Wykonanie dokumentacji projektowej oraz przygotowanie do realizacji inwestycji polegającej na wykonaniu okresowych zbiorników wodnych, stanowiących miejsce żerowo-lęgowe dla ornitofauny

ZESPÓŁ PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00126731
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00126731/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-03-01 18:53
Lokalizacja
Szczecin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-34c7891a-829f-4f71-873d-565726a190f9
Identyfikator
8513164722
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówPlanowanie środowiska naturalnegoUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

1 przyznane

PIOTR BALIŃSKIZłocieniec, PL · lot 0
258 300 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00126731 z dnia 2025-03-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowej oraz przygotowanie do realizacji inwestycji polegającej na wykonaniu okresowych zbiorników wodnych, stanowiących miejsce żerowo-lęgowe dla ornitofauny

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

1.3.) Oddział zamawiającego: ZPKWZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 321261746

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kopalniana 2

1.5.2.) Miejscowość: Szczecin

1.5.3.) Kod pocztowy: 70-761

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin

1.5.7.) Numer telefonu: 913338007

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zpkwz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zpkwz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/1009524

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


samorządowa jednostka organizacyjna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie dokumentacji projektowej oraz przygotowanie do realizacji inwestycji polegającej na wykonaniu okresowych zbiorników wodnych, stanowiących miejsce żerowo-lęgowe dla ornitofauny

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-34c7891a-829f-4f71-873d-565726a190f9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00126731

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00573954/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Wykonanie dokumentacji projektowej oraz przygotowanie do realizacji inwestycji polegającej na wykonaniu okresowych zbiorników wodnych, stanowiących miejsce żerowo-lęgowe dla ornitofauny

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00574158

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SP.750.1.2024/PB

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie dokumentacji projektowej oraz przygotowanie do realizacji inwestycji polegającej na wykonaniu okresowych zbiorników wodnych, stanowiących miejsce żerowo-lęgowe dla ornitofauny, zlokalizowanych w Dolinie Dolnej Odry w rejonie miejscowości Stary Kostrzynek i Stara Rudnica, według posiadanej przez Zamawiającego dokumentacji technicznej zawierającej koncepcję rozwiązań przedmiotowych zbiorników oraz według posiadanych przez Zamawiającego uzyskanych decyzji administracyjnych umożliwiających rozpoczęcie realizacji zadania z podziałem na 3 zadania / 3 obiekty budowlane, tj.:
1)zbiornik zachodni;
2)zbiornik centralny;
3)zbiornik wschodni.

2. Celem inwestycji jest stworzenie/przywrócenie miejsc żerowo-lęgowych dla ornitofauny poprzez realizację płytkich akwenów wodnych na obszarach zalewowych – obszarów rozlewiskowych.
Dodatkowo programuje się polepszenie uwarunkowań poprzez urozmaicenie głębokości wskazanych obszarów rozlewiskowych, umożliwienie wymiany wody we wskazanych zbiornikach poprzez zapewnienie stałego dopływu, co zapewni dostawę natlenionej wody oraz utworzenie dogodnych warunków w rejonach linii brzegowej zbiorników.

Z uwagi na obserwowane w ostatnim czasie zjawisko sukcesywnego zmniejszania się obszarów rozlewisk, będących ważnym elementem dla szeroko rozumianej ornitofauny, związane przede wszystkim z antropopresją, zmianami klimatycznymi oraz regulacją rzek, koniecznym wydaje się zachowanie lub nawet zwiększenie obszarów tych rozlewisk. Jednym z takich miejsc jest Rozlewisko Kostrzyneckie usytuowane pomiędzy rzeką Odrą w jej km 656-660 a Kanałem Rudnica (starorzecze), zlokalizowanym na południe od miejscowości Stary Kostrzynek i Stara Rudnica.
Z uwagi na coraz częstsze skrócenie czasów trwania wiosennych wzmożonych przepływów w rzece Odra, spowodowanych głównie zmianą uwarunkowań atmosferycznych chociażby takich jak brak pokrywy śnieżnej, a co za tym idzie skróceniem terminów występowania dogodnych przede wszystkim dla ptaków warunków na Rozlewisku Kostrzyneckim, programuje się przeprowadzenie zabiegów, robót itp., które pozwolą na wydłużenie wymaganych stanów wody w zaniżeniach terenowych (okresowych zbiornikach wodnych) poprzez wstrzymanie odpływu ze wskazanych obszarów.

3. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) określa Załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90712000-1 - Planowanie środowiska naturalnego

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 258300 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 268570,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 258300 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Piotr Baliński PROJEKT

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 320900397

7.3.3) Ulica: Darskowo 7c

7.3.4) Miejscowość: Złocieniec

7.3.5) Kod pocztowy: 78-520

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 258300 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

2025-03-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi