Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „ Przebudowa DP 1029S na odc. Kłomnice – Bartkowice wraz z budową chodnika i dwodnieniem, gm. Kłomnice”.

Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00126131
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00126131/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-02-28 13:41
Lokalizacja
Częstochowa, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1c89606b-53f9-4cd6-9c53-adee26079040
Identyfikator
5732308295
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00126131 z dnia 2025-02-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „ Przebudowa DP 1029S na odc. Kłomnice – Bartkowice wraz z budową chodnika i dwodnieniem, gm. Kłomnice”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151406009

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana III Sobieskiego 9

1.5.2.) Miejscowość: Częstochowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-217

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.7.) Numer telefonu: 343229222

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd@czestochowa.powiat.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pzdczestochowa.4bip.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pzd-czestochowa.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „ Przebudowa DP 1029S na odc. Kłomnice – Bartkowice wraz z budową chodnika i dwodnieniem, gm. Kłomnice”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1c89606b-53f9-4cd6-9c53-adee26079040

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00126131

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00033247/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Opracowanie dokumentacji projektowej dla 7 zadań inwestycyjnych na potrzeby PZD Częstochowa.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00102022

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZD.262.10.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opracowanie Dokumentacji projektowej - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego Dz. U. z 2022r. poz. 1679 ,zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego Dz. U. z 2021r. poz. 2454 oraz Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2024r. poz. 725 z późn. zm.).
1. Przedmiotem zamierzenia inwestycyjnego jest wykonanie robót drogowych polegających na przebudowie odcinka drogi powiatowej nr 1029S (ul. Bartkowicka) w m. Kłomnice oraz (ul. Szlachecka) w m. Bartkowice zlokalizowana jest na terenie gminy Kłomnice. Przebiega w terenie zabudowanym. Ww. droga posiada wymagania techniczne i użytkowe oznaczone symbolem „Z” - zbiorcze, o ustalonej kategorii ruchu KR-3. Na całej długości droga posiada dwa pasy ruchu, aktualna szerokość drogi wynosi ok. 5,50 m. Nawierzchnia jezdni ww. drogi - bitumiczna.
2.Zakres Dokumentacji projektowej winien obejmować następujące rozwiązania:
Przedmiotem zamierzenia inwestycyjnego jest przebudowa 2-ch odcinków (wraz z odwodnieniem) drogi powiatowej nr 1029 S:
1) ul. Bartkowicka /od km 0+030 do km 0+750/ o długości ok. 720 m (od DK-91 do przepustu drogowego) w zakresie:
-przebudowy (remontu) nawierzchni jezdni wraz z jej poszerzeniem do 6,0 m;
-remontu istniejącego chodnika (po stronie północnej) oraz budowy chodnika po przeciwnej stronie drogi (po stronie południowej);
-odwodnienie drogi za pomocą istniejącej kanalizacji deszczowej (z dostosowaniem jej istniejących elementów);
2) ul. Szlachecka /od km 1+400 do km 1+980/ o długości ok. 580 m (od skrzyżowania z drogą gminną/ul. Kaliny Jędrusik do końca terenu zabudowanego/ul. Akacjowej) w zakresie:
-budowy jednostronnego chodnika (po stronie wschodniej);
-przebudowy (remontu) nawierzchni jezdni wraz z jej poszerzeniem do 6,0 m;
-odwodnienie drogi za pomocą rowu otwartego (po stronie zachodniej) z odprowadzeniem wód opadowych do dalszego ciągu rowu przydrożnego (zgodnie ze spadkiem podłużnym drogi);
Zamawiający wymaga w ramach zamówienia, aby dokumentacja projektowa zawierała następujące rozwiązania:
− klasa drogi Z,
− konstrukcja nawierzchni jezdni o szerokości 6,0 m - przyjąć jak dla drogi o ruchu kategorii KR3 (konstrukcja ewentualnego wzmocnienia nawierzchni jezdni zostanie określona na podstawie badań geotechnicznych);
− badania geotechniczne konstrukcji nawierzchni jezdni oraz podłoża gruntowego należy wykonać na całej długości opracowania (odwierty w odległości nie większej niż 250 m na głębokość 2,0 m),
− przebudowa skrzyżowań z drogami poprzecznymi,
− remont istniejącego chodnika w m. Kłomnice (ul. Bartkowicka);
− budowa jednostronnego chodnika na całej długości opracowania /po ustalonej stronie drogi/ w m. Kłomnice (ul. Bartkowicka) oraz Bartkowice (ul. Szlachecka),
− przebudowa zjazdów na posesje/działki przyległe oraz na drogi dojazdowe,
− przebudowa istniejącego systemu odwodnienia drogi;
− usunięcie drzew wchodzących w pas drogowy, kolidujących z proj. elementami drogi lub zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego,
− budowa kanału technologicznego w pasie drogowym na całej długości opracowania /w przypadku konieczności/,
− budowa przystanków autobusowych (wraz z powierzchniowym wyznaczeniem za pomocą oznakowania poziomego),
− wykonanie oznakowania poziomego oraz oznakowania pionowego wraz
z wymaganymi urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Projektowana trasa drogi powinna się pokrywać ze stanem istniejącym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt. 2 Ustawy PZP: Zamawiający odrzuca wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na podstawie art. 255 pkt. 3 tj.: „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Zamawiający posiada środki w wysokości 80.000,00zł., natomiast najniższa oferta wynosi 158.670,00 zł.
W związku z powyższym przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione.
2025-02-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi