Wykonanie usługi fumigacji dokumentacji archiwalnej, dezynfekcji pomieszczenia archiwum i wydzielenia do konserwacji akt z zasobu Domu Dziecka Nr 15 im. ks. G.P. Baudouina w Warszawie

ZESPÓŁ DO OBSŁUGI PLACÓWEK OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZYCH NR 1

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00126417
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00126417/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-02-28 14:43
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0e61d63c-1c8e-41e1-b1c6-55620396b606
Identyfikator
5213806586
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi archiwizacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

CARSEKT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGostynin, PL · lot 0
298 400 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00126417 z dnia 2025-02-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie usługi fumigacji dokumentacji archiwalnej, dezynfekcji pomieszczenia archiwum i wydzielenia do konserwacji akt z zasobu Domu Dziecka Nr 15 im. ks. G.P. Baudouina w Warszawie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ DO OBSŁUGI PLACÓWEK OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZYCH NR 1

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368966230

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. św. Bonifacego 81

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-945

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: 228421721

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zpow.waw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zpow.waw.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0e61d63c-1c8e-41e1-b1c6-55620396b606

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


pomoc społeczna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie usługi fumigacji dokumentacji archiwalnej, dezynfekcji pomieszczenia archiwum i wydzielenia do konserwacji akt z zasobu Domu Dziecka Nr 15 im. ks. G.P. Baudouina w Warszawie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0e61d63c-1c8e-41e1-b1c6-55620396b606

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00126417

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00079826

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/1/U/01/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 298400,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie dotyczy przeprowadzenia fumigacji archiwaliów przechowywanych w archiwum Domu Dziecka Nr 15 przy ul. Nowogrodzkiej 75 w Warszawie, czynności dezynfekcji pomieszczenia magazynowego oraz wydzielenia akt, które zostaną poddane pracom konserwatorskim. Materiały archiwalne stanowią: 219 ksiąg, 22469 teczek wychowanków i 1101 szt. pozostałych dokumentów z lat 1869-2019.
Wykonanie fumigacji materiałów archiwalnych ma na celu przygotowanie akt do prac konserwatorskich a finalnie do przekazania do państwowego zasobu archiwalnego. Materiały archiwalne wytworzone i zgromadzone przez Dom Dziecka Nr 15 – zgodnie z decyzją Archiwum Państwowego w Warszawie – przeznaczone są do przejęcia przez Archiwum Państwowe.
Akta wyznaczone do fumigacji przechowywane są na nowoczesnych regałach przesuwnych w pomieszczeniu przeznaczonym na archiwum. Pomieszczenie utrzymane jest w czystości.
Akta znajdują się w bardzo różnym stanie zachowania, co zdeterminowane jest ich wcześniejszym sposobem przechowywania, naprawiania i łączenia oraz warunkami środowiskowymi a także budową technologiczną i rodzajem użytego papieru.
W zakres zamawianej usługi wchodzą następujące czynności:
1. Dezynfekcja zasobu archiwalnego w ilości 220,78 mb. (23 789 j.a.) w komorze fumigacyjnej z tlenkiem etylenu. Nie dopuszcza się innych sposobów dezynfekcji. Wykonanie dezynfekcji należy potwierdzić raportem z dezynfekcji, sporządzonym przez wykonawcę usługi dezynfekcji.
2. Transport archiwaliów do miejsca dezynfekcji i zwrot do miejsca przechowywania po wykonaniu dezynfekcji, po zabezpieczeniu akt na czas transportu w pudłach tekturowych, uwzględniających wagę i formaty akt, przy czym:
1) pudła tekturowe zapewnia Wykonawca. Transport materiałów archiwalnych do komory fumigacyjnej powinien odbyć się z zachowaniem środków ostrożności właściwych dla przewozu delikatnych obiektów. Pudła z archiwaliami muszą zostać zabezpieczone w sposób uniemożliwiający ich ewentualne uszkodzenie
2) zamawiający sporządzi formularze protokołów przekazania zasobu Wykonawcy, zawierające spis jednostek wyznaczonych do dezynfekcji. Pakowane akta muszą zostać zaznaczone na wykonanym spisie. Spakowania i spisu zasobu do fumigacji dokonuje Wykonawca w obecności przedstawiciela ze strony Zamawiającego. Po zabiegu fumigacji Wykonawca sprawdzi i potwierdzi protokołem odbiór wszystkich jednostek.
3. Oczyszczenie i dezynfekcja pomieszczenia archiwum w Domu Dziecka Nr 15 o powierzchni ok.45 m2 mieszczącego się przy ul. Nowogrodzkiej 75 w Warszawie. Metoda dezynfekcji powinna zostać ustalona z przedstawicielem Zamawiającego po rozpoznaniu przez Wykonawcę warunków panujących w pomieszczeniu magazynowym. Należy oczyścić i zdezynfekować także regały przesuwne znajdujące się w tym pomieszczeniu.
4. Pełny przegląd wszystkich obiektów w celu wydzielenia jednostek wymagających konserwacji, a także weryfikacja ksiąg wyznaczonych do konserwacji (wg tabeli umieszczonej poniżej). Zamawiający dostarczy Wykonawcy wytyczne oddziału nadzoru archiwalnego dotyczące kwalifikacji zniszczeń i wymogów dotyczących napraw i konserwacji jednostek. Na podstawie tych wytycznych Wykonawca wydzieli wszystkie jednostki wymagające napraw. Spis wydzielonych do konserwacji jednostek powinien zostać sporządzony w formie tabelarycznej i zawierać skrótową ocenę stanu zachowania poszczególnych jednostek.
5. Wykonanie pełnego programu prac konserwatorskich dla wydzielonych jednostek, dostosowanego do kondycji i zniszczeń obiektu i według otrzymanych zaleceń nadzoru archiwalnego.
Czynności przeglądu i wydzielenia akt do konserwacji oraz wykonania programu prac konserwatorskich powinny zostać wykonane przez dyplomowanego konserwatora papieru lub inne osoby pod ścisłym nadzorem dyplomowanego konserwatora papieru. Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia dokumentów poświadczających wykształcenie nadzorującego prace w zakresie konserwacji papieru (dyplomu ukończenia studiów kierunkowych).Zamawiający zastrzega, iż w trakcie trwania prac może zaistnieć sytuacja konieczności dostępu do informacji zawartych w aktach, podyktowana ważnym interesem społecznym. W takim wypadku, po ustaleniu warunków i terminu Wykonawca udostępni te dane na wniosek Zamawiającego.
W związku z charakterem informacji zawartych w dokumentacji aktowej Wykonawca prac zobowiązany jest do podpisania umowy o zachowaniu poufności.
Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych Zamawiający wymaga, by łączny udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów samochodowych w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym używanych przy wykonywaniu Zamówienia wynosił co najmniej 10%.
Udział pojazdów oblicza się, stosując zasadę, zgodnie z którą wielkość tego udziału poniżej 0,5 zaokrągla się w dół, a wielkość tego udziału 0,5 i powyżej zaokrągla się w górę.
Zamawiający informuje, że nie dokonał podziału zamówienia na części, gdyż przedmiot zamówienia stanowi jedną i nierozerwalną całość, której nie można podzielić bez uszczerbku dla jakości jej wykonania. Zamówienie nie podzielone na części jest w pełni dostosowane do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw w rozumieniu załącznika I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. Ewentualny podział zadania byłby szkodliwy, ponieważ groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi, a przede wszystkim nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia

4.5.3.) Główny kod CPV: 79995100-6 - Usługi archiwizacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 298400,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 331500,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 298400,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Carsekt sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 9710727638

7.3.3) Ulica: ul. Kutnowska 101

7.3.4) Miejscowość: Gostynin

7.3.5) Kod pocztowy: 09-500

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 298400,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-11-15
2025-02-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi