Przebudowa ulicy Szpitalnej w Resku
Zarząd Dróg Powiatowych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00094638
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00094638/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-02-07 09:44
- Lokalizacja
- Łobez, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e416cef4-ae0a-11ee-a681-52fe4aa7189e
- Identyfikator
- 2530104375
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00094638 z dnia 2024-02-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ulicy Szpitalnej w Resku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 812429660
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Niepodległości 35
1.5.2.) Miejscowość: Łobez
1.5.3.) Kod pocztowy: 73-150
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdp@powiatlobeski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zdp.lobez.ibip.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e416cef4-ae0a-11ee-a681-52fe4aa7189e1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa ulicy Szpitalnej w Resku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e416cef4-ae0a-11ee-a681-52fe4aa7189e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00094638
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-02-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00016095/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa ulicy Szpitalnej w Resku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00016260
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SZ.261.01.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Celem inwestycji zlokalizowanej na dz. nr. 309/3, 320/2, 347/2, 347/3, 360/1, obręb Resko jest przebudowa drogi – ulicy Szpitalnej w Resku – obejmująca Etap I od km 0 + 040,00 do km 0 + 955,00 w ramach zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 4314Z Resko - Radowo - Węgorzyno - Brzeźniak na odcinku od km 0 + 000 do km ok. 3 + 500”.
Zakres opracowania obejmuje przebudowę istniejącej zniszczonej drogi powiatowej posiadającej nawierzchnię bitumiczną. Przewiduje się wykonanie bitumicznej nawierzchni jezdni, skrzyżowań oraz zjazdów w km 0+309.15 oraz 0+929.60 drogi powiatowej. Nawierzchnia pozostałych zjazdów, chodników, ścieżki rowerowej, ciągów pieszorowerowych, opasek wykonana zostanie z kostki brukowej betonowej niefazowanej grub.8 cm. Nawierzchnia poszerzenia na łuku skrzyżowania w km 0+213.75 ul. Polna wykonana zostanie z kostki granitowej szarej łupanej 17/19 cm. Nawierzchnie zatoki autobusowej przewiduje się wykonać z kostki kamiennej rozbiórkowej grub. 17/19 cm. Okolice wpustów deszczowych wysuniętych poza jednię zabezpieczono poprzez wykonanie nawierzchni z kostki kamiennej granitowej łupanej 8/11 cm. W związku z koniecznością wykonania kanalizacji deszczowej w ciągu drogi powiatowej przewidziano odtworzenie istniejącej zniszczonej bitumicznej nawierzchni drogi powiatowej.
Jezdnie projektowanej drogi przewidziano szerokości 6.00-7.00 m ograniczoną obustronnie krawężnikami. Wzdłuż drogi zaprojektowano chodniki szerokości min.2.00 m, ścieżkę rowerową dwukierunkową szerokości 2.00 m , ciąg pieszo-rowerowy szerokości 3.00 m, opaskę szerokości 0.70 m oraz zatokę autobusową szerokości 3.00 m. W ramach całej inwestycji przewiduje się także wymianę istniejących zniszczonych krawężników, obrzeży, regulację pionową zaworów i studni wodociągowych, regulację pionową zaworów i studni gazowych, odtworzenie nawierzchni drogi powiatowej po wykonaniu robót kanalizacyjnych, przebudowę rowu przydrożnego poprzez jego zabudowę, wykonanie drenażu, ustawienie drogowych barier ochronnych oraz balustrad, przestawienie i wykonanie ogrodzeń, wycinkę kolidujących z inwestycją drzew i krzewów.
W ramach inwestycji planuje się podjęcie robót związanych z utrzymywaniem urządzenia wodnego tj. przepustu w km 0+395 w celu zachowania jego funkcji i zgodnie z art. 17 pkt 4 ustawy Prawo wodne na prace te nie jest wymagane uzyskanie zgody wodnoprawnej.
W ramach oddzielnych opracowań branżowych przewiduje się przebudowę systemu oświetlenia ulicznego, elektroenergetycznej sieci nN, SN budowę kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem wód opadowych do istniejącego systemu kanalizacji deszczowej, usunięcie kolizji z istniejącymi sieciami, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. W wyniku realizacji inwestycji nastąpi polepszenie warunków bezpieczeństwa oraz komfortu ruchu.
W projekcie przyjęto średnią grubość usunięcia humusu wynoszącą 30 cm.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postepowanie, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 5.427.294,15 zł brutto.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8610000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8942348,04
| 2024-02-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |