Budowa i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w gminie Kołczygłowy
GMINA KOŁCZYGŁOWY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00104243
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00104243/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-02-13 14:56
- Lokalizacja
- Kołczygłowy, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f5bc592f-a567-11ee-948d-82b0c04ef850
- Identyfikator
- 8421661861
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00104243 z dnia 2024-02-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w gminie Kołczygłowy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOŁCZYGŁOWY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979513
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Słupska 56
1.5.2.) Miejscowość: Kołczygłowy
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-140
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.7.) Numer telefonu: 598213909
1.5.8.) Numer faksu: 598213597
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gospodarczy@kolczyglowy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.kolczyglowy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f5bc592f-a567-11ee-948d-82b0c04ef8501.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w gminie Kołczygłowy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f5bc592f-a567-11ee-948d-82b0c04ef850
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00104243
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-02-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00054437/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Budowa i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w gminie Kołczygłowy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00576341
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RII.271.11.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1280710,66 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 1: Modernizacja przepompowni ścieków PS1 i PS2 Wierszyno, PS2 Radusz, PS Kołczygłowy oraz kolektora tłocznego ścieków Kołczygłowy – Wierszyno1. Przedmiotem zamówienia dla Części nr 1 jest realizacja robót budowlanych związanych z kompleksową modernizacją przepompowni ścieków: PS1 i PS2 Wierszyno, PS2 Radusz, PS Kołczygłowy wraz z modernizacją sieci kanalizacji tłocznej Kołczygłowy - Wierszyno. Do zadań Wykonawcy należeć będzie także przeszkolenie pracowników, obsługa geodezyjna, pomiary elektryczne, wykonanie dokumentacji powykonawczej oraz sporządzenie instrukcji eksploatacji i bhp.
2. Zakres robót budowlanych będzie obejmować m. in. następujące elementy:
1) demontaż istniejącego układu technologicznego oraz elektrycznego przepompowni ścieków;
2) demontaż ogrodzenia oraz nawierzchni utwardzonych na terenie przepompowni ścieków;
3) montaż kompletnego układu technologicznego wraz z armaturą i pompami zatapialnymi stanowiącymi wyposażenie przepompowni ścieków;
4) montaż rozdzielnic elektrycznych wraz z systemem automatyki i telemetrii na terenie przepompowni ścieków;
5) montaż pomostów i drabin roboczych oraz płyt nastudziennych polimerobetonowych wraz z włazami i kominami wentylacyjnymi w komorach przepompowni;
6) montaż krat koszowych w komorach przepompowni PS2 Wierszyno i PS Kołczygłowy;
7) montaż słupów i opraw oświetleniowych;
8) wykonanie utwardzenia terenu o nawierzchni z kostki betonowej;
9) wykonanie ogrodzenia systemowego panelowego wraz z bramą bądź furtką;
10) montaż studni betonowych z zaworami odpowietrzająco – napowietrzającymi oraz uzbrojeniem towarzyszącym dla obsługi sieci kanalizacji tłocznej Kołczygłowy – Wierszyno;
11) montaż studni betonowych z klapami rewizyjnymi oraz uzbrojeniem towarzyszącym dla obsługi sieci kanalizacji tłocznej Kołczygłowy – Wierszyno;
12) dostawę wyposażenia do obsługi instalacji kanalizacyjnej obejmującej m.in. kontener samowyładowczy, mobilny zespół prądotwórczy, urządzenia do ciśnieniowego czyszczenia przepompowni napędzanego z ciągnika rolniczego poprzez wał przekaźnika mocy, motopompę szlamową, miernik wielogazowy oraz wentylator osiowy do dezodoryzacji przepompowni ścieków;
13) montaż tablicy informacyjno-promocyjnej o wym. 180x120cm (zgodnej z wytycznymi rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych);
14) wdrożenie i instalacja systemu monitoringu i wizualizacji pracy przepompowni ścieków w systemie SCADA.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia został opisany w Załączniku nr 1 do SWZ – Dokumentacja projektowa – Załącznik nr 1A, w Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych – Załącznik nr 1B oraz Przedmiarze robót – Załącznik nr 1C.
4. Roboty budowlane powinny zostać zorganizowane w taki sposób aby zapewnić ciągłość pracy modernizowanej infrastruktury kanalizacyjnej.
5. Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej, stanowiącej Załącznik nr 1A do SWZ oraz STWiORE stanowiącej Załącznik nr 1B do SWZ. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nie ujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia – jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej lub STWiORE stanowiącej Załącznik nr 1A oraz 1B do SWZ.
6. Zamawiający realizuje przedmiotową inwestycję na podstawie:
1) Wstępnej Promesy Nr Edycja8/2023/4575PolskiLad dotyczącej dofinansowania inwestycji z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Umowa zostanie zawarta z wybranym Wykonawcą nie wcześniej niż po otrzymaniu przez Zamawiającego Promesy z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, dla zadania będącego przedmiotem zamówienia.
7. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, przez cały okres realizacji zamówienia, następujących osób wykonujących czynności w zamówieniu dla Części nr 1 polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1465): roboty ziemne, roboty technologiczne, wykonanie robót instalacyjnych, wykonanie robót wykończeniowych, prace porządkowe.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.5.) Wartość części: 968566,24 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 2 – Budowa sieci wodociągowej z przyłączami w miejscowości Barkocin1. Przedmiotem zamówienia Części nr 2 jest realizacja robót budowlanych związanych z budową sieci wodociągowej Barkocin – Laski wraz z przyłączami wodociągowymi do budynków mieszkalnych zlokalizowanych na terenie miejscowości Laski. Do zadań Wykonawcy należeć będzie także opracowanie instrukcji eksploatacji i bhp, wykonanie dokumentacji powykonawczej w tym geodezyjnej, skuteczne dokonanie zawiadomienia do organu nadzoru budowlanego o rozpoczęciu budowy, a także przygotowanie wszelkich obowiązujących prawem dokumentów umożliwiających dokonanie przez Zamawiającego zawiadomienia o zakończeniu budowy. Z uwagi na fakt, iż roboty prowadzone będą na gruntach nie stanowiących własność Zamawiającego, na Wykonawcy ciąży obowiązek zawiadomienia zarządców nieruchomości gruntowych o planowanym rozpoczęciu robót budowlanych oraz poniesienia wszelkich kosztów związanych z zajęciem tychże nieruchomości na potrzeby prowadzenia robót budowlanych.
2. Zakres robót budowlanych będzie obejmować m. in. następujące elementy:
1) budowę sieci wodociągowej rozdzielczej (metodą przewiertu sterowanego oraz metodą wykopu otwartego) z rur PE 100 RC Ø 90 x 5,4 mm PN10 SDR17 o długości 1 426 mb wraz z uzbrojeniem tj. hydranty, zasuwy, oznakowanie trasy wodociągu;
2) budowę przyłącza wodociągowego z rur PE 100 RC Ø 40 x 2,4 mm PN10 SDR17 o długości 7 mb wraz z uzbrojeniem tj. zasuwa, oznakowanie trasy przyłącza;
3) budowę przyłączy wodociągowych z rur PE 100 RC Ø 32 x 2,2 mm PN10 SDR17 o długości 105 mb wraz z uzbrojeniem tj. zasuwy, studnie wodomierzowe z wyposażeniem, oznakowanie trasy wodociągu;
4) montaż tablicy informacyjno-promocyjnej o wym. 180x120cm (zgodnej z wytycznymi rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych).
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia został opisany w Załączniku nr 2 do SWZ – Dokumentacja projektowa – Załącznik nr 2A, w Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych – Załącznik nr 2B oraz Przedmiarze robót – Załącznik nr 2C.
4. Wykonawca po podpisaniu umowy przedłoży Zamawiającemu kosztorys ofertowy.
5. Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej, stanowiącej Załącznik nr 2A do SWZ oraz STWiORE stanowiącej Załącznik nr 2B do SWZ. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nie ujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia – jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej lub STWiORE stanowiącej Załącznik nr 2A oraz 2B do SWZ.
6. Zamawiający realizuje przedmiotową inwestycję na podstawie:
1) Wstępnej Promesy Nr Edycja8/2023/4575PolskiLad dotyczącej dofinansowania inwestycji z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Umowa zostanie zawarta z wybranym Wykonawcą nie wcześniej niż po otrzymaniu przez Zamawiającego Promesy z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, dla zadania będącego przedmiotem zamówienia.
7. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, przez cały okres realizacji zamówienia, następujących osób wykonujących czynności w zamówieniu dla Części nr 2 polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1465): roboty ziemne, wykonanie robót instalacyjnych, wykonanie robót budowlanych, prace porządkowe.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.5.) Wartość części: 312144,42 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający w dniu 19.01.2024 r. przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia tj. Części nr 1: Modernizacja przepompowni ścieków PS1 i PS2 Wierszyno, PS Radusz, PS Kołczygłowy oraz kolektora tłocznego ścieków Kołczygłowy - Wierszyno w wysokości 1 200 000,00 zł brutto. W niniejszym postępowaniu dla Części nr 1 złożono 4 oferty.
Najkorzystniejsza oferta w rankingu ofert złożona przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FASTRAT Maciej Szulc została złożona na kwotę 1 543 650,00 zł to jest powyżej kwoty, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Mając na uwadze powyższe, zachodzi przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1543650,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1781950,00 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto
| 2024-02-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |