Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 108057E ul. Lipowa w Chechle Drugim i innych dróg gminnych
Gmina Dobroń
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00449390
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00449390/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-07 15:15
- Lokalizacja
- Dobroń, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5a7d2448-1822-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
- Identyfikator
- 7311929836
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00449390 z dnia 2024-08-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 108057E ul. Lipowa w Chechle Drugim i innych dróg gminnych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dobroń
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934625
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 11 Listopada 9
1.5.2.) Miejscowość: Dobroń
1.5.3.) Kod pocztowy: 95-082
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.7.) Numer telefonu: 43 6772130
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dobron.ug.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dobron.bip.net.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5a7d2448-1822-11ef-a7c1-72acb4a2af8f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 108057E ul. Lipowa w Chechle Drugim i innych dróg gminnych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5a7d2448-1822-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00449390
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00066486/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 108057E ul. Lipowa w Chechle Drugim i innych dróg gminnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00337556
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 271.5.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy dróg gminnych, obejmującej swoim zakresem 2 następujące zadania:
1) Zadanie 1
Przebudowa drogi gminnej nr 108057E ulicy Lipowej od drogi wojewódzkiej nr 482 (ul. Pabianickiej) w m. Chechło Drugie do skrzyżowania z ul. Kosobudzką i ul. Mokrą w m. Chechło Drugie, gm. Dobroń – w formule zaprojektuj i wybuduj.
Zakres rzeczowy inwestycji, jak również wymagania dotyczące zaprojektowania i wykonania robót budowlanych zostały określone w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU), stanowiącym załącznik do SWZ. Zamawiający dysponuje mapą do celów projektowych.
Realizacja tego zadania jest podzielona na dwa etapy:
a) etap 1 – wykonanie dokumentacji projektowej, sporządzonej w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy i wytyczne Zamawiającego oraz uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej lub pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych;
b) etap 2 - wykonanie robót budowlanych zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową.
2) Zadanie 2
Przebudowa dróg gminnych obejmująca:
a) Na powierzchni około 6450 m2 w 3 wskazanych poniżej lokalizacjach, na terenie gm. Dobroń, wykonanie z masy asfaltobetonowej nakładek na istniejących drogach o nawierzchni bitumicznej wg następującej technologii:
- dokonanie zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę,
- wykonanie robót przygotowawczych i oznakowanie dróg w miejscu prowadzenia planowanych prac,
- frezowanie nawierzchni w celu wyrównania,
- oczyszczenie i wyrównanie miejsc z usunięciem rumoszu z pasa drogowego,
- skropienie nawierzchni emulsja asfaltową,
- mechaniczne wyrównanie nawierzchni masa bitumiczną,
- regulacja włazów i skrzynek do zasuw,
- skropienie między warstwowe emulsją asfaltową,
- rozścielenie mechaniczne mieszanki mineralno–bitumicznej, warstwa o grubości 5 cm po zagęszczeniu,
- zagęszczenie ułożonej mieszanki,
- skropienie bitumem krawędzi,
- podsypanie poboczy tłuczniem drogowym,
- przeprowadzenie wymaganych pomiarów.
Lokalizacje:
1) dz. nr ewid. 515, obręb geod. Mogilno Duże,
2) dz. nr ewid. 474, obręb geod. Dobroń Poduchowny,
3) dz. nr ewid. 303, obręb geod. Orpelów.
b) Na powierzchni około 12000 m2 w 10 wskazanych poniżej lokalizacjach, na drogach o nawierzchni szutrowej na terenie gm. Dobroń, wykonanie nakładek z masy asfaltobetonowej wg następującej technologii:
- dokonanie zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę,
- wykonanie robót przygotowawczych i oznakowanie dróg w miejscu prowadzenia planowanych prac,
- mechaniczne wyrównanie istniejącej podbudowy,
- mechaniczne rozłożenie wyrównania z tłucznia drogowego,
- skropienie nawierzchni emulsja asfaltową,
- mechaniczne wyrównanie nawierzchni masą bitumiczna warstwa wiążąca 4 cm ,
- regulacja włazów i skrzynek do zasuw,
- skropienie między warstwowe emulsją asfaltową,
- rozścielenie mechaniczne mieszanki mineralno–bitumicznej, warstwa o grubości 5 cm po zagęszczeniu,
- zagęszczenie ułożonej mieszanki,
- skropienie bitumem krawędzi,
- podsypanie i zagęszczenie poboczy tłuczniem drogowym,
- przeprowadzenie wymaganych pomiarów.
- uzupełnienie oznakowania A-7.
Lokalizacje:
1) dz. nr ewid. 7/1, obręb geod. Wymysłów Francuski,
2) dz. nr ewid. 132/4, obręb geod. Wymysłów Francuski,
3) dz. nr ewid. 44, obręb geod. Chechło Drugie,
4) dz. nr ewid. 708, 694/13, 694/15, 695, obręb geod. Dobroń Poduchowny,
5) dz. nr ewid. 15, obręb geod. Dobroń Mały,
6) dz. nr ewid. 278/6, obręb geod. Dobroń Mały
7) dz. nr ewid. 905/2, obręb geod. Dobroń Poduchowny,
8) dz. nr ewid. 3/1, obręb geod. Dobroń Poduchowny,
9) dz. nr ewid. 183/23, obręb geod. Dobroń Mały,
10) dz. nr ewid. 449/9, obręb geod. Dobroń Poduchowny.
c) Na powierzchni około 10500 m2 w 4 wskazanych poniżej lokalizacjach, na drogach o nawierzchni asfaltowej na terenie gm. Dobroń, wykonanie przebudowy dróg wg następującej technologii:
- dokonanie zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę,
- wykonanie robót przygotowawczych i oznakowanie dróg w miejscu prowadzenia planowanych prac,
- miejscowe frezowanie mechaniczne w celu wyrównania istniejącej podbudowy,
- miejscowe rozebranie istniejącej nawierzchni,
- miejscowe wykorytowanie pod nawierzchnie drogowe,
- stabilizacja koryta przy użyciu zespołu stabilizacji gruntu,
- mechaniczne rozłożenie i wyrównanie z tłucznia drogowego,
- skropienie nawierzchni emulsja asfaltową,
- mechaniczne rozłożenie i wyrównanie nawierzchni masy bitumicznej warstwa wiążąca 5 cm,
- regulacja włazów i skrzynek do zasuw,
- skropienie między warstwowe emulsją asfaltową,
- rozścielenie mechaniczne mieszanki mineralno–bitumicznej, warstwa ścieralna o grubości 4 cm po zagęszczeniu,
- zagęszczenie ułożonej mieszanki,
- skropienie bitumem krawędzi,
- podsypanie i zagęszczenie poboczy tłuczniem drogowym,
- przeprowadzenie wymaganych pomiarów.
Lokalizacje:
1) dz. nr ewid. 120/6, obręb geod. Dobroń Mały,
2) dz. nr ewid. 180, obręb geod. Dobroń Mały,
3) dz. nr ewid. 256/1, obręb geod. Dobroń Mały,
4) dz. nr ewid. 515, obręb geod. Mogilno Duże.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje ponadto:
1) organizację placu budowy,
2) sporządzenie uproszczonego projektu organizacji ruchu i oznakowania miejsc wykonywania prac remontowych,
3) doprowadzenie terenu po wykonaniu robót do stanu pierwotnego.
4) materiał, destrukt, rumosz asfaltowo bitumiczny uzyskany z frezowania i oczyszczania miejsc naprawy stanowi własność Zamawiającego i zostanie przewieziony w miejsce przez niego wskazane,
5) usuwanie z placu budowy zbędnych elementów i materiałów mogących stwarzać przeszkody lub utrudniać wykonywanie robót (gruz, elementy z rozbiórek),
6) uporządkowanie terenu po budowie oraz wszelkie inne prace nieobjęte w SWZ, a konieczne do wykonania ze względu na sztukę budowlaną, bądź obowiązujące przepisy prawa,
7) powyższe prace należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami technicznymi oraz na warunkach określonych umową,
8) wykonywanie wszelkich czynności dodatkowych wynikających z przyjętej technologii wykonania robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9147777,77 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 13202029,22 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 9147777,77 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WŁODAN Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7311006586
7.3.4) Miejscowość: Porszewice
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 9147777,77 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 miesiące
| 2024-08-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |