Przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Bursztynowo w formule „zaprojektuj i wybuduj”

GMINA ŚWIECIE NAD OSĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00190721
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00190721/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-02-15 13:09
Lokalizacja
Świecie nad Osą, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1fb26c56-942d-11ee-ba3b-4e891c384685
Identyfikator
8762322611
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie uzdatniania wodyMaszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenieKonstrukcje i materiały budowlane; wyroby pomocnicze dla budownictwa (z wyjątkiem aparatury elektrycznej)Roboty budowlanePakiety oprogramowania i systemy informatyczneObiekty użyteczności publicznejUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

Wykonawcy

1 przyznane

"METROLOG" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄCzarnków, PL · lot 0
4 894 170 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00190721 z dnia 2024-02-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Bursztynowo w formule „zaprojektuj i wybuduj”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŚWIECIE NAD OSĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118678

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Świecie nad Osą 1

1.5.2.) Miejscowość: Świecie nad Osą

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-341

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.7.) Numer telefonu: (56) 466-16-13

1.5.8.) Numer faksu: (56) 466-16-21

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@swiecienadosa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.swiecienadosa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1fb26c56-942d-11ee-ba3b-4e891c384685

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Bursztynowo w formule „zaprojektuj i wybuduj”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1fb26c56-942d-11ee-ba3b-4e891c384685

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00190721

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-02-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00028844/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Bursztynowo

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00535699

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ROIP.271.10.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia publicznego jest Przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Bursztynowo w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określający dokładny zakres oraz wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia, zawarto w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik do niniejszej SWZ.
3. Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu niniejszego zamówienia uzyska pozwolenie na użytkowanie wykonanej inwestycji, o ile będzie to wymagane na podstawie obowiązujących przepisów prawa.
4. Dodatkowe wymagania wobec Wykonawcy odnośnie realizacji przedmiotu zamówienia:
1) Wykonawca zobowiązany jest udzielić gwarancji jakości na wykonany przedmiot zamówienia na okres nie krótszy niż 48 miesięcy i nie dłuższy niż 72 miesiące. Okres rękojmi za wady będzie równy okresowi udzielonej gwarancji,
2) Zaleca się by Wykonawca dokonał wizji w terenie oraz sprawdził warunki, na podstawie których opracuje projekt/ projekty, a także w jakich warunkach prowadzone będą roboty budowlane;
3) Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym dla zastosowanych materiałów należy stosować przepisy norm zharmonizowanych. Wykonawca jest zobowiązany do zastosowania materiałów odpowiadających aktualnie obowiązującym w tym zakresie przepisom.
4) Wykonawca robót jest zobowiązany do zastosowania materiałów budowlanych spełniających wymagania budowlane, techniczne i jakościowe, posiadające aktualne aprobaty techniczne, certyfikaty, atesty itp. z zachowaniem Polskich Norm, Norm Europejskich.
5) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca robót dostarczał do akceptacji inspektorowi nadzoru inwestorskiego wszystkie wnioski materiałowe przed ich wbudowaniem, zgłosił sprzęt do realizacji zamówienia. Użyte materiały muszą posiadać stosowne certyfikaty i atesty oraz spełniać normy przewidziane przepisami prawa.
6) Zamawiający nie zabezpiecza terenu budowy. Obowiązek jego zabezpieczenia i odpowiedniego oznakowania należy do Wykonawcy robót.
7) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić podczas realizacji przedmiotu niniejszego zamówienia obsługę geodezyjną.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31000000-6 - Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie

44000000-0 - Konstrukcje i materiały budowlane; wyroby pomocnicze dla budownictwa (z wyjątkiem aparatury elektrycznej)

45000000-7 - Roboty budowlane

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

65000000-3 - Obiekty użyteczności publicznej

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4894170,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7564962,48 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4894170,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: METROLOG Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7631861838

7.3.3) Ulica: ul. Kościuszki 97

7.3.4) Miejscowość: Czarnków

7.3.5) Kod pocztowy: 64-700

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

30% - prace budowlane
15% - prace studniarskie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-02-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4894170,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące

2024-02-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane