Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Sokółka
Gmina Sokółka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00126453
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00126453/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-02-28 14:55
- Lokalizacja
- Sokółka, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d71cc1e0-3274-41cb-af0d-7230fc0f75c3
- Identyfikator
- 5451815942
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00126453 z dnia 2025-02-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Sokółka
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sokółka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659125
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. Kościuszki 1
1.5.2.) Miejscowość: Sokółka
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-100
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.7.) Numer telefonu: +48 85 711 09 00
1.5.8.) Numer faksu: +48 85 711 09 11
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@sokolka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sokolka.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d71cc1e0-3274-41cb-af0d-7230fc0f75c31.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Sokółka2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d71cc1e0-3274-41cb-af0d-7230fc0f75c3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00126453
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
działanie FENX.02.04 Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom typ projektów: Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu priorytetu FENX.02 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z EFRR programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 oraz budżetu Gminy Sokółka2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00653376
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PI.I.271.42.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentu pn. „Miejski Plan Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Sokółka” zwanego dalej MPA oraz przeprowadzenie procedury Strategicznej Oceny Oddziaływania na Środowisko (SOOŚ), o której mowa w ustawie z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2024 r., poz. 1112 z póź. zm.) w zakresie wskazanym przez odpowiednie organy, z udziałem społeczeństwa w ramach procesu konsultacyjno-partycypacyjnego, w przypadku wystąpienia konieczności jej wykonania. MPA powinien zawierać koncepcję zazielenienia miasta oraz koncepcję zagospodarowania wód opadowych i roztopowych.
2. Projekt „Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Sokółka” nr FENX.02.04-IW.01-0018/23 jest finansowany w ramach działania FENX.02.04 Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom typ projektów: Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu priorytetu FENX.02 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z EFRR programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 oraz budżetu Gminy Sokółka.
3. Plan Adaptacji zostanie przygotowany zgodnie z unijnymi, krajowymi, regionalnymi dokumentami w szczególności strategicznymi, planistycznymi, programami, w tym Strategią Rozwoju Województwa Podlaskiego 2030 wraz z uwzględnieniem zmian w przepisach prawa powstałych w czasie obowiązywania umowy, w tym wytycznymi ministerialnymi i wymogami Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko - FEnIKS (dla działania dot. opracowania planów adaptacji miast do zmian klimatu).
4. Struktura dokumentu powinna być zgodna z wytycznymi Ministerstwa Środowiska określonymi w „Podręczniku adaptacji dla miast. Wytyczne do przygotowania Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu. Aktualizacja 2023” wraz z uwzględnieniem zmian powstałych w czasie trwania umowy.
Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71351611-9 - Usługi klimatologiczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
73220000-0 - Usługi doradcze w zakresie rozwoju
79342200-5 - Usługi w zakresie promocji
85321000-5 - Administracyjne usługi społeczne
90700000-4 - Usługi środowiska naturalnego
90711500-9 - Monitoring środowiska naturalnego inny niż dotyczący branży budowlanej
90712000-1 - Planowanie środowiska naturalnego
90712100-2 - Planowanie rozwoju środowiska miejskiego
90713000-8 - Usługi konsultacyjne w zakresie zagadnień dotyczących środowiska
90721800-5 - Usługi ochrony przed naturalnym ryzykiem lub zagrożeniami
98133100-5 - Usługi w zakresie poprawy oraz wspierania administracji samorządowej i wspólnot samorządowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 109962,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 125000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 109962,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FPP Enviro Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 543-18-06-101 REGON 050649227
7.3.3) Ulica: ul. Węglowa 6A lok. 1, 15-121 Białystok
7.3.4) Miejscowość: Białystok
7.3.5) Kod pocztowy: 15-121
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 109962,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 19 miesiące
| 2025-02-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |