Montaż dachowego systemu paneli solarnych w Domu Pracy Twórczej przy ul. Komandorskiej 5 w Świnoujściu
Politechnika Morska w Szczecinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00125662
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00125662/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-02-28 12:09
- Lokalizacja
- Szczecin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e3a97674-78a4-429f-a1f8-354008d534d1
- Identyfikator
- 8510006388
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00125662 z dnia 2025-02-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Montaż dachowego systemu paneli solarnych w Domu Pracy Twórczej
przy ul. Komandorskiej 5 w Świnoujściu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Morska w Szczecinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000145129
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wały Chrobrego 1-2
1.5.2.) Miejscowość: Szczecin
1.5.3.) Kod pocztowy: 70-500
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ar@pm.szczecin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pm.szczecin.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Montaż dachowego systemu paneli solarnych w Domu Pracy Twórczejprzy ul. Komandorskiej 5 w Świnoujściu
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e3a97674-78a4-429f-a1f8-354008d534d1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00125662
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli:
2) w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione;
Uzasadnienie wyboru trybu:
Zamawiający w dniu 12.04.2024 r. wszczął postępowanie w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Pz.p nr postępowania AR/262-03/24, ogłoszenie o zamówieniu w BZP pod nr 202/BZP 00282980/01. Do dnia otwarcia ofert tj. do 29.04.2024 r. godz. 12:00 do Zamawiającego nie wpłynęła żadna oferta. Wobec powyższego, postępowanie w dniu 06.05.2024 r. zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy - Pzp, który stanowi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postepowaniu albo żadnej oferty”.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-10ada8ee-f8a6-11ee-8d01-6607a228ef1b
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: AR/262-05/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 108787,63 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest „montaż dachowego systemu paneli solarnych w Domu Pracy Twórczej w Świnoujściu przy ul. Komandorskiej” w tym:
1.1) roboty sanitarne – wykonanie kompletnego systemu paneli solarnych wg dokumentacji projektowej ( w tym dostawa, montaż i uruchomienie systemu paneli solarnych i instalacji)
1.2) roboty budowlane – przekucia stropów nad piwnica, nad parterem i nad I piętrem, zabezpieczenie pożarowe przejść instalacji przez w/w stropy oraz wykonanie zabudów płytą g-k na podkonstrukcji nowych instalacji na poziomie parteru i I piętra,
1.3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają:
1.3.1 Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych - STWiORB (Zał. nr 7 do zaproszenia)
1.3.2 Przedmiar Robót pomocniczo (Zał. nr 8 do Zaproszenia ),
1.3.3 Projekt techniczny (Zał. nr 9.1 do Zaproszenia ),
1.3.4 Dokumentacja rysunkowa uzupełniającą (Zał. nr 9.2 do Zaproszenia),
1.3.5 Dokumentacja powykonawcza zrealizowanej kotłowni w DPT, w tym aktualne obliczenia paneli solarnych (Zał. nr 10 do Zaproszenia),
1.3.6 Projektowane postanowienia umowy określone we wzorze umowy stanowiącym Zał. nr 6 do Zaproszenia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45223810-7 - Konstrukcje gotowe
09332000-5 - Instalacje słoneczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Unieważnienie postępowaniaPowody unieważnienia: (podać podstawę prawną i uzasadnienie faktyczne)
W odpowiedzi na zaproszenie Zamawiającego do negocjacji z dnia 10.05.2024 r. Karol Słomski EKO-TECH z siedzibą ul. Marii Konopnickiej 16, 83-100 Gniew, NIP:5932121532, e-mail: biuro@ekotech.net.pl, przesłał w dniu 16.05.2024 r. formularz ofertowy na wykonanie ww. zamówienia.
W trakcie negocjacji Wykonawca zaproponował :
1. Cena proponowana przez Wykonawcę to 195 566,69 zł brutto,
2. Okres gwarancji proponowany przez Wykonawcę 60 miesięcy,
3. Wzór umowy proponowany przez Zamawiającego zostaje bez zmian,
Zamawiający unieważnił zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 255 pkt 8, który stanowi „Zamawiający unieważnia postepowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: (…) w trybie zamówienia z wolnej ręki negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego”
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający wszczął procedurę zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 2) ustawy Pzp. W zaproszeniu do negocjacji Rozdział VI Zamawiający określił wykaz podmiotowych środków dowodowych (tak jak w postępowaniu podstawowym).W tym w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu Zamawiający żądał, zgodnie z art. 306 pkt 2 ustawy Pzp oświadczeń o których mowa w art. 125 ust. 1 i podmiotowych środków .
Wykonawca podczas negocjacji poinformował, że nie spełnia warunków udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego i nie złoży wymaganych dokumentów. W związku z powyższym Zamawiający nie mógł zawrzeć umowy w sprawie zamówienia publicznego
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 195566,69 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 195566,69 PLN
| 2025-02-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |