główny kod CPV: 71350000-6 - Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Emerson Process Management Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5260205977

7.3.3) Ulica: Konstruktorska 13

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-673

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 424745,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-10
2025-02-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi