Prace konserwatorskie oraz roboty budowlane w Zespole Zabudowy Ratusza Miejskiego w Chełmży
MIASTO CHEŁMŻA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00126736
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00126736/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-03-01 19:15
- Lokalizacja
- Chełmża, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-305ea763-b0fe-47e8-8dbd-904cfb976689
- Identyfikator
- 8792582481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00126736 z dnia 2025-03-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Prace konserwatorskie oraz roboty budowlane w Zespole Zabudowy Ratusza Miejskiego w Chełmży
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO CHEŁMŻA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118690
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. gen. Józefa Hallera 2
1.5.2.) Miejscowość: Chełmża
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-140
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.chelmza.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.chelmza.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-305ea763-b0fe-47e8-8dbd-904cfb9766891.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Prace konserwatorskie oraz roboty budowlane w Zespole Zabudowy Ratusza Miejskiego w Chełmży2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-305ea763-b0fe-47e8-8dbd-904cfb976689
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00126736
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00042878/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Prace konserwatorskie oraz roboty budowlane w Zespole Zabudowy Ratusza Miejskiego w Chełmży
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00522952
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GKM.271.1.11.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 684848,32 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
a) Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn.:
Prace konserwatorskie oraz roboty budowlane w Zespole Zabudowy Ratusza Miejskiego w Chełmży stanowi w szczególności:
o Remont wewnętrznej stolarki drzwiowej na korytarzach (UWAGA: zakresem niniejszego postępowania objęte jest odrestaurowanie drzwi historycznych w ilości 9 szt., ujętych na rzucie I piętra – D9 (pom. 1.5); D10 (pom. 1.4); D11 (pom. 1.2); D12 (pom. 1.3); D13 (pom. 1.7); D14 (pom. 1.8); D19 (pom. 1.3) + drzwi zlokalizowane pomiędzy pomieszczeniami nr 1.5 i 1.6, tj. D15 i D16 (pom. 1.6 / 1.5),
o Remont drewnianych schodów i balustrad,
o Odnowienie elementów sztukatorskich na spocznikach,
o Wykonanie nowych posadzek i podłóg na korytarzach,
o Remont ścian i posadzki w piwnicy,
o Odrestaurowanie kolumn w piwnicy,
o Wymiana- remont instalacji elektrycznej w piwnicy,
o Remont WC i aneksu kuchennego w piwnicy,
o Wymiana drzwi drewnianych wtórnych w piwnicy,
o Renowacja schodów cementowych w piwnicy,
o Zamontować nawiewniki w oknach piwnicznych,
o Udrożnić wentylacje grawitacyjną,
o Wyłożenie korytarza I piętra wykładziną (płytki PCW).
Zamawiający udostępnia Wykonawcom kompleksową dokumentację projektową na potrzeby realizację pełnego zakresu zadania. Uwaga! W ramach niniejszego postępowania przewidziana jest realizacja całego zakresu wskazanego w dokumentacji technicznej oraz konserwatorskiej, z zastrzeżeniem, że renowacja zabytkowej stolarki drzwiowej dotyczy wyłącznie 9 sztuk zlokalizowanych na parterze budynku. Powyższe wyłączenie nie dotyczy wtórnej stolarki drzwiowej w piwnicy budynku, która zgodnie z dokumentacją podlega w całości wymianie.
UWAGA!
1) Zamawiający zaleca, aby Wykonawcy przed złożeniem oferty dokonali we własnym zakresie oględzin i wizji lokalnych miejsc, w których będzie realizowany przedmiot zamówienia i zapoznali się z warunkami wykonania zamówienia, w celu uniknięcia nieprawidłowości w sporządzonej wycenie oferty. Koszty wizji lokalnej ponosi Wykonawca
2) W wycenie należy uwzględnić wszelkie uwarunkowania uwzględnione w zamieszczonych do niniejszej SWZ pozwolenia na realizację zadania, w tym w szczególności:
- decyzję Starosty Toruńskiego nr AB.6740.1.26.2024.MD z dnia 27 czerwca 2024 r. zatwierdzającą zagospodarowanie terenu i projekt architektoniczno- budowlany oraz udzielającą pozwolenia na budowę obejmujące roboty budowlane polegające na robotach remontowo- budowlanych w budynku Dużego Ratusza przewidziane do realizacji na działce o nr geod. 77, obręb 0004. Miasto Chełmża.
- decyzją Kujawsko- Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z Torunia nr ZN/138/2024 z dnia 15.05.2024 r.
- decyzją Kujawsko- Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z Torunia nr ZN/139/2024 z dnia 15.05.2024 r.
Nadto do realizacji przedmiot zamówienia zostaną zaangażowane m.in. osoby posiadające kwalifikacje i uprawnienia wymagane obowiązującymi przepisami prawa w szczególności ustawą z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami i ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz aktami do nich wykonawczymi przy uwzględnieniu zapisów posiadanych przez Zamawiającego decyzji wskazanych w niniejszym postępowaniu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 700000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 950000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 700000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Wielobranżowy MAT-BUD Agnieszka Głąb-Michalska
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 386883664
7.3.3) Ulica: dworcowa 51
7.3.4) Miejscowość: Bydgoszcz
7.3.5) Kod pocztowy: 85-009
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 700000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-10-168.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2025-03-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |