Świadczenie usług serwisowych i nadzoru autorskiego nad oprogramowaniem
Gmina Olkusz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00126224
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00126224/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-28 14:02
- Lokalizacja
- Olkusz, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1c37c3c3-748c-4a46-a177-bcb66d3e29b3
- Identyfikator
- 6371998042
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00126224 z dnia 2025-02-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług serwisowych i nadzoru autorskiego nad oprogramowaniem
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Olkusz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258010
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Olkusz
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-300
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: 326260100
1.5.8.) Numer faksu: 326260217
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetarg@umig.olkusz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umig.olkusz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/olkusz1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług serwisowych i nadzoru autorskiego nad oprogramowaniem2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1c37c3c3-748c-4a46-a177-bcb66d3e29b3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00126224
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00031722/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.12 Świadczenie usług serwisowych i nadzoru autorskiego nad oprogramowaniem.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust.1 pkt 1 lit. b) w zw. z art. 305 pkt 1 ustawy Pzp
Jedynym producentem wyżej wymienionego oprogramowania jest Firma Nefeni Sp. z o.o., która na podstawie praw autorskich jako jedyna może dokonywać serwisu, aktualizacji oraz modyfikacji kodu źródłowego wytworzonego oprogramowania.
Ponadto Firma Nefeni Sp. z o.o. nie zamierza się wyzbyć praw wyłącznych do w/w oprogramowania w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2024 r. poz. 24).
W związku z powyższym jedynym usługodawcą, który może dokonywać zmian w w/w oprogramowaniu, w tym wszelkich modyfikacji i aktualizacji związanych z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa jest firma Nefeni Sp. z o.o. Żaden inny wykonawca nie został przez Firmę Nefeni upoważniony do świadczenia serwisu i nadzoru autorskiego nad wymienionym oprogramowaniem.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KBZ.271.3.1.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonywanie następujących usług nad oprogramowaniem:
- System Finansowo-Księgowy „Foka Pro”
- System Podatków i Opłat Lokalnych „Wydra”
- Moduł Inne „Opłaty” w systemie „Wydra”
- Moduł „Akcyza” w systemie „Wydra”
- Moduł „Odpady” w systemie „Wydra”
- Moduł Zajęcie Pasa Drogowego w systemie „Wydra”
- System Gospodarowania Mieniem
- Moduł Ewidencji Środków Trwałych „Swistak”
- System Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją „Proton”
- Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta „EBOI”
1. Zakres Nadzoru Autorskiego:
a) analiza i uwzględnianie zmian w powszechnie obowiązujących przepisach prawnych, niosących konieczność modyfikacji programów użytkowych i wykonanie niezbędnych, związanych z tym czynności mających na celu dostosowanie oprogramowania do zmienionych powszechnie obowiązujących przepisów prawnych w terminie nie dłuższym niż 30 dni licząc od terminu otrzymania informacji niezbędnych do realizacji zmian programu, chyba, że vacatio legis nie pozwala na dochowanie tego terminu,
b) aktualizacja, modyfikacja oraz rozszerzenia lub zmiana funkcjonalności i technologii OPROGRAMOWANIA wykonane z własnej inicjatywy WYKONAWCY:
i. dokonywanie zmian mających na celu poprawę ergonomii OPROGRAMOWANIA,
ii. dostosowywanie oprogramowania do zmian technologicznych,
iii. dostosowanie oprogramowania do zmieniających się trendów rynkowych.
c) dostarczanie NOWYCH WERSJI oprogramowania, w tym zawierających poprawki Błędów, z zapewnieniem funkcjonalności umożliwiającej migrację danych z wersji poprzedniej,
dostarczanie aktualnej DOKUMENTACJI UŻYTKOWEJ.
2. Zakres Usług Serwisowych:
a) analiza, diagnozowanie i zgłaszanie BŁĘDÓW,
b) naprawa baz danych OPROGRAMOWANIA,
c) świadczenie usług związanych z serwisem diagnostycznym baz danych, oprogramowania systemowo-narzędziowego i OPROGRAMOWANIA realizowanym przez specjalistów WYKONAWCY poprzez Internet,
d) przeprowadzenie w okresie obowiązywania umowy w siedzibie Zamawiającego (bez dodatków kosztów), 6 wizyt serwisowo-wdrożeniowych o czasie trwania 6 godzin, po uprzednim zgłoszeniu przez Zamawiającego potrzeby przeprowadzenia takich wizyt.
4.5.3.) Główny kod CPV: 72265000-0 - Usługi konfiguracji oprogramowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
72266000-7 - Usługi doradcze w zakresie oprogramowania
72267000-4 - Usługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowania
72250000-2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Nefeni Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7792230149
7.3.3) Ulica: Głowackiego
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.5) Kod pocztowy: 60-104
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 531558,13 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-12-31| 2025-02-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |